robertbara

Uszkodzony komputer w prasie Vicon RV 1901

Polecane posty

robertbara    75

Witam! Przy przeglądzie prasy Vicon RV 1901 okazało się że nie działa komputer:

http://www.agrofoto.pl/forum/Komputer-Auto...image20436.html

Serwis z Agro Efektu po oględzinach maszyny i po sprawdzeniu sterownika w serwisie oznajmił że nadaje się on do wymiany, koszt 7 tys. zł brutto :D;)

 

Czy znacie może jakieś firmy, które naprawiają takie rzeczy?

 

Przynajmniej dobrze, że sprawdziłem przed sezonem, bo gdyby nawaliła w trakcie to nawet nie chce myśleć :)

 

Sprawa pilna!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Może w innym serwisie by coś poradzili....

 

Łubowo 15e 62-260 Łubowo

Tel./fax 0-61 427-52-39

e-mail: biuro@agrom.pl

www.agrom.pl

 

Albo jakiś elektrotechnik. Bo może trzeba przelutować jakiś styk...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Dzięki. Tyle tylko że absolutnie nie widać żadnego uszkodzenia na nim.

 

@Kat co to za firma, diler Kvernelanda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

o kurcze poważna sprawa a szło by coś takiego kupić z np.prasy po pożarze a naprawa morze w jakimś serwisie elektroniki samochodowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Ja bym proponował właśnie do dobrego elektromechanika, owinien zrobić. A co sie z nia dokładnie dzieje ? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Chyba popytam w firmach co elektronikę naprawiają, tyle tylko że mnie czas goni, bo praktycznie za 2 tyg muszę lucerkę zbierać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Chyba tak, Nigdy u nich nie byłem.

Pamiętasz jak byłem tą viconkę oglądać co Ci o niej pisałem? Pytałem o najbliższy serwis to koleś w komisie mi mówił że trzy czy cztery domy dalej jest firma co sprzedaje nowe sprzedają nowe. No i tak jakoś poszukałem namiarów jak do domu wróciłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

a moze ktoś kto naprawia telefony komórkowe przecież tacy mają odpowiednie lutownice (stoły) i inne sprzęty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Serwisem to sie nawet nie zajmuj, bo to będzie zdecydowanie dłużej właśnie, tak jak kolega wyzej mówi...aki człowiek co dzień takimi pierdółkami sie bawi, także żadne wyzwanie... ;) U kumpla od rozsiewacza padł komp, nie było nic widać, wiec pojechał do naszego elektryka, ten wymienił tą jedną "banieczke" i po sprawie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

A możesz opisać co się dzieje z tym komputerem? ;)


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasio1    3

Mój "komp" od prasy też nawalił http://www.agrofoto.pl/forum/Komputer-do-p...image16033.html ... Dałem do naprawienia sąsiadowi elektronikowi. W moim przyciski zmieniły funkcje a niektóre wogóle nie działały. Sąsiad mówi że trzeba 4 układy wymienić (koszt ok 10zł) za kilka dni powinien zrobić, no i ciekawe czy będzie działać bo też mnie lucerna czeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75
A możesz opisać co się dzieje z tym komputerem? :D

 

Po włączeniu podświetla się cały ekran, bez napisów i sterownik piszczy.

 

W trybie awaryjnym działa rozkładanie rurek od sznurka.

 

Gdyby to nawaliła inna rzecz to są kody błędów w instrukcji, dzięki którym wiadomo co i jak. Niestety nic nie wyświetla, działa tylko podświetlenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasio1    3

A masz płytę główną w prasie (tak jak jest u mnie)?? Czy cały komputer to jest to co na zdjęciu widać? Bo może na płyta główna ma awarie. Mysi do tego zajrzeć elektronik bo to albo układ scalony albo coś z programem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nimar1999    0

komputer jest przy prasie, taka czarna skrzynka jak w samolotach. Jeśli z serwisu powiedzieli że sterownik jest do wymiany to komputer musi być dobry. Znam jednego gościa który naprawiał kiedyś ten sterownik przy swojej Rivierze Vicon, sterownik był identyczny jak twój. Miałem też okazje kupić Vicona za śmieszne pieniądze, ale właśnie z zepsutym sterownikiem i bałem się go kupić bo co bym potem zrobił. Na allegro był kiedyś wystawiony taki sterownik cena bodajże 2000zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Jest jeszcze czarna skrzynka, jeśli ten sterownik kosztuje 7 tys to tamta skrzynka min 10 tys. Gdyby uszkodzona była płyta główna na prasie to sterownik wygenerowałby kod błędu a tak nie jest.

 

Sterownik uszkodzony przyślą mi kurierem i zaczynam kombinować naprawę. Jeśli się nie uda to w 4 dni dostane nowy. Słowo "dostane" jest oczywiście na wyrost ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

moim zdaniem sterownik zostal zawilgocony? robierales go?

mialem taki problem ze sterowaniem wentylacji w oborach, rozebralem a tam byl osad na stykach i robil po prostu zwarcie

rozbierz go i oczysc specjalnym plynem, musisz popytac sie jakim w sklepach z elektornika, pedzelek i wszystko, powinno pomoc


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Popsuty jest procesor w sterowniku i czekam na część, ciężko jest dostać takiego wynalazka.

 

Póki co pracuje na pożyczonym kompie od jednego z użytkowników AF.

 

Jak sprawa się rozwiąże to napisze jaki był koszt. Wiem, że w Holandii w serwisie kosztuje około 3500 zł, czyli zanim trafi do rolnika "rośnie" do 7 tys :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Glinka    0

Chciałbym zapytac dokladnie który procesor nalezalo by wymienic bo mam taki sam przypadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 19Kowal97
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy rolujące w budżecie do 15tys ,ilość balotow rocznie to około 200 , ciągało by je Volvo Bm650 wiec około 80km. Jak myślicie co można wyrwać w takim budżecie ?
       
    • Przez Bociek51
      Poszukuję prasy pasowej która pracowała by z ciągnikiem 105km zależy mi na dobrej wydajności i dobiciu bel.Cenowo chce się zamknąć do 60 tys co byście polecili? 
    • Przez cisek9403
      Panowie stoję przed zakupem prasy, dostałem korzystną ofertę kupna prasy walcowe stało-komorowej Kuhn FB 2130. Jednak jest bardzo mało opini o tych prasach. W galerii tez takiej nie znalazłem. Czy ktoś z was posiada taką prasę? Bardzo bym prosił o jakieś opinie ewentualnie kontakt posiadaczy.
    • Przez Balzak
      piszcie jaka folie uwazacie za najlepszą i dlaczego a i jeszcze ceny tych foli mozecie podać
    • Przez Zetor5340
      Witam.
      Często po intensywnym uzytkowaniu naszej prasy gromadzą się zabrudzenia, nie chodzi mi oczywiscie zabrudzenia te z zewnątrz, typu kurz czy smar ale o te w środku prasy,np u nas między ścianką prasy a wałkiem zazwyczaj zapycha się ta szczelina słomą,słoma od kręcących się wałków ubija się i później nie sposób jej z tamtąd wydobyć,może także się zapalić wiadomo jak się nagrzeje od tarcia.Wiem że prasy powinno się czyścić na bierząco ale jak belujemy to to już się tworzy w trakcie prasowania więc nie bedziemy przerywać belowania żeby usunąć zapychające się wałki,skoro prasa chodzi.No ale później oczywiście chcemy wyczyścić ale już się to tak ubija że nie sposób.Próbowaliśmy sprężonego powietrza,różnych chwytaków i tylko z grubsza sie udało a reszta siedzi. Czy konieczne będzie ściąganie wałków?
      Jakimi sposobami wy usuwacie nieczystości z pras?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj