HorPol65

Jaki ładowacz do Ursusa C-330, C-360, 3512 itp.

Polecane posty

Ursusc385    1562

Moim zdaniem nie warto ;) Patrząc po fotkach to samemu można było by to zrobić niewielkim kosztem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturmen4    0

prawdopodonie juz wiem że kupie jakiegos tura fabrycznego. Ale co wybrac? 3b? znalazłem cene w necie 9.800 brutto ( krokodyl + szufla)nie wiem na ile ta cena jest prawdziwa, natomiast tur2A z polmotu tez 3 sekcje, krokodyl + szufla, dostałem oferte na maila okolo 9400 netto.... Skąd az taka róznica? czyżby marża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

Temat o turach z Zawad? Mozna zapytać mod ;) Tur 3b na C 330 można założyć, jedyna przeszkodą może być za nisko umieszczony punkt obrotu wysiegnika - w C 330 jest na 120cm od podłoża, a w tur 3b chyba 150cm wiec tutaj bedzie poprostu za nisko podnosić i to wszystko. Samopoziom do Tura z Zawad to koszt 600zł a jest to poprostu kształtownik zamknięty o wym. 50x30x3 z tulejkami na sworzeń 25,4mm. Samopoziom mam u siebie i wole jak te dobrodziejstwo jest na ładowaczu - szybciej mogę załadować materiały, nie muszę czesto korygować pochylenia przystawki tj. obornik, do bel idealne ;)


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    514

Do Tora 2a fabrycznie nie możesz założyć Chwytaka do bel, a w 3B można i masz euro-ramkę koszt ok 500zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

Czyzby była tańsza euroramka? Bo jak pytałem w Szepietowie 2009 przedstawiciele z Hydrametu mówili o kwocie 670zł brutto.

Jezeli ktoś ma prace wewnątrz budynków (układanie bel słomy, siana, wybieranie obornika) to lepszy jest moim zdaniem Tur 3b. Dla porównania mam dłuższy i krótszy wysiegnik na 2. ciągnikach.


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Euroramka do tura 3b kosztuje 430 zł.

Słupek jeden nowego typu (wyżej podnosi) kosztuje 220zł. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

Dzięki za informacje ;) od siebie dodam ze Euroramka kompletna do Tur 6 to koszt 860zł netto. ;)


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

Ten Ł-107 to wierna kopia produkowanego kiedys Tur 7 z Biedaszek Małych, zmienili tylko euroramke i 1 środkowy siłownik zamienili na 2. równolegle ;)

A odnośnie sprawy zamontowania wysiegnika od Tur 3b (4000zl) można zrobić fix-mix: zamienić standardowe słupki lub dokupic kompletne zawieszenie od Tura z Zawad, i wtedy nie ma opcji że za nisko lub za mały ciężar podnosi ;) O ceny zapytam P. Zygmunta :P

Edytowano przez Legat997

Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damian131091   
Gość damian131091

Panowie:), chce oznajmić wam, że sprzedałem swojego tura(3sekcyjnego od c 330 od którego zaczoł się ten temat:D), w ubiegłym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tribal    4

Witam Czy mógłbym prosić o namiary do producenta turów z okolic Moniek Pan Zygmunt zdaje się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damian131091   
Gość damian131091

Okolic Moniek??????, ja nie zanam:(. Znam z Zawad pana Zygmunta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftmp3    1

Witam panowie planuje zakup tura do ciagnika c-330 chodzi mi o taki tur zeby zastapil cyklop do ladowania obornika itp najlepiej chydrauliczna lyszka jakie polecacie jakie sa wady itp :lol: ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damian131091   
Gość damian131091

Hmmmmmm ceny są w miarę przystępne, to co mnie jedno nie zadowoliło w tym turze to, iż udźwigu jest jedyne 600kg;/, spowodowany długością tura. Koszty 3 - sekcyjnego tura to: Do C 330, T25: Trzy sekcje - 6600zł ( w zestawie łycha + krokodyl)

Do C 360, MF 255/235: Trzy sekcje 7000zł ( w zestawie łycha + krokodyl) do pozostałych takich jak u3512 itp koszt taki jak przy U C-360 + 300zł. W ofercie brakuje chwytaka, gdzie jego koszt pewnie będzie się wachać około 2 200zł. Więc do podanych cen trzeba doliczyć jeszcze te 2 200zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ferdek6666    0

Hmmmmmm ceny są w miarę przystępne, to co mnie jedno nie zadowoliło w tym turze to, iż udźwigu jest jedyne 600kg;/, spowodowany długością tura. Koszty 3 - sekcyjnego tura to: Do C 330, T25: Trzy sekcje - 6600zł ( w zestawie łycha + krokodyl)

Do C 360, MF 255/235: Trzy sekcje 7000zł ( w zestawie łycha + krokodyl) do pozostałych takich jak u3512 itp koszt taki jak przy U C-360 + 300zł. W ofercie brakuje chwytaka, gdzie jego koszt pewnie będzie się wachać około 2 200zł. Więc do podanych cen trzeba doliczyć jeszcze te 2 200zł.

z hydrametal goly tur 8000 + chwytak lyzka i krokodyl wiec razem pewnie ponad 12 tys wyjdzie. ale mi chodzi o to z jakiego materialu jest ten tur czy valmet robi dobre tury? kolega ma tura na c-360 z zawad i bigbaga 1 tona podnosi nawet 1 m do gory wiec widac jaki on jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dex1988    7

Nisko podnosił na starych słupkach, na nowych już wysoko podnosi, do bel wcale nie trzeba podjeżdżać z drugiej strony. Tylko nie kupuj rzemieśliniczych będziesz żałował jak coś się stanie (chodzi o te z allegro a nie z Zawad) ;)

te stare słupki to chodzi o te jak na tym turze: tur 3b, a to pewnie nowe tak: tur 3b

a co do podnoszenia to podnosi wyżej na których? tych drugich?

Może ktoś napisać na jaką wysokość podnosi na jednych i drugich słupkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562

Tak ja mam stare a te drugie to nowe :D Podnosi wyżej na tych nowych, teraz to tylko sprzedają z nowymi słupkami :D

Na starych słupkach ustawie 2 warstwe bel na przyczepie, ale tylko nie owinięte i chwytakiem, owiniętych nie da rady bo porozrywa

O ile pamiętam to na starych słupkach podnosi na 2.5m a na nowych na 2.7m ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
amorki    1

co myslicie na temat tego tura jest firmy valmet , warto brac 3 sekcje http://allegro.pl/item1065543331_tur_do_c_360_mf_255_zetora_5211_z_krokodylem.html

Koledze coś się linki pomyliły !!. Link do ładowaczy z Walmetu .Np http://www.allegro.pl/item1089155570_ladowacz_czolowy_chwytak_do_bel_krokodyl_prod.html Ale te z tego linku co podałeś do małych i średnich ciągników są jak najbardziej godne polecenia widać dobre wykonanie i ogólnie estetyka wykonania wszystko na wysokim poziomie.

A oto kolejny ciekawy !!!!!!!!! filmik z ładowaczem 3 sekcyjnym do C 360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damian131091   
Gość damian131091

No panowie, dziś rano był u mnie Pan Zygmunt z Zawad, przyjechał z propozycją testowania jego prototypu wozu paszowego. Chce go na jakiś okres dać mi na testy. Kazał mi się wstawić po południu po odbiór wozu paszowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damian131091   
Gość damian131091

Dokładnie to nie wiem, ale przy najbliszej okazji się spytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darekn    0

Witam wszystkich forumowiczów.Od niedawna jestem posiadaczem tura produkcji Pana Bagińskiego z Zawad .Niestety jest bez samopoziomowania . Kolega Legat997 pisze że to tylko 2 profile .Czy kolega może podać ich długość a najlepiej odstęp między bolcami. I jest jeszcze sprawa jakiegoś elektrozaworu bezpieczeństwa który montuje pan Zygmunt w turach z samopoziomem .Czy jest on istotny ? jeśli tak to gdzie się go montuje - proszę o jakieś bliższe informacje a najlepiej zdjęcia jak to jest zamontowane . Do Zawad mam 90 km trochę daleko żeby jechać zobaczyć

 

Z góry dzięki za odpowiedź

Pozdrawiam Darek

Edytowano przez darekn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lampa    0

koledzy jak zrobic najprosciej krokodyla do tura 2 sekcyjnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miroM1984    6

Tak ja mam stare a te drugie to nowe :D Podnosi wyżej na tych nowych, teraz to tylko sprzedają z nowymi słupkami :D

Na starych słupkach ustawie 2 warstwe bel na przyczepie, ale tylko nie owinięte i chwytakiem, owiniętych nie da rady bo porozrywa

O ile pamiętam to na starych słupkach podnosi na 2.5m a na nowych na 2.7m ;)

 

 

nie wiem czy dobrze Cie rozumiem , tur3b na starych slupkach podnosi na 2,5 a na nowych wyzej? od kiedy wprowadzili nowe slupki?

wszedze gdzie czytam pisze ze 3b podnosi na 2,5m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez podnośnik123
      Witam, mam problem z podnósnikiem w ursusie c 385. Gdy podniose ramiona na maxa pompa podnośnika cały czas pracuje a wąż dochodzący do pompy jest mega napiety. Spotkał się ktoś z takim przypadkiem ??
    • Przez przemekk800i
      witam
      chciałbym sie dowiedziec dokładnie jakie sa róznice miedzy tymi modelami wiem ze rc jest zmocniona czy to tylko taka róznica? a jaka jest róznica miedzy 360 a 365?  
      i jeszcze jedno jak jest z serwisem tej presy skąd bierzecie czesci z serwisu? i jak wygląda cenowo cześci do niej jakis przykład.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj