Polecane posty

machony    0

Też myślę że jest coś nie tak tylko gdzie tej usterki szukać dodam że filtry paliwa są nowe i filter powietrza jest dobry a gdy tak schodzi z obrotów to coś tam czarnego dymu puści z komina a z ranna ciągnik pali za pierwszym razem jeden obrót silnikiem i już chodzi a mam pytanie mianowicie do ustawienia kąta wtrysku do której dziurki w kole zamachowym ma wpaść kołek ??? i na co jeszcze mam zwrócić uwagę żeby była ta moc silnika taka jak sie należy ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisek    7

Wzmacniacz masz pewnie ustawiony na zającu i jest mu trochę za szybko, a pług pługowi nie równy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

jeśli masz rozrząd dobrze ustawiony zawory i ciśnienie sprężania jest ok. to pozostaje tylko kąt wtrysku pompa i wtryski.pierwszy otwór to początek tłoczenia drugi to GMP .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

na 100% wałek rozrządu.... miałem tak w 914, filtry, pompy, sprzęgła.... poprawa była nie wielka... ale po wymianie wałka rozrządu.... wariat nie ciągnik ;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1216    1217

Mi wałek rozrządu mało co pomógł, miał lepszą dynamikę, ale mocy nie wiele mu wzrosło, jedynie jak pisałem wcześniej regulacja pompy wtryskowej dała więcej mocy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machony    0

ustawiłem kąt wtrysku bo był za póżny i na pewno coś to dało z mocą wczoraj orałem i powiem że już nie spadał tak z obrotów ale ja na jedynce szosowej jak ciągnął na dwa koła to schodził z obrotów jak na jedne koła był poślizg to ciągnął bardzo dobrze i trzymał obroty ale na 4 terenowej to jak było pole po górkę to schodził z obrotów tak do 1300obr teraz pytanie czy tak już ma zostać z mocą czy jeszcze brakuje silnikowi ducha dodam że spalanie 19litrów na hektar przy orce i jak miał ciężko do z rury czarny dym był ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertkujawy    67

Miałem pompe wtryski w naprawie i po włorzeniu był muł . Ok silnik brał olej więc do roboty .Zrobiłem silnik głowice tłoki tuleje ,ustawiłem kąt i palił z dotyku , ale muł . Przemęczyłem się jesienią i dzwonie do pompiarza że przywioze mu pompe , on wysłuchał i mówi Odkręć dekielek podkręć śróbke o obrót i powinno być ok . K u w a .. Dwa lata się męczyłem a ciągnik teraz mnie słucha . Ustawił na maszynie i powinno być ok Ale niekturzy mają większe wymagania Moja 80 przed śrubką paliła 12 l Ciekawe ile teraz wyjdzie bo nareszcie dymek się pokazał i jest moc i zryw , żeby teraz wał bokiem nie wyszedł hi hi hi ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machony    0

to może też będę musiała ten dekielek odkręcić i dokręcić jeden obrót i pokarze sie moc jak myślisz ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawka12    0

Mam pytanie kapitalke w swoim u912 miałem robiona 2 lata temu zaprowadzilem go do pompiarza bo coś słaby był zrobił mi pomiary na cylindrach wyszło 17 bar na każdym c ylindrze i stwierdził że silnik się kończy pierścień tłoki miał zagladane mahle, proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszP    2

Nie ma cudów, albo stoją pierścienie albo głowica. Coś te zestawy Mahle felerne u nas też 902 po kapitalce dwa lata i strasznie mu olej smakuje.


Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawka12    0

Na czy mój oleju nie bierze kopcil bo wtryskiwaczy się kończyły pompa nie była ustawiona odalem do pompiarza i mówi że jest ok pali z pierwszego na duży mrozie i nie kopci jak termostat się odtworzy. Robił mi pomiary cisnienia cylindrów i wyszło po 17 na każdym czy to jest dobra wartość?. Dodatkowo głowice miał robiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszP    2

Skoro pali w mrozy od strzala to jakoś nie umiem uwierzyć w wartość tego pomiaru. Pompa i wtryski to podstawa, powinien zyskać na żwawości, choć te silniki byly zawsze mułowate.


Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sawka12    0

Nie wiem czy wpierdzielac się w koszty bo kopci przez chwilę na zimno czy za uszczelkę się brac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszP    2

Jak pali bez problemu i nie bierze oleju to dałbym sobie spokój. Na zimno kazdy kopci mniej lub bardziej.


Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6045    30

rozrusznik sobie załóż szybko obrotowy

 

Można założyć ale zrób sobie tak jak ja :) załóż na 24 v + grzałeczka i nie ma ch*ja żeby nie palił :) A i nie musisz kupować tego dużego rozrusznika wystarczy że masz np od bizona r10 przekładasz tylko główkę i ognia :)


Witam zapraszam wszystkich na moje konto youtube.com/golas171  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

witam mam maly problem z odpaleniem 1014 przy rozruchu strasznie ciezko startuje :( co moze byc przyczyną ??

 

 

Może po prostu sprawdź akumulator następnie rozrusznik czyli podstawa tulejki i szczotki. Sprawdzałeś? Potem można szukać przyczyn dalej.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6045    30

Przypne się jeszcze pod temat :) Mianowicie w starym typie pompy wtryskowej c385 dawkę zwiększa się tą górną śrubką ? Bo pod tym dekielkiem z tyłu są dwie identyczne u góry i dołu na śrubokręt zakontrowane na 10 kluczyk ?


Witam zapraszam wszystkich na moje konto youtube.com/golas171  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam taki problem z moim c385A ze ciezko pali i przy rozruchu dymi na bialo. z kopcia prawie odrazu lapie. wydaje misie tez ze nie ma tej mocy co powinien miec. na 3 biegu w plugu dusi sie anie mieli kolami. co moze byc?? po odpaleniu w plugu dymu nie widac za bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lukecki
      Witam, w którym miejscu można zmierzyć ciśnienie doładowania w Ursusie 1614?  Jak to zrobić? 
    • Przez Krzychu_912235
      Witam posiadam ursusa 385 z silnikiem 912 domyslam sie ze pierwsze mrozy daly znac o sobie...koledzy powiedzcie co tu  zrobic aby ta maszyna paliła na mrozie w mf235 jest świeca...a tu nic ...pozostaje knot<raz mi sie juz ciagnik zapalił od tej formy rozgrzewania>...czy moze da sie cos zamatować aby bez problemu ją zapalic...I jeszcze jedno pytanie nie wiecie ile kosztuje siedzonko do tyłu dla pasazera...
    • Przez tomi217
      mam problem nie wiem gdzie jest w 1014 chlodnica oleju silnikoweg i na czym polega konserwacja.
    • Przez wariatpolowy
      Witam.
       
      Mam nadzieję, że w odpowiednim miejscu założyłem temat...
       
      A więc tak:
       
      W 1224 wybija wodę z chłodnicy, jak zaczyna łapać temperaturę podczas pracy- jakieś 70 stopni (np z talerzówką). Z tym że jest to dość dziwne, gdyż podczas pracy (przy obrotach ok 1600- 2000) jest ok, a jak tylko zmniejszy się gaz (np przy zawracaniu), wybija jednorazowo nawet 4-5 litrów wody. Po dolaniu wody temp spada do ok 40-50 stopni, dwie długości pola, temp rośnie i znów gejzer. I tak w kółko.
       
      Termostat nowy, węże nowe, chłodnica potraktowana KRETEM od środka, a z zewnątrz płynem do mycia silników (jest czyściutka), pompa wody nowa...
       
      Mogła któraś tuleja pęknąć? Ogólnie teraz miał planowaną głowicę, nową uszczelkę, nowe pierścienie, pompę po regeneracji, wyregulowane wtryski i pali bardzo ładnie. Przy obrotach pow +/- 1200 można odkręcić korek od chłodnicy i nic nie wybije, widać, jak woda krąży. A jak tylko obroty spadną, tak woda idzie w powietrze. W czwartek na jakieś dwie godz pracy trzeba było dolać prawie 30 litrów wody...
       
      Ratujcie, bo za jakiś miesiąc czeka jakieś 150 ha na talerzówkę....
    • Przez rolnikgospodarny95
      Witam mam do was pytanie dlaczego chłodnica zaczęła przeciekać, jest orginalna od 90roku.jakie są sposoby żeby ją uszczelnić? A może trzeba będzie pomyśleć o zakupie nowej, jeżeli nie uszczelniła by się.Czekam na wasze odpowiedzi bo nie wiem co zrobić. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj