Tomek7G

Koszenie w Niedzielę

Polecane posty

michal651    8

Nie przypominam sobie żeby u nas w niedzielę cokolwiek się w polu robiło. Niedziela jest po to żeby odpocząć, pomodlić się :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

u nas to w zniwa, sianokosy sie pracuje na polu. a tak to siedzi sie na d**ie i odpoczywa :D


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejorz    3

U nas sianokosy i żniwa w niedziele to normalność


John Deere 6830 Premium | John Deere 6920 S - my dream's
Lech Poznań - Duma i tradycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

U mnie w niedziele pracuje się tylko jeśli to jest ostateczność, ale to tylko zbiór siana/słomy/zboża. Jeśli nadają na drugi dzień deszcz, a jest dobre do zbioru to sie zbiera, ale jesli nie nadają na kolejny dzień opadów to moze byc nie wiem jak dobre-nie ruszamy w niedziel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer120ha    2

U nas w niedziele się nigdy nic w polu nie robi,ponieważ:"Niedzielna praca się w gówno obraca" :D


Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deutzfahr92    0

U nas koszenie w niedziele to normalka. Co innego sianokosy czy zbieranie słomy. Jakby każdy swiętował w najmniejsze święto to nic by sie nie działo. A robić trzeba, oczywiście bez przesady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coffey23    21

u nas w niedziele to tylko się kosi w żniwa jak trzeba się śpieszyć bo pogoda nie dopisuje , nie wiem czemu ale np. jak byłem w czechach to tam robią normalnie wszystko w niedziele może to była taka okolica że nie patrzą na to czy niedziela czy nie ,ale u mnie to na następną niedziele zaraz by ksiądz zwracał uwage oczywiście nie po nazwiskach ale i tak wszyscy by wiedzieli o kogo chodzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

A u nas jest jakoś tak przyjęte, że w niedziele można kosić, ale po sumie, jak suma się kończy powiedzmy 12:30 lub 13 to tak już można śmiało wyjeżdżać. Chociaż w tamtym roku jednej niedzieli kosiłem już o 10:30, bo sąsiad chciał nad morze jechać. :D


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas w niedziele to tylko młócenie presowanie i zbieranie słomy lub siana


Ursus 912 "duży"
Ursus C 355 "mały"
Ursus C 355 "wujowy"
Razem na 21 hektarach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin320    0

Ja dwa tygodnie temu zbierałem siano w niedziele, przynajmniej mi je niezalało, wiadomo ze jak jest zborze do koszenia czy siano lub słoma do brania to sie niepatrzy ze to niedziela :)

 

Mój znajomy to zawsze mówi że niedzielą to sie jeszcze nikt nie dorobił :D


................................................................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukash0    2

u nas to się tylko zwozi siano albo obraca albo przez żniwa to też robimy w niedziele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek7G    1

Nasz ksiądz proboszcz dysponuje 30ha parafialnego pola, i mimo to zawsze powtarza: "niedziela - nie działaj"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

nie ma co patrzeć że niedziela - jak pogoda jest to trzeba kosić, przyjdzie deszcz to się odpocznie, my nawet ziemniaki w niedzielę kopiemy i sadzimy. Każda niedziela to 4-5 ha wykopane, ile jest niedziel od sierpnia do października? Jakby nie kopać w niedzielę to byśmy się do zimy nie wyrobili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaldo    2

ja tam nigdy w niedziele nie koszę bo w niedzielę odpoczywam i mam czas dla rodziców a co do sianokosów to czasami jak jest pogoda to z niej korzystam :):D:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcint19    3

na ogół u nas nikt nic w niedziele nie robi ale wiadomo jak jest ciężki czas i pogody nie ma to trzeba kosić w niedziele tak po obiedzie ale to się rzadko zdarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

u mnie w okolicy koszenie, kopanie, sadzenie i formowanie ziemniaków, opryski wszystko ludzie robią, nie patrzą że niedziela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A u mnie przychodzi Niedziela i cisza, nikt nic nie robi nawet psy nie chca szczekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

U nas w niedziele cisza <_< Jeśli żniwa czy sianokosy to widać troche ludzi <_<


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak by nie patrzeć to robota pod chmurką. Sianokosy u nas to normalka w niedziele, a żniwa to jak normalny dzień bo to jest praca tylko sezonowa, i trzeba pozbierać przed deszczem i przed (gradem). Lecz Siewy czy inne roboty to broń Boże nie ma takiej opcji aby w pole wyjechać Wstyd i Hańba a co najważniejsze Grzech!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

U mnie w niedziele kosi się zborza i pracuje się przy sianie no i jakies tam naprawy rzeby maszyna była sprawna na poniedziałek a reszta prac nie zając nie ucieknie <_<


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziuta535    5

u mnie jak ksiądz rano w kościele da dyspęzem to koszom w niedziele


Kupię 2 jałówki mięsne pisac na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Zbiory zbóż siana i słomy to w niedziele. Nawet Agroma wtedy pracuje :rolleyes: Chwała im za to


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
    • Przez sports2011
      Witam, mam pytanie ile obecnie można żądać pieniędzy za wynajem pola około 20 arów pod elektrownie wiatrowa maszt około 100metrowy. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pytam z ciekawości ponieważ muszę zmienić umowę podpisana 10lat temu , na kolejne 25 lat .
    • Przez PanJoker
      Panowie, mam u siebie w kombajnie bodajże filtr wody a bynajmniej tak pisze w katalogu. Przymocowany jest on w okolicach kolektora wydechowego o ile sie nie mylę. Może mi ktoś powiedzieć do czego on służy i jakie ma zadanie?? Kombajn Case jeżeli to coś pomoże.
    • Przez PanJoker
      Tak jak w temacie, gdzie w lubelskim lub w woj. sąsiednich można kupić jakieś większe używane kombajny?? Typu claas 108, case 1680,2188, John Deere 2066?? Czy w ogóle są takie miejsca gdzie warto pojechać?? Mile widziane również adresy stron www.
    • Przez cikenos
      Witam może ktoś coś powiedzieć o tym sprzedawcy zna ktos te strony? 
      https://www.olx.pl/d/oferta/fendt-828-profi-plus-vario-fendt-828-profi-plus-vario-CID757-IDXQ0T4.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj