HorPol65

Jaki ładowacz do Ursusa C-330, C-360, 3512 itp.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jarciu11    21

witam moze jestem w złym miejscu ,jesli tak to przepraszam. chodzi mi o podłaczenie tura do ursusa 3512.... a dokładnie gdzie sie wpiąć. niby wszystko ok. bo mozna tam na błotniku ale aby było cisnienie trzeba machać tą wajchą od kipowania a gdzie jeszcze machanie rozdzielaczem od tura.. jak to wsio podłaczyć i poustawiać... ten rozdzielacz pod siedzeniem ten boczny i to od sterowania podnośnikiem.. z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tworkowiak    108

@jarciu11 - jak ładowacz podepniesz pod wyjścia przy błotniku to możesz wajche przywiązac zamiast stale do niej sięgac. Ale tak to można jak masz 4 wyjścia lub wyjścia sa ci wogóle nie potrzebne . Najlepiej pobieranie oleju podlączyc pod siedzeniem pod wolną śrubę , a powrót oleju pod śrubę przy lewarku zmiany biegów.Tak też kombinuje się w c-360 i 3P, żeby wyjścia hydrauliki miec stale dostępne.


...McCORMICK... and ...URSUS... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damian131091   
Gość damian131091

Nieźle to jest zrobione:) ha ha:D. Panowie a jak wam spisują się tury od pana Zygmunta B???:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub1141    76

witam moze jestem w złym miejscu ,jesli tak to przepraszam. chodzi mi o podłaczenie tura do ursusa 3512.... a dokładnie gdzie sie wpiąć. niby wszystko ok. bo mozna tam na błotniku ale aby było cisnienie trzeba machać tą wajchą od kipowania a gdzie jeszcze machanie rozdzielaczem od tura.. jak to wsio podłaczyć i poustawiać... ten rozdzielacz pod siedzeniem ten boczny i to od sterowania podnośnikiem.. z góry dziękuje

 

http://www.agrofoto.pl/forum/Podlaczenie-hydrauliki-Tura-MF-255-image161880.html

 

Ja mam to tak zrobione :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damian131091   
Gość damian131091

Mogę podać numer tel. producenta sprzętu(turów itp) Pana Zygmunta B z Zawad:), Takiego tura(tylko na 3512) ma użytkownik AF *kamil021.

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=188152

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=188156

http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=188169

Więc możesz się wypytać o wszystko, o cene chwytaka.....:P, ewentualnie może coś zrobić, przerobić;)

 

Ten producent, robi te tury na: c330, c360, 3512,Zetor7211 itp.:D

Cene sam się dopytasz, może będziesz miał jakiegoś gratisa albo coś:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

Co do cen za sprzęt P. Zygmunta B. z Zawad Kolonia..

1) Używany roczny wysięgnik 3 - sekcyjny z C 330 + rozdzielacz z przewodami - 4000zł (oferta od rolnika)

2) Sam wysięgnik kompletny z hydrauliką (przewody , siłowniki do przechyłu ramki) - 4500zł

3) Zawieszenie (słupki, siłowniki, i inne detale) - 2200zł

4) Rozdzielacz ~800.. 2000zł

 

Do C 360/ C 360-3p (robi je mój znakomy człowiek z okolicy B) )

1) Wysięgnik - 1000zł

2) Szyny 2szt, rury wsporcze słupków, i ława poprzeczna - 450zł (na niej montowane są słupki lewy i prawy).

3) Tur do C 330 na linkę 3000zł

4) Krokodyl (2000zł) akurat testowany u mnie na c 330, widły do obornika - ceny nie znam, jak się dowiem to napisze.


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

Dostałem odpowiedź z firmy HYDRAMET.

 

Tur 3B - wyposażenie sam chwytak do bel.

 

Cena 9250zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturmen4    0

Na allegro tyle tych ladowaczy czolowych, że nie wiadomo co wybrać. Chciałbym jak najprędzej kupić jakiś 2 lub 3 sekcyjny do c-360 ale nie wiem na co sie zdecydować. Rozmawiałem z użytkownikiem Tura 3B i niby wszystko ok ale troche nisko unosi i za krótki wysięgnik, mówi ze jak przyczepe ładuje to musi z jednej i drugiej strony podjechac. U mnie ładowacz nie miałby dużo pracy.Glownie to zwózka slomy (okolo 150 - 200 balotów) i wywalanie obornika z chlewni okolo 2 razy w tyg. Jakby dobrze szlo to załadunek z płyty na rozrzutnik... BArdzo dużo jest rzemieśliniczych, tylko sęk w tym że większosc daleko odemnie. Jak bym zamowił to przywiozą za małą kase ale nie chce w cieno zamawiac. Na co zwracac uwage przy zakupie? Chciałbym z tyn nowym mocowaniem ktore nie obniża przeswitu ciągnika. Pomóżcie wybrac coś... A może jest ktoś z woj kuj-pomorskiego(okolice mogilna) i poleci jakiegos dobrego rzemieślnika??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damian131091   
Gość damian131091

O widzę, że dobrze się orientujesz:P, z kąd jesteś (Legat997*)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

Do Zawad mam 40km z groszami, a i czasami odwiedzam go na miejscu i śledzę ogłoszenia.. i stąd trochę info.


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Na allegro tyle tych ladowaczy czolowych, że nie wiadomo co wybrać. Chciałbym jak najprędzej kupić jakiś 2 lub 3 sekcyjny do c-360 ale nie wiem na co sie zdecydować. Rozmawiałem z użytkownikiem Tura 3B i niby wszystko ok ale troche nisko unosi i za krótki wysięgnik, mówi ze jak przyczepe ładuje to musi z jednej i drugiej strony podjechac. U mnie ładowacz nie miałby dużo pracy.Glownie to zwózka slomy (okolo 150 - 200 balotów) i wywalanie obornika z chlewni okolo 2 razy w tyg. Jakby dobrze szlo to załadunek z płyty na rozrzutnik... BArdzo dużo jest rzemieśliniczych, tylko sęk w tym że większosc daleko odemnie. Jak bym zamowił to przywiozą za małą kase ale nie chce w cieno zamawiac. Na co zwracac uwage przy zakupie? Chciałbym z tyn nowym mocowaniem ktore nie obniża przeswitu ciągnika. Pomóżcie wybrac coś... A może jest ktoś z woj kuj-pomorskiego(okolice mogilna) i poleci jakiegos dobrego rzemieślnika??

 

Nisko podnosił na starych słupkach, na nowych już wysoko podnosi, do bel wcale nie trzeba podjeżdżać z drugiej strony. Tylko nie kupuj rzemieśliniczych będziesz żałował jak coś się stanie (chodzi o te z allegro a nie z Zawad) B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damian131091   
Gość damian131091

Otóż to, nie kupuj tantetnych rzeczy. Lepiej czasami zapłacić troche więcej i mieć lepszy sprzęt, niż potem chodzić i naprawiać, przerabiać itp. Wiem co mówie, raz już przejechałem się, jak kupiłem ścisk od miejscowego rzemieśnika. Ciągłe poprawki itp.

A co do wysokości podnoszenia to możesz sobie regulować za pomoco słupków. Nie będzie wcale gorzej podnosił, jak Hydramet itp. Jak ja miałem takiego tura to była jeszcze regulacja na tym turze, tzn. miałem 3 uchwyt jeden za drugim(3 do lewego siłownika i 3 do prawego), które umożliwiały zamocowanie np. na najbliszym uchwycie od ciągnika, co powodowało wyższe podnoszenie.

 

 

Legat997*, ja mam jakieś 6km do Pana Zygmunta B, mówisz że coś ponad 40:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

a czy w ogóle da się zamontować tura 3b na C-330??

 

Bo napisałem e-mail do gościa który na allegro sprzedaje ten właśnie ładowacz i odpisał, że się nie da. Może ktoś mi wyjaśnić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damian131091   
Gość damian131091

Ja osobiście jestem zwolenikeim turów z Zawad. A mówiąc o mojej wcześniejszej wypowiedzi to troche naprawie, bo nie którzy nie mogli mnie zrozumieć. A więc mówiąc, żeby nie kupować turów, itp. od rzemieśników nie miałem na myśli produktów P Zygmunta. On te produkty produkuje na większo skale, maszyny nie są jakieś tandetne, tylko profesionalne.

Pozdrawiam.B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damian131091   
Gość damian131091

Widze panowie, że zwoleników produktów P Zygmunta B z Zawad, rośnie:), osobiście mnie to zadowala:P. Mam propozyje: co powiecie na to aby poświęcić nowy temat na temat produktów P Zygmunta????????, czekam na propozycje:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

czy do ładowacza 3-sekcyjnego na C-330 opłaca się dokupować samopoziomowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damian131091   
Gość damian131091

Czy warto to ci nie powiem:). Na pewno by się przydał, to zależy jaki jest koszt poziomowania, noi oczywiście co bys tym turem robił. Ale niech inni użytkownicy wyrażą swoje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez podnośnik123
      Witam, mam problem z podnósnikiem w ursusie c 385. Gdy podniose ramiona na maxa pompa podnośnika cały czas pracuje a wąż dochodzący do pompy jest mega napiety. Spotkał się ktoś z takim przypadkiem ??
    • Przez przemekk800i
      witam
      chciałbym sie dowiedziec dokładnie jakie sa róznice miedzy tymi modelami wiem ze rc jest zmocniona czy to tylko taka róznica? a jaka jest róznica miedzy 360 a 365?  
      i jeszcze jedno jak jest z serwisem tej presy skąd bierzecie czesci z serwisu? i jak wygląda cenowo cześci do niej jakis przykład.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj