robercik28

Czy ktoś z was jezdzi naczepa plus ciągnik rolniczy

Polecane posty

robercik28    0

czy ktos z was użytkuje naczepy tiroskiedo zwozu słomy chodzi mi o zestaw m naczepa plus ciągnik rolniczy i czy jezdzicie tym po drogach publicznych i jak jest z rejestracja czy wózek trzeba osobno rejestrowac i naczepe czy tylko wystarczy jak jest naczepa rejestrowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

Nie widziałem jeszcze, żeby ktoś jeździł z wózkiem, widziałem natomiast naczepę wywrotkę trzyosiową do zboża przerobioną na dyszel do ciągnika (na 'hitch'), była na sprzedaż na Allegro.

Ale tak właściwie, to chciałem się dołączyć do tego pytania: czy jeśli ktoś jeździ z wózkiem, to mógłby powiedzieć czy nie dzieje się czasem tak że naczepa wywiera duży nacisk na wózek i ten się zapada co powoduje problemy z jeżdżeniem po nieutwardzonych drogach (i po polu)?

Naczepa przecież dociąża tylną oś (osie) ciągnika siodłowego, więc powinna też mocno naciskać na wózek, co akurat tu chyba nie było by pożądane...


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamlupus    2

Nie wiem czy dobrze rozumiem- chodzi o coś takiego jak w ciągnikach siodłowych? W ich budowie to chyba jest tak, że większy nacisk sam ciągnik wywiera na przednia oś- przez co tylnia jest odciążona od masy samego ciągnika i może przejąć część wagi ładunku na siebie.

Myślę że aby tylnia oś nie siadała to zasada jest taka jak w zwykłych ciągnikach pracujących czymś ciężkim na tyle- przód musi być dociążony żeby 4 koła mogły równo brać i tylnia oś nie siadła.

Tak samo w tych- sama masa ciągnika dociąza przednią oś, a naczepa i część ładunku- tylnią. Reszta ładunku obciąza osie naczepy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koses    13

nacisk można regulować przesówając siodło do przodu dociążysz tylną oś traktora i na odwrót tylko czy taki zestaw nie będzie za długi według litery prawa do poruszania się po drogach pubicznych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamlupus    2

@Jackassiu ten z allegro to ciekawa rzecz

 

Za długi co do zgodności z prawem nie powinien być, bo razem z naczepą stanowiłby jakgdyby przyczepę z przednią osią skrętną.

Mógłby mięć jednak kłopoty na zakręcie- zwykłym ciągnikiem siodłowym łatwiej wchodzić w zakręty i cofać. Siodłowy działa na zasadzie podobnej co ciągnik rolniczy z przyczepą samozbierającą/ rorzutnikiem na tandemie. A ten tutaj, z podpiętym wózkiem i dopiero na wózek naczepa, to tak jakby miało się cofać z dłuuuuuuuuugą przyczepą. I w zakręty wchodzić trudniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

Ten wózek trochę mi śmierdzi 'obrzynem' z jakiegoś starego ciągnika siodłowego, no ale tak jest najprościej i najtaniej. Nie wiem tylko jak solidnie dospawali tam zaczep, bo fotka tylko jedna i w dodatku mała, a taka samoróbka może rodzić problemy przy kontakcie z 'władzą'...

Na filmikach promocyjnych z CLAAS-a widziałem takie fabryczne wózki, ale na podwójnej osi na bliźniakach, to by było najodpowiedniejsze, tylko pewnie full drogie.


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

dużo wózków takich jest w ogłoszeniach na mascusie z krajów skandynawskich bo tam to jest mocno rozpowszechnione ciąganie naczep na takim wózku samochodem ciężarowym 2 lub 3 osiowym. a taki wózek 1 osiowy http://www.agroliner.de/fahrzeugbau_siga-n...4e672b706ce2bc7 był niedaleko mnie na sprzedanie kosztował ok 50000zł i gość ciągnął takim za Fastrac'iem ten wózek z naczepą wywrotką na kampani buraczanej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

no kosztuje 60 tys. pln netto ;) mozna zamowic chyba w cargomilu, w kazdym razie w ktorejs z polskich firm :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

dobra sprawa taki wozek ale i mocnego ciagnika potrzebuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercik28    0

no tak duzy koń ale do transportu słomy nietrzeba aż takiego mocnego

 

 

bo sie zastanawiam nad zakupem naczepy jest dość tania bo 4.5 tyś plus wozek około 4 tyś to itak dużo taniej by mnie wyszło jak bym kupił orginalna do słomy tylko niewiem jak jest a rejestracją takiego zestawu czy sie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
no kosztuje 60 tys. pln netto ;) mozna zamowic chyba w cargomilu, w kazdym razie w ktorejs z polskich firm :)

 

Ale to już chyba z pompą i zbiornikiem oleju i całym osprzętem do wywrotu.

 

 

Mam kilka fotek takich wózków.

16532.th.jpg

5649349592.th.jpg

578378096.th.jpg

5783780961.th.jpg

5783780962.th.jpg

5783780963.th.jpg

5783780964.th.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

sam uklad jezdny, heble i siodlo, nie wiem za co oni tam tyle policzyli, bo przeciez naczepy zaczynaja sie od 90 tysi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

no właśnie strasznie drogie te wózki a tam tylko siodło, kawałek ramy, oś lub dwie, zaczep, kilka metrów kabla weży itp. tak samo nowa przyczepa ciężarowa 2 osiowa wywrotka o DMC 18 ton kosztuje podobnie co naczepa wywrotka o ładowności ok 2x więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Witam, byłem dzisiaj na Dniach Otwartych w WODR Łosiów i firma Mega, producent naczep z Nysy produkuje takie wózki. Jest on dwuosiowy na oponach jak w naczepie, posiada pompę do wywrotu na wom, wózek przyczepiany na dolny zaczep. 34 tys netto. Wózek na poduszkach, widać solidnie wykonany , w końcu robią oni naczepy to się znają. Ciekawa sprawa i niezbyt drogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

no dość tanio chyba w Euro ta cena i niemają w ofercie na stronie. choć podobny (bez pompy na WOM) na Mascusie to ok 100tys zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

nie wieżyłem i zadzwoniłem i faktycznie takie dość tanie. mi powiedzieli tak 37 tys zł bez pompy a z pompą 42 tys zł. miał mi zdjęcia przysłać jeszcze ale jakoś narazie niedostałem ich. a Ty masz może jakies zdjęcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

nie mam zdjęć, a powiedział Ci z pompą 42 tys ale już brutto?

W sumie dobre rozwiązanie taki wózek, do tego jakaś używana naczepa i jest spory zestaw. Albo wózek + nowa naczepa wyjdzie w podobnej cenie jak dwa metaltechy DB14 na które wchodzi 32 t kartofli. Ale jak zaczepie DB14 z 3osiówką to mam 34-36 ton , tyle nie wejdzie na naczepę. poza tym jak mokro to przyczepy można pojedynczo ciągnąć a tu jak utopisz taki zestaw to lipa. Jest problem też bo potrzebuje na bok rozładunek i na tył, a naczepa ma tylko tył ale gościu mówił ze będą robić 3 stronny wywrót naczepy, wtedy byłoby to bardzo uniwersalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

zaraz bede miał oferte. no właśnie przyczepy to się rozczepi a naczepy to już raczej nie. ale jak oglądam na youtube to takie zestawy ciągają <ciągnik,wózek i naczepa> i woża tym kukurydze spod sieczkarni do silosa. no na naczepe to max 27-28 ton załaduje się. i jeden wielki minus tego wózka że są 2 osie z przodu i takim czymś skręcać ostry zakręt to ciężko. a tą 3 stronna naczepe to można używaną już kupić ale z innej firmy.

 

No albo taką 4 osiową przyczepe http://www.mascus.pl/Transport/Uzywane-Wyw...932878e9dd.html ładowność tyle co naczepa tylko tak myślę czy wozek przecież ma 2 osie naczepa 3 czy by nie było wiekszego DMC wtedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

niby większe dmc przy większej liczbie osi ale masa całego zestawy nie może przekroczyć 40 czy 42 tony. Jak będziesz jeszcze się z nimi kontaktował to spytaj się o masę wózka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

trochę długi taki zestaw będzie, ciągnik wózek naczepa, mogą być problemy nieraz przy wjeździe na pole i przy manewrach. Poza tym czarno widze taki zestaw przy kukurydzy, trzeba kawał byka do niego, chyba ze stałby na drodze ale wtedy kombajn czas traci. NH TM175 mógłby mieć problemy jak jest mokro. Już lepiej chyba naczepę taką rolniczą trzy osiową, skretna oś, na tridemie albo tandemie, też tam dużo można naładować, dobre to jak ktoś wozi blisko domu, łatwe cofanie pod rozładunek o wiele szybciej. Do tego dyszel ciśnie na oś ciagnika i lepsza przyczepność jest. www.agrarada.pl tam maja takie przyczepy vaia czy jakoś tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

tu masz film jeden

tu dopiero pod koniec
jak ciągnie Fliegla i wyprzedza drugiego

 

co do długości to przy naczepie wywrotce nie bedzie taki długi bo one są przeważnie krótsze niż 13,6m jak zwykła plandeka czy inna tego typu no zdarzają się wywrotki takie długie ale to już objętościowe lub naczepy z ruchomą podłogą. to tak naczepa 13,5m + jakieś 2,5m wózek to jest 16m + ciągnik 5m daje nam 21m więc się mieścimy w przepisowych. to samo co ciągnik +2 przyczepy a i naczepa z wózkiem to tak jak jedna przyczepa więc się lepiej cofa zwłaszcza że jeszcze są daleko osie od siebie co 2 przyczepami to już bedzie problem cofnąc. ja mam na zdjęciu fastraca z właśnie wózkiem i naczepą to według modelu to 220 konny to ciągnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj