Pawel330

Kuku na 3-4 sztuki

Polecane posty

Pawel330    1

Witam. Niedługo będę miał 3 sztuki byczków. Pod koniec sierpnia pewnie dokópię aby było 4 sztuki :P. Kuku dobrze działa na przyrosty dzienne. Czy opłaca się siać kuku na 3-4 sztuki bydła? :P


Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

No a czemu miało by się nie opłacać??? Wujek ma 3 byki i krowę i sieje :P


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel330    1

Więcej roboty jak hodowli i też czymś trzeba wybierać tą kuku ale to już lżej się wybiera nić sianokiszonkę


Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOOMER    0

Jak zasiejesz, skosisz, zakisisz i zaczniesz żywienie to sam się przekonasz jaki rezultat. Przelicz sobie jakie koszty poniesiesz i czy to da rezultat na Twojej ziemi. Wylicz jakie koszty ponosisz przy obecnym żywieniu i czy nie lepiej przy nim pozostać. Licz się z tym, że kilka błędów może spowodować iż poniesiesz koszty uprawy kukurydzy a nie będziesz miał paszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Benek70    0

Ja bym ci też Paweł nie radził na 4 sztuki siać kukurydzy, ponieważ jak nie masz swojego sprzętu do siania i zbioru to za drogo cię to będzie kosztować . A jak zrobisz na pryzmie to ci się dużo zmarnuje za mało sztuk. Za te pieniądze kupisz gotową sianokiszonkę w belach i też byczki urosną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Zasiać to normalnym siewnikiem. Jedynie musi nająć sieczkarnie do ścięcia. Kuku tylko w pryzmę bo przecież na tako ilość nie będzie najmować Specjalnej prasy żeby belować sieczkę.

A tak prywatnie to mi się nie podoba belowanie kukurydzy.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bimladentoja   
Gość bimladentoja

O jakim belowaniu kukurydzy w powyższym temacie chodzi bo się nie mogę dopatrzeć, a tak poważnie to niema lepszej paszy niż kukurydza, sianokiszonka z traw to dobra jest do mlecznych krów ale tuczu opasów to nie bardzo, nowa technologia żywienia bydła mówi o jednostkach skrobiowych a nie owsianych, może gdyby uzupełnić żywienie ziarnem kukurydzy, ja takowe stosuje i ziarno innych zbóż mu nie dorówna, kto nie wierzy niech spróbuje byki aż się świecą i puchną w oczach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

A co myślicie o kupnie kukurydzy? Orientujecie się ile kosztuje tona kuku?


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Z sianokiszonką to raczej nie za bardzo bo każdy kogo spotykam mówi że sianokiszonkę z beli trzeba w ciągu 3 dni spożytkować bo inaczej spleśnieje. Z QQ byłoby lepsze wyjście ale zakiszanie małej ilości QQ nie wiem czy dobrze wyjdzie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Wyjdzie dobrze tylko trzeba wąsko pryzmę zrobić.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Na te 3-4 sztuki to niewiem czy się opyla siać QQ. Osobiście widzę że byki mniej pobierają kuku i sianokiszonkę (wolą siano), ale powiem że chociaż mniej jedzą kukurydzy ale ładnie po niej przyrastają. Zastanawiał bym się nad sianiem jak bym miał jakieś 8-10 byków. Zamiast tej kuku to zasadź ziemniaków. Dasz im siana, śruty i ziemniaków i to samo będzie.

A to co kolega @milanreal1 wspomniał że się psuje to się nie zgodzę- spasać trzeba niektóre bele (te z mokrzejszej trawy) w 2 dni bo inaczej się grzeje i krowy przegrzanej nie zabardzą chcą jeść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DARKPANTER    18

Marcin nie zgodzę się z tobą, że byki wolą siano od kukurydzy i sianokiszonki, wszystko zależy od systemu opasu. U mnie byki wolą jeść sianokiszonkę i trzeba cały czas dokładać, a jak dawałem siano to i dwa dni leżało. A co do kukurydzy to moje byki tez nie jedzą tyle ile bym chciał, ale to jest chyba wynikiem ilości stosowanej paszy treściwej. Z moich obserwacji im więcej treściwych tym mniej jedzą kukurydzy. A co do szybkości spasania sianokiszonki to rzeczywiście jeśli trawa jest mokra to trzeba szybciej skarmiać. Ja dla byków robię taką bardziej suchą i potrafi stać ponad tydzień i się nie psuje.

A czy opłaca się siać kuku na 3-4 sztuki to musisz przekalkulować wszystkie koszty i zyski i jak wyjdzie na plus to siej, a jak nie to wiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

A co myślicie o kiszonym ziarnie QQ?? U nas to byczki to sobie chwalą jędzą aż im się uszy trzęsą ;)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bimladentoja   
Gość bimladentoja

Coś naprawdę dobrego, wydaje mi się że byczki też o tym myślą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel330    1

Sieczkarnie musiał bym nająć i pewnie jeden ciągnik do ugniatania pryzmy bo jedną c-330 bym nie nadążał jednocześnie ugniatać i wozić kuku.Wąską pryzmę robić to ja słyszałem i bobrze zaizolować czarną folią od powietrza aby się nie psuła. O sianokiszonce też myślałem. U mnie sianokiszonka to tylko w balotach. Sianokiszonkę dawał bym w okresie zimowym wtedy tak się nie psuje ze względu na temperaturę na zewnątrz. No jeszcze myślę na temat kuku ;)

pozdrawiam


Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOOMER    0

"Sianokiszonkę dawał bym w okresie zimowym wtedy tak się nie psuje ze względu na temperaturę na zewnątrz."

Ja daję całym rokiem sianokiszonkę i nic się nie psuje. Wiosną, latem i jesienią też możesz skarmiać sianokiszonkę. W moim przypadku po otwarciu balota sianokiszonka może przeleżeć nawet tydzień. Nie musi być od razu skarmiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

No zgadzam się z kolegą wyżej...Zrob sobie lepiej na te 4sztuki siano a ten 2pokos na sianokiszonke na zime to może skarmisz za 2-3tydnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
divad115    0

Ja mam 1 krówke 5 jałówek i 1 cielaka i robie tak :(oczywiście jałówką)

na stan obecy daje śróty tak 10 kg

wytłok

liście buraczane

no i qq ale robie tak sieje +/- 20 arów "pieskiem" (czyi ręcznym siewnikiem jednorzędowy) qq i nie kisze nic nie robie poprostu biore kose ciapka przyczepe i ide na pole(oczywiście trochę wcześniej niż robicie kiszonke) przywoże tak w sam raz (nie uie określić ile) i przepuszam te 50-60 kg przez sieczkarnie,a na zime gdy przychadzą pierwsze śniegi ścinamy wszytko co jest na polu ładujemy na przyczepę i do stodoły i potrzebne porcjie na dany dzien przepuszamy przez sieczkarnie- na ile starczy na tyle straczy ,a no i oczywiście sróte wytłok i liście buraczane i siano non stop. jałówki mam tak do 20-24 miesięcy i mają od 600-do prawie 700 więc nie nażekam.

oczywiście najlepiej jest dawać opasą qq ile wejdzie siana mało i sruty tak jak ja daje.Ale powiedzcie czy warto wdawać sie w koszty na 6-7 sztuk !

Edytowano przez divad115

sipma loading :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość peres100
      Przez Gość peres100
      jak żywicie swoje cieleta. jakich pasz uzywacie i w jakich ilosciach od 2 tygodnia zycia cielaka?
    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj