Tomek7G

Koszenie w Niedzielę

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MECHANIZATOR    159

hehe - dobrze powiedziane

 

u nas kiedyś ksiądz gadał ze mozna pracować w niedziele - pod warunkiem ze sie nie zapomni o mszy niedzielnej - jak pojdziesz na 8 rano to o 9 jestes wolny i mozesz w pole jechac ;)


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel330    1

Można kosić w niedziele oraz i zbierać siano mi ksiądz proboszcz powiedział ''Na zbieranie chleba i siana nie ma święta'' słowo chleb miał na myśli zboże z którego jest robiona mąka


Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bili    2
Co do księdza. To kto głównie się niedzielą dorabia ? ;)

co racja to racja księża to zdziercy!!! pieniądze które zarobisz swoja ciężką praca on dostaje za darmo !!! nigdy nie dałem księdzu zeta i nie dam jak nie będę musiał a w niedziele staram sie nie pracować nie dlatego że ksiadz tak powiedział tylko dla samego siebie bo przeciesz trzeba kiedyś odpocząć wyjątkiem sa żniwa i sianokosy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodzio1108    181

U nas to normalka że podczas sianokosów czy żniw robi sie w niedziele :);)

Dwa lata temu robiliśmy kiszonke z QQ w niedziele :D


Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86
Mój kolega robił w tamtym roku kiszonke z trawy w Boże Ciało :D;)

To zleży ile kto ma ziemi u nas mamy 20ha i nie musimy pracować w niedzielę jedynie w żniwa czasem po południu, ale jak ktoś ma ponad 100ha ponad 100szt bydła mlecznego na 2-3 osoby to nie odpoczywa nigdy, w mojej okolicy jest dużo takich gospodarstw. Dla nich niedziela jest normalnym dniem roboczym bo terminy gonią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319
Mój kolega robił w tamtym roku kiszonke z trawy w Boże Ciało :D;)

I co widzisz w tym takiego nadzwyczajnego? Przecież gdyby poczekał 1 dzień to byłoby za suche na sianokiszonkę.

U mnie podobna sytuacja była z 5 lat temu ale z sianem. Piękna pogoda siano dobre do prasy i Boże Ciało. Ale co zebraliśmy. Wuj stwierdził że on w święto robić nie będzie. No i w nocy jak przyszły deszcze to parę dni padało i wuj czarne siano sprzątnął.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6

to raczej normalka że w niedziele ktoś kosi..

 

ale tego nikt nie pobije:

facet co mieszka wioche dalej woził 2 przyczepami obornik w wigilię i święta bożego narodzenia...

koleś jest coś nie ten tego ale nikt nie sądził że aż tak,

zasiadaliśmy prawie do wigilii a tu obok domu jedzie z pełnymi przyczepami...

 

w miastach jest tak że remonty w domu (w blokach) również robią w niedziele bo nie mają kiedy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OO tego jeszcze nie było w wigilię obornik wozić ;),może do stołu zasiada po pasterce,albo jest samotny i nie ma rodziny?.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTD    1

Kto w niedziele robi, ten sie nie dorobi ;)


New Holland Farmtrac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

U mnie w niedziele nikt nie kosi ;) czasami niektórzy siano zbierają, a tak wszyscy odpoczywają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apista    6
OO tego jeszcze nie było w wigilię obornik wozić ;),może do stołu zasiada po pasterce,albo jest samotny i nie ma rodziny?.

taki tam dziwoląg,

ma żone ale to ona trzyma nad nim piecze

 

wypić nie potrafi bo zaraz szaleje

 

jak miał się popisać czymś albo cokolwiek załatwic to zawsze mu się nie udawało i wszyscy ze śmiechu padali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik6920    43

my pracujemy w niedziele ale tylko w żniwa bo niewiadomo jaka pogoda będzie następnego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83
OO tego jeszcze nie było w wigilię obornik wozić ;) ,może do stołu zasiada po pasterce,albo jest samotny i nie ma rodziny?.

 

teraz to może z innej beczki , w wigilie weterynarz naszemu bykowi ziemniaka przepchał bo głupek za dużego chciał połknąć i stanął mu gdzieś w układzie pokarmowym . Zadzwoniliśmy po weterynarza , nawet nie się nie zastanawiał i zaraz przyjechał nam pomóc, walczyliśmy z ziemniakiem ponad godzinę ale w ostatniej chwili go przepchaliśmy, byk oblał go całego jakimś śluzem , nawet nie był zły , podziękowaliśmy , wziął kasę i pojechał do domu. Warto wspomnieć ,że przyjechał o godz 19, kiedy wszyscy ludzie zasiadają do kolacji.

 

 

Ja osobiście uważam ,że jeżeli jest ładna pogoda to dzwoni się po usługi i w pole i nie patrze czy piątek czy niedziela.

 

Nie radzę nic naprawiać w niedziele bo w poniedziałek i tak twą robotę h.. strzeli, w moim przypadku nie raz się sprawdziło.


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas17    0

co roku w niedziele kosimy ale jak w niedziele to tylko u siebie heh, jak zaczynamy o 10 to kończymy czasami o 01:00 w nocy ;) rekord koszenia to do 3 w nocy na zarobku


sprzedam deutz fahr M36.40, Bizona Z056, oraz ursusa 360 bliższe informajce na pw lub tel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

jak jest potrzeba to trzeba pracować , ja tam pracuje w niedziele w zniwa , czasem nawet sieje, a jak przychodzi kampania to cały tydzień na okrągło Holmery chodzą...


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz27    10

myślę że każdy z nas kosi zboże w zniwa w niedzielę bo jak jest pogoda to trzeba zbierać to co urosło:) poza tym ja czasami w żniwa nawet nie wiem co to za dzień tygodnia jest bo są ważniejsze rzeczy czyli koszenie niż zwracanie uwagi na to jaki to dzień tygodnia.


sprzedam kombajn fortschritt E 517

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakobek    4

U mnie w wiosce kosimy w niedziele ksiądz się krzywi że niewolno bo święto (akupił sobie nowego WV JETTA 2.0tdi za 74 500zł i ludzie mu zaufani muwią że z 5 reki a ;):) muwi że pieniędzy brak) jak jest pogo da to kosimy ale staramy się niekosic co innego unas spółdzielnia rolnicza ma coś kilkaset hektarów tp muszą kosić w niedziele i tak całą niedziele koszą claasem i 3 bizony zo56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cesek    0

a unas mój sąsiad mówi tak

"robota nie chu... 3 dni postoi" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

niedziela to jakiś mały wypad na jezioro i odpoczywanie my uważamy że lepiej robić w tygodniu nawet do 5 rano bo i tak się zdarza bo zawsze zjeżdzamy ostatni z pola na okolicy taki już zwyczaj a jeden dzień w tygodniu olać robote i żyć bo pracuję żeby żyć a nie żyje żeby pracować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody19    1

u nas w niedziele przeważnie u siebie kosimy,bo w tyggodniu po zarobkach sie jezdzi,ale najwcześniej w niedziele wyjezdzamy tak po 13 jak sie suma w kosciele skończy ;)


Pronar Zefir 85 + Tur LC3 & Ursus 4514 Agro Bis & Ursus 3512 Agro
Pronar T653 Warfama Z-543 ,N-228 Metal-Fach Agro -Masz , Staltech U-006
Sprzedam rozrzutnik obornika , sipme z-224 , sadzarke ,obsypnik
kombajn ziemniaczany karlik oraz inne info na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

ja tam w niedziele to tylko smaruje dachy smoła na zarobku oczywiscie;) hehe flancuje sadzonki wierzby energetycznej haha no i srutuje tez po ludziach hahaha czyli najpilniejsze roboty ;) hahaha

 

oj to moje osobliwe poczucie humoru:)

 

a tak powaznie to jak trzeba kosic to jasne ze kosze tez prasuje slome robie sianokiszonke itp nie ma roznicy czy to piatek czy tez niedziela co do ksiedza to chodze do kosciola w miescie a nawet on rozumie ze w niedziele trzeba pracowac i nie ma ze boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

U nas to tylko sie kosiło w niedziele jak sie nie miało swojego kombajnu - trza było jechać jak wolne było chyba każdy kto nie ma kombajnu wie o tym dobrze . Ale od czasu gdy posiadamy własny kombajn nie pracujemy w niedziele choćby nie wiem co było...


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszmtz    70

pewnie ze w niedziele kosze , jak pogoda jest , dla mnie niedziela w zniwa to normalny dzien


zima trwa juz za dlugo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer_89
      Witam, czym czyscicie przedmuchujecie swoje kombajny podczas zniw? 
    • Przez Mareczek1
      Witam planuję zakupić siewnik kvernelanda Accord mc-drill Pro czy mógłby ktoś napisać jak się sprawują , na co warto zwrócić uwagę przy zakupie i czy wogóle są warte uwagi,pozdrawiam
    • Przez AnkaSkakanka
      Dzień dobry,
      Oboje z mężem nie jesteśmy rolnikami. Mieszkamy w mieście, ale mamy rodzinę na wsi i bardzo lubimy tam przebywać. Jest to piękna wieś, w malowniczej okolicy. W bezpośrednim sąsiedztwie naszej rodziny znajduje się kilka działek należących do KOWR. Jedna z tych działek wydaje nam się bardzo interesująca i chlelibyśmy ją zakupić od KOWR, jednak nie ma nigdzie zamieszczonego ogłoszenia o jej sprzedaży. Jest to też działka o wielkości ponad 1ha, a my chcielibyśmy kupić jedynie jej fragment o powierzchni ok 30 arów. Czy ktoś z Państwa mógłby podpowiedzieć czy jest to w ogóle możliwe? Chcielibyśmy kupić tę działkę w celach rekreacyjnych i postawić tam mały domek (media są w drodze).
      Dodam, że żadne z nas nie posiada wykształcenia kierunkowego i na tę chwilę nie mamy możliwości (ani środków ani kwalifikacji) założenia gospodarstwa rolnego. Okolica jest zamieszkana przez osoby, które nie prowadzą działalności rolnej, są to wyłącznie siedliska.
      Będę wdzięczna za wskazówki.
       
    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
    • Przez sports2011
      Witam, mam pytanie ile obecnie można żądać pieniędzy za wynajem pola około 20 arów pod elektrownie wiatrowa maszt około 100metrowy. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pytam z ciekawości ponieważ muszę zmienić umowę podpisana 10lat temu , na kolejne 25 lat .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj