Tomek7G

Koszenie w Niedzielę

Polecane posty

kamil16251290    381

My już wczoraj wieczorem wjechaliśmy w pszenżyto i było suche choć przedwczoraj była bardzo wielka ulewa. Dziś już jedziemy na całego bo na dziś przygotowane jest 10ha do wymłócenia.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
oj tam niedziela... W niedzielę dużo prędzej bym wyjechał niż w piątek zaczynał robotę...

 

A czemu nie w piątek?? Ja akurat zacząłem w piątek, w sobotę zebrałem słomę, w niedziele trochę prasowałem u sąsiadów a w poniedziałek deszcz. Jedna znajoma powiedziała ze w niedziele siana nie będzie zbierać w poniedziałek żałowała tej wypowiedzi...

 

Ja jestem już po żniwach. dziś praso nie wyjeżdżam na usługi. Jutro tak. U sąsiada majo dziś młócić resztę pola (mieli we wtorek ale deszcz....). Inny sąsiad co był wczoraj za praso na poniedziałek mówił ze dziś będzie kosić koło mnie (jakieś 1,6ha). Wczoraj na gg pisałęm z Asio i mówiła ze dziś bedo kosić. Wcześneij kombajn im nawalił i był przestuj, jak naprawili to deszcz przyszedł :D


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzecho106    0

Jak będzie pogoda to i my jutro jedziemy kosić, tylko wcześniej trzeba pójść do kościoła żeby szło bez awari.Kiedyś w niedziele od rana kosiliśmy to się pół dnia przestało na polu bo awaria

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

ja w niedziele jak jest pogoda to się kosi, oczywiście po kościele i obiad normalnie w południe dopiero później w pole ale jak święto wypadnie lub impreza domowa to już nie.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4
A czemu nie w piątek?? Ja akurat zacząłem w piątek, w sobotę zebrałem słomę, w niedziele trochę prasowałem u sąsiadów a w poniedziałek deszcz. Jedna znajoma powiedziała ze w niedziele siana nie będzie zbierać w poniedziałek żałowała tej wypowiedzi...

 

Ja jestem już po żniwach. dziś praso nie wyjeżdżam na usługi. Jutro tak. U sąsiada majo dziś młócić resztę pola (mieli we wtorek ale deszcz....). Inny sąsiad co był wczoraj za praso na poniedziałek mówił ze dziś będzie kosić koło mnie (jakieś 1,6ha). Wczoraj na gg pisałęm z Asio i mówiła ze dziś bedo kosić. Wcześneij kombajn im nawalił i był przestuj, jak naprawili to deszcz przyszedł :D

U nas mówią że w piątek kijowy początek :D w tym roku akurat tak wypadło ze kosiłem w Niedziele,ale wcześniej byłem w kościele i dopiero po obiedzie pojechałem :D


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prolnik    1

Ja zacząłem w piątek kosić rzepak około 3 tygodnie temu. W tym samym dniu kombajn się zapowietrzył :D Ale szło dobrze. Piątek to dobry początek. Filtry nie były ok... W niedzielę praca idzie wre!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Ten rok był torche ciężki z dobra pogodą i jak była pogoda w niedziele to nikt nie patrzał czy święto czy nie tylko do pracy. Jeszcze kiedys to mało kto robił a teraz to jak normalny dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jd3    0

W mojej okolicy nawet dzisiaj kosili ale to juz przesada :D


Jest jedna rzecz czym Polska moze sie pochwalic - to ciagniki marki Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
A czemu nie w piątek?? Ja akurat zacząłem w piątek, w sobotę zebrałem słomę, w niedziele trochę prasowałem u sąsiadów a w poniedziałek deszcz. Jedna znajoma powiedziała ze w niedziele siana nie będzie zbierać w poniedziałek żałowała tej wypowiedzi...

 

Ja jestem już po żniwach. dziś praso nie wyjeżdżam na usługi. Jutro tak. U sąsiada majo dziś młócić resztę pola (mieli we wtorek ale deszcz....). Inny sąsiad co był wczoraj za praso na poniedziałek mówił ze dziś będzie kosić koło mnie (jakieś 1,6ha). Wczoraj na gg pisałęm z Asio i mówiła ze dziś bedo kosić. Wcześneij kombajn im nawalił i był przestuj, jak naprawili to deszcz przyszedł :P

Bo w piątek zły początek... W tym przypadku akurat przesądny jestem... A co do młócenia to dziś wykosiłem mieszankę. I powiem wam że nie widzę w tym nic złego. Zresztą dziś cała wieś pracowała... Masę kombajnów jeździło, żniwa na całego.

 

PS u mnie tez był odpust :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati    12

Dzisiaj 3 kombajny kosiły. U nas to jeszcze odpust jest. :P I wszystkie 3 się popsuły. Jeden Bizon stanął jak wyjeżdżaliśmy na sumę, która trwała prawie 2 godziny, to jak jechaliśmy z powrotem to dopiero zaczął kosić, chyba pozrywało pasy, bo jakby wymieniał. No do tego sobie jeszcze postały NH Clayson i stary JD.


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

No cóż, święto świętem ale jak pogody nie ma to trzeba młócić i nic na to się na to nie poradzi. U nas też wszyscy młócili a i jakoś nie miałem w obydwu kombajnach awarii :P


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel321654    0
Bo w piątek zły początek... W tym przypadku akurat przesądny jestem... A co do młócenia to dziś wykosiłem mieszankę. I powiem wam że nie widzę w tym nic złego. Zresztą dziś cała wieś pracowała... Masę kombajnów jeździło, żniwa na całego.

 

to u was tam inaczej jest bo u nas jak w niedzielę dosyć duży ruch tak dzisiaj nikogo w całej okolicy. ale jutro to będą kosić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Myślałem, że dzisiejszy dzień będzie dla mnie szczęśliwy i żniwa u mnie się skończą. Niestety, 1ha żyta został, bo na pole się po prostu wjechać nie da, na jednym działku wyciągałem kombajn 5 razy, oszaleć można. Pomimo niedzieli dzisiaj wszyscy pracowali (prasowali, kosili zboża, zwozili słomę), bo na jutro czy pojutrze zapowiadali deszcz.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

piątek tygodnia koniec i początek :P ... Ja nie patrzę na dni jak jest pogoda to się słomę prasuje zboże kosi łąki itp... a w tym roku to trzeba było ostro się starać by jak najszybciej wszystko zebrać bo te deszcze... Dodam tylko tyle ja teraz codziennie jeżdże dwa razy kosić jednorzędówką kukurydze dla krów bo przecież jakbym w święto czy w niedzielę nie skosił to by mi z głodu pozdychały... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Ja dziś prasowalem od 11 godziny na dwie prasy jeździliśmy i było wszystko ok


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

U nas to w niedziele w żniwa się normalnie robi jak każdego dnia. Dzisiaj prasowałem słome u siebie i szło super :P

Ale za to w święta jest gorzej. Wczoraj 15 sierpnia święto było i wszyscy kosili, ale u mnie sie zakopał że z trudem go wyciągłem, koledze przy NH TC5050 sie tylne koło urwało, u brata teścia miał bizon kosić to też sie popsuł, u znajomego sie prasa popsuła :D


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

U mnie to zalezy ale nie wiem od czego :P

 

Bo kosilismy wczoraj i wszystko bylo ok, a kosilismy 2 niedziele temu to sie łożysko na odrzutniku rozwaliło, takie male łożysko a rozbierania bardzo duzo :D


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

co to za roznica czy niedziela czy tez nie

 

a jesli ktos jest ateista? dzien w kalendarzu dla niego taki jak wszystkie inne

 

ja osobiscie nie wierze w te wszystkie zabobony, jesli ma sie zepsuc to sie zepsuje nawet gdy sie do kosciola pojdzie i dobrze na msze da:)

a jak ma isc to idzie i w wielkanoc


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek?? :) ludzie są naiwni .. Jak małe dzieci. Dwóm Panom sie nie służy.. To że masz w stodole pełno w niedziele, a czy to bedzie również w poniedzialek? Czy tez na wiosnę? :) a pozniej sie dziwią że w gospodarstwie różnie wychodzi, choroby i wydatki, problemy, brak czasu na wszystko.. Chciwość ludzka nie zna granic - ot cała prawda. Tylko zeby nie bylo za późno na przystopowanie w robocie w dzień święty.. i na mnie.


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

a ja mysle ze nie mozna takich ludzi nazywac naiwnymi

 

kazdy wierzy w to co sluszne wedlug niego a nie gdy ktos nakaze z gory

 

co do plonow to jest prawie pewien ze gospodarstwo w USA czy krajach UE jest mniej religijne niz w PL a zbiera wieksze plony


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jd3    0

Kolego @Legat997 święte słowa. Jak trwoga to do boga


Jest jedna rzecz czym Polska moze sie pochwalic - to ciagniki marki Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Niektóre maszyny moga sie popsuc a ze psuja sie w niedziele to czysty przypadek :)


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

To czemu akurat ten kontynet meczą różne huragany i spółka, zimy śnieżne,..to nic że taki klimat. Ameryke trzyma garstka ludzi którzy są jeszcze przy Bogu. I brac przykład od nich, że maja takie plony? To tak jak kiedyś Polska brała przykład ze wschodniego sasiada.. "...ciągle domy budowali, ciągle normy przekraczali. Ale i tak łajba szła na dno..." :) ja nie pracuje w niedziele, wole wyjechać ze znajomymi nad wode, ognisko, lub do rodziny, zwierzaki owszem, trzeba dopatrzyć, ale nic a nic maszyna. I dla mnie starcza na wszystko bez pracy (koszenia) w niedziele.


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek99    38

My zawsze kosimy w niedziele , o ile jest pogoda , ale to tylko żniwa , a sianokosy i inne to już dni normalne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
    • Przez sports2011
      Witam, mam pytanie ile obecnie można żądać pieniędzy za wynajem pola około 20 arów pod elektrownie wiatrowa maszt około 100metrowy. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pytam z ciekawości ponieważ muszę zmienić umowę podpisana 10lat temu , na kolejne 25 lat .
    • Przez PanJoker
      Panowie, mam u siebie w kombajnie bodajże filtr wody a bynajmniej tak pisze w katalogu. Przymocowany jest on w okolicach kolektora wydechowego o ile sie nie mylę. Może mi ktoś powiedzieć do czego on służy i jakie ma zadanie?? Kombajn Case jeżeli to coś pomoże.
    • Przez PanJoker
      Tak jak w temacie, gdzie w lubelskim lub w woj. sąsiednich można kupić jakieś większe używane kombajny?? Typu claas 108, case 1680,2188, John Deere 2066?? Czy w ogóle są takie miejsca gdzie warto pojechać?? Mile widziane również adresy stron www.
    • Przez cikenos
      Witam może ktoś coś powiedzieć o tym sprzedawcy zna ktos te strony? 
      https://www.olx.pl/d/oferta/fendt-828-profi-plus-vario-fendt-828-profi-plus-vario-CID757-IDXQ0T4.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj