HorPol65

Jaki ładowacz do Ursusa C-330, C-360, 3512 itp.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
HorPol65    1

Witam!! Mam takie pytanie jaki tur da rade zalozyc do 60-tki??


URSUS C-360 to potega polskiego rolnictwa!!

URSUS C-360 jakies 12 tys 350 ha z gospodarstwem 9 mln radocha z bronowania bezcenna:)

Jesli chcesz wykorzystac moje foty z AF to pamietaj o prawach autorskich.
Jesli skusisz sie zapytac o nie to i tak Ci pozwole:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Można założyć : Tur 2, 2a, 3, 3a, 3b i tur AT10 z firmy hydrometal B) napisz do czego ma być bo jak do bel to tur 3b najlepszy B) a do obornika jak się kładzie na wysoką przyczepę to tur 2a B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1

zalezy co bedziesz nim robil jak do obornika to mechaniczny polski pociągasz za linke i wszystko spada znajomy zalozyl do 330 2sekcyjny to ledwo podnosi baloty a o oborniku to katastrofa druga osoba musi stac na rozrzutniku z widlami i pomagac

 

wina slaba i malo wydajna pompa hydrauliczna

takze polecam mechaniczny w takim przypadku


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HorPol65    1

Dzieki za pomocne sugestie. Mi pasowałby tur z hydrauliką bo to zawsze można coś więcej zrobić. Wtedy byłby do gnoju i do kulek. B)


URSUS C-360 to potega polskiego rolnictwa!!

URSUS C-360 jakies 12 tys 350 ha z gospodarstwem 9 mln radocha z bronowania bezcenna:)

Jesli chcesz wykorzystac moje foty z AF to pamietaj o prawach autorskich.
Jesli skusisz sie zapytac o nie to i tak Ci pozwole:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Do kulek byłby najlepszy Tur 3b bo można kupić chwytak, ale nim ciężko jest obornik kłaść na przyczepe wysoką (spójż w moją galerią chyba ostatnia str.) da się ale trzeba trochę pokombinować B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1

do obornika i do kulek starczy mechaniczny mój sąsiad ma 360 i mechaniczny tur i smiga z gnojem bez wspomagania (na allegro 2300) i szybo go odczepia i ma spokój a tak mecz sie z tą hydrauliką


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek116    3

ja nie wiem czy dobrze widzę czy mam schizę B) męcz z hydrauliką???? czy wy wiecie co piszecie (sory że tak ostro jadę). pracowałem na mechanicznym i hydraulicznym i jest dzień do nocy. co do odkładania tura to jaki problem odkręcić dwa lub cztery szybkozłącza ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubu365    1

niby jaką pompe hydrauliczną ma 360 2 silowniki to nie 4 ani 6


Wielki fan case jx/new holland td

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    518

Ale tur 3b ma więcej możliwości. To turem mechanicznym z widłami jak weźmiesz bele np z owijarki od razu po owinięciu? Ja wole więcej zapłacić ale będę miał 3 sekcje. a A z pompa to proste rozwiązanie zakładasz większa o wydajności np 26l od dużych ursusów i jest wszystko oki. Ja nie będę musiał przekładać bo w C-362 jest większa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

Ja mogę sie założyć o skrzynkę Finlandii że ja krótkim wysiegnikiem z hydraulicznym sterowaniem wideł szybciej załaduję rozrzutnik obornika niż ten który będzie ładować zwykłym na linke dłuższym Tur 1, :-) :-) Sam wcześniej miałem te przeboje z zatrzaskiem, więc te teorie o przewadze sterowania na linke mogą iść między bajki.. Ale każdy ma swój wybór B) szarpac za linke jak przy uruchamianiu piły "Tajgi" albo palcami jednej ręki sterować całym urządzeniem :-)


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

Ja mam T 261 z Hydrametu Giżycko (jednosekcyjny) i do bel mi wystarcza (choć czasem druga sekcja by się przydała - jak ładuję na HW 8011 to ledwo sięga, albo do układania w stodole. Ale wtedy ten Tur zaczyna ważyć więcej niż podnosi...). Do ładowania gnoju to mam Białoruś, bo gnojozrywka Turem i to na sześćdziesiątce to jest nieporozumienie proszę państwa...


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HorPol65    1

3b to mi pasuje nawet widzialem na allegro. A tak wogole to ile sie taki ceni bo ten co widzialem to chyba 9,800 jak sie nie myle.


URSUS C-360 to potega polskiego rolnictwa!!

URSUS C-360 jakies 12 tys 350 ha z gospodarstwem 9 mln radocha z bronowania bezcenna:)

Jesli chcesz wykorzystac moje foty z AF to pamietaj o prawach autorskich.
Jesli skusisz sie zapytac o nie to i tak Ci pozwole:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

W Rol-techu mają ceny brutto tak jak producent netto...

Czy to na tej stronie to naprawde cena brutto czy jakiś błąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Bo jak ogłaszają się z transportem za 100zł to opłaca się brać u nich B)

Tylko że ja mam do nich ok. 330km xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

To nic że odległość jest taka duża. Ja brałem Tura i prasę zwijającą w firmie Jan-Pol i miałem do nich jakieś 460 km, a za transport też dałem stówę. Nie ważne co kupujesz, czy maszyna jest droga czy relatywnie tania - po prostu zbierają zamówienia w dany region do momentu gdy jest pełny samochód, od każdego biorą po 100 złotych i na pewno charytatywnie nie działaja B)

Więc odległość to nie przeszkoda, a takie firmy jak Roltech, czy Jan-Pol faktycznie ceny maszyn mają atrakcyjne.


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesaw    3

Dokładnie, kupiłem w Jan - Polu tura 14 i przywieźli mi go na podwórek za dwie stówy ( inflacja ). Do sześćdziesiątki może za duży, ale ma większy udźwig i lepiej powinien sobie radzić z cięższymi belami sianokiszonki. Po odjęciu masy chwytaka - 200 kg zostaje jeszcze 650 kg na balota. Będzie pracował z 7211.

A cena rzeczywiście najniższa jaką spotkałem i konkretne podejście do rolnika, wszystko załatwiłem przez internet i telefon.

http://www.allegro.pl/item609878117_ladowa...ltz_i_inne.html


samczeruno.pl :)))

"Jeżeli wydaje Ci się, że wiesz wszystko, to masz rację... wydaje Ci się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HorPol65    1

A ta firma z Gizycka ma swoja strone www?


URSUS C-360 to potega polskiego rolnictwa!!

URSUS C-360 jakies 12 tys 350 ha z gospodarstwem 9 mln radocha z bronowania bezcenna:)

Jesli chcesz wykorzystac moje foty z AF to pamietaj o prawach autorskich.
Jesli skusisz sie zapytac o nie to i tak Ci pozwole:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damian131091   
Gość damian131091

Jest to temat poświęcony dla tura 3- sekcyjnego przystosowanego dla małych ciągników. Więc piszcie wszystko o nim!!!, ceny, wady, zalety, na jakich ciągnikach macie zamontowane te tury i czy dobrze wam sie sprawują. A to jest przykład tego typu tura:

http://www.agrofoto.pl/forum/Ursus-C-330-image138757.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Nie zgodzę się z przedmówcą.

W linku który podałeś jest TUR 2'u sekcyjny z poziomowaniem a 3'cia sekcja to coś innego ;)

3'cia sekcja wykorzystywana jest do obsługi dodatkowych chwytaków i multliszufli [np. krokodyl, chwytak do bel itd] i wtedy jedyna różnica między 2'u a 3'y sekcyjnym ładowaczem jest taka że mamy inny rozdzielacz i po ramie ładowacze poprowadzone są dodatkowe przewody hydrauliczne do obsługi np. chwytaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damian131091   
Gość damian131091

Zgadzam się z @kris14, to nie jest tur 2 sekcyjny. Link który podałeś( @KOLES), to jest normalny tur 2 sekcyjny z samopoziomowaniem. Taki sam jak jedno sekcyjny i 2 sekcja na linkie, oczywiście jak kiedyś było, bo teraz są na siłownik. A co do mojego tura to przeciesz nie bedzie 3 sekcji elektronicznej, wkońcu to był model testowy, więc 3 sekcja to była hydrauliczna, chyba że teraz są z 3 sekcjo elektroniczno, ale mi nic niewiadmo na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez podnośnik123
      Witam, mam problem z podnósnikiem w ursusie c 385. Gdy podniose ramiona na maxa pompa podnośnika cały czas pracuje a wąż dochodzący do pompy jest mega napiety. Spotkał się ktoś z takim przypadkiem ??
    • Przez przemekk800i
      witam
      chciałbym sie dowiedziec dokładnie jakie sa róznice miedzy tymi modelami wiem ze rc jest zmocniona czy to tylko taka róznica? a jaka jest róznica miedzy 360 a 365?  
      i jeszcze jedno jak jest z serwisem tej presy skąd bierzecie czesci z serwisu? i jak wygląda cenowo cześci do niej jakis przykład.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj