Tomek7G

Koszenie w Niedzielę

Polecane posty

slawek3220    656

zgadzam się z prox7441 co do żniw i sianokosów ale reszta to już jest przesada i obraza boska ojciec znał gościa który w niedzielę siał żyto w konia gdy wracał do domu jadąc na siewniku koń się przestraszył spadł do tyłu uderzając w siewnik i trup na miejscu u nas też są takie wybryki natury


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

koszeni w niedziele oczywiście ale inne prace to nie.Ja w tamtym roku chciałem siać 1 listopada w niedziele bo tylko deszcze padały i nie mogłem wjechać,ale się nie odważyłem,a w poniedziałek zapowiadali deszcze, a była jeszcze lepsza pogoda była i posiałem 16 ha bez żadnego problemu.Tato kupę lat temu naprawiał w 355 przód w niedziele bo w poniedziałek do pracy ciągnikiem,i jak jechał do pracy to mu się przód urwał,wpadł do rowu, i powybijał zęmby mało życia nie stracił. Dziwny zbieg okoliczności co nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki550e    1

ja w zeszłym roku zagotowałem silnik wclaasie w niedziele, wąod chłodnicy pękł, ja zawsze sie patrze w cheder dopiero poczułem jak zaczeły uszczelki sie wypalać w silniku, ale wten czas była najlepsza pogoda na kombajnowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartollini    1

U mnie w niedzielę to się robi z koniecznośći np przewracanie siana czy zbieranie

koszenie też się zdarza a że kombajnista jest jechowym to mu nie przeszkadza. Spoko gość z niego jak trzeba to porzyczy przyczepę itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil900830    5

U nas też kosi się w niedziele gdy warunki pozwalają .Przecież zbiera się chleb z pola.Kiedy byłem na praktykach ze szkoły w Anglii to tam dopiero w Niedziele zapierniczają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja raczej w niedziele nie robie nic ale jak naprawde pogoda nie pozwala a mam do koszenia 50 ha bizonem to probowalem ale zawsze awarie byly

a w zeszlym roku 1 niedziele kosilem i bylo ok

ale w sasiedniej wiosce juz nawet pryskaja w niedziele choc gosc jeden ma ok 15 ha rzepaku i opryskiwacz 1800L

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DF24    28

u nas niedziele czy nie niedziela jak jest nawał pracy to sie pracuje 7 dni w tygodniu :)


Małorolny jestem. (106ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

A ja ilekotroc w niedizle albo jakies swieto wyjade cos robicz maszynami to zawsze zaraz jest powrot na chate, bo cos sie zepsuło. Wiec nie robie w niedizle nic chyba że żniwo.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

W niedziele u nas nic się nierobi w polu no chiba że żniwa ale to tylko młóce z pare godzin.Na zarobek tego dnia się nienastawiam bardzo i nieplanuję wielkiego cięcia.U nas jest takie powiedzenie ( Kto w niedziele zarobkuje cały tydzień rmontuje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

W tym roku w w żniwa to się nie będzie patrzeć w kalendarz a na chmury...


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

Ja tam w żadne zabobony nie wieże jak sie ma zepsuć to czy niedziela czy poniedziałek i tak sie zepsuje. Ja rano idę do kościoła i jak pogoda to w pole a szczególnie taki rok jak jest ten to kosze na siano w nd i przewracam i nic sie nie dzieje. Ostatnio pryskałem bo nie można sie wyrobić i trafiłem bo popryskałem i 6h nie padało i później burza. Nie ma sie co rozdrabniać rolnik musi zbierać plony kiedy jest pogoda moim zdaniem grzech to jest wtedy gdy ktoś leży naj**any pod blokiem i kasę sępi niby na bułkę. Ostatnio proboszcz powiedział mojej matce a jest organistką że mamy robić niedziela nie niedziela bo to jest katastrofa w tym roku i sie nie przejmować i rolnik nie ma grzechu. Mój ojciec gada że niedzielna praca sie w gówno obraca ale on to czy niedziela czy sobota to sie mu robić nie chce. Ja nie mówię że leżeć cały tydzień jak jest pogoda a w niedziele w gnojem jeździć ale gdy sie prasuje i suszy do rana do późnej nocy to trzeba ten gnój ciągnikiem wywalić( z głębokiej ściółi) czy nakosić takie jest moje zdanie. Dodam że w mojej okolicy sa tacy że cały tydzień pogody to nic nie robi tylko skosi a przyjdzie niedziela idzie burza a ten jak głupi z przyczepami obraca i kostkuje i zawsze go zaleje tak i w tym roku było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam chciałbym ostrzec wszystkich przed sprzedającym z okolic Wandowa woj. wielkopolskie, który specjalizuje się w sprzedaży kombajnów marki claas dominator, maszyny są wyszykowane tylko powierzchownie często gęsto ściągane w beznadziejnym stanie, niestety ja złapałem się na jego haczyk. Zakupiłem u szanownego pana kombajn marki claas, który był w stanie wręcz idealnym, z racji szybkiego ukończenia żniw zdecydowałem się na szybki zakup i to był mój błąd, według zapewnień sprzedającego maszyna gotowa do pracy, w rzeczywistości po zakupie rozleciała się w drobny mak sieczkarnia, po przeanalizowaniu przez autoryzowany serwis Claasa okazało się, że wał był złożony z dwóch elementów, w obudowach były łożyska zużyte, po głębszej analizie okazało się, że brakuje w znacznej części czujników a dużo elementów dorobione były na wzór. Przestrzegam wszystkich forumowiczów przed szybkim i pochopnym kupowaniem maszyn rolniczych, naprawdę warto wydać te 200-500zł na serwisanta, która przejrzy sprzęt prze zakupem. Próbowałem sprawę załatwić osobiście ale sprzedający śmiał się ironicznie i powtarzał cytuje NIE JEST PAN PIERWSZYM I OSTATNIM.... skorzystałem z pomocy adwokata i dzięki jego pismom i groźbą skierowania sprawy do sądu udało mi się wymienić wadliwy element jakim była sieczkarnia, cały proces trwał od lipca 2013 do stycznia 2014. Także szanowni forumowicze uważajcie i sprawdzajcie bo dużo jest nieuczciwych handlarzy, którzy tylko czekają.Sprawa zakończyła się mam nadzieję pozytywnie chociaż ostateczna próba maszyny odbędzie się w te żniwa i to zadecyduje czy zostanie w moim gospodarstwie.
    • Przez farmer_89
      Witam, czym czyscicie przedmuchujecie swoje kombajny podczas zniw? 
    • Przez Mareczek1
      Witam planuję zakupić siewnik kvernelanda Accord mc-drill Pro czy mógłby ktoś napisać jak się sprawują , na co warto zwrócić uwagę przy zakupie i czy wogóle są warte uwagi,pozdrawiam
    • Przez AnkaSkakanka
      Dzień dobry,
      Oboje z mężem nie jesteśmy rolnikami. Mieszkamy w mieście, ale mamy rodzinę na wsi i bardzo lubimy tam przebywać. Jest to piękna wieś, w malowniczej okolicy. W bezpośrednim sąsiedztwie naszej rodziny znajduje się kilka działek należących do KOWR. Jedna z tych działek wydaje nam się bardzo interesująca i chlelibyśmy ją zakupić od KOWR, jednak nie ma nigdzie zamieszczonego ogłoszenia o jej sprzedaży. Jest to też działka o wielkości ponad 1ha, a my chcielibyśmy kupić jedynie jej fragment o powierzchni ok 30 arów. Czy ktoś z Państwa mógłby podpowiedzieć czy jest to w ogóle możliwe? Chcielibyśmy kupić tę działkę w celach rekreacyjnych i postawić tam mały domek (media są w drodze).
      Dodam, że żadne z nas nie posiada wykształcenia kierunkowego i na tę chwilę nie mamy możliwości (ani środków ani kwalifikacji) założenia gospodarstwa rolnego. Okolica jest zamieszkana przez osoby, które nie prowadzą działalności rolnej, są to wyłącznie siedliska.
      Będę wdzięczna za wskazówki.
       
    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj