Tomek7G

Koszenie w Niedzielę

Polecane posty

Tomek7G    1

Mam pytanie do wszystkich kombajnistów:

Czy kosicie w Niedzielę?

 

Pochwalę się:

 

Pierwsza Niedziela żniw:

Nowy kombajn - jedziemy do znajomego=urwany pas od młocarni.

Po założeniu pasa wyjazd do innego znajomego = urwane cięgiełko rozdzielacza (tego pod pomostem kierowcy) + zabite wytrząsacze = postanowienie nie koszenia po ludziach w Niedzielę

 

Następna niedziela:

kosimy rzepak u siebie =urwana długa półoś + robocizna do 2:00 żeby to poskładać + postanowienie nie koszenia w ogóle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian2    17

U mnie kosimy w Niedziele,w czasie żniw,sianokosów można pracować w Niedziele.Nawet ksiądz przed komunią mi to mówił.


-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

żniwa rządzą się swoimi prawami... u nas tez kosimy w niedziele jeśli tylko pogoda pozwala. w te żniwa jedyny pasek który pękł to pękł w niedzielę... na szczęście znaleźliśmy w sklepie taki i można było dalej kosić:P


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

przeniesione tam gdzie powinno byc czyli do tematów ogólnych, błagam patrzcie gdzie zakładacie tematy


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
360P    4

Żniwa czy siankoosy to czas, kiedy trzeba pracować na pełnych obrotach bo z pogodą nigdy nie wiadomo. Chyba, że ktoś ma mały areał lub zwyczajnie mu się nie spieszy.

Nawiązując do religii - moja śp. prababcia zawsze mówiła, że w jak były żniwa to szło się do kościoła rano, a później w pole :P

I fakt, że ludzie czasem coś tam brzęczą ''że jak to w niedziele?!'' nie za bardzo mnie obchodzi. Moje życie, moja sprawa.


"(...) Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch.(...) Bądź wierny. Idź" Z.Herbert

Rolnictwo - w służbie ludzkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

u mnie ludzie troche krzywo patrza ale ja sie tym nie przejmuje...jest pogoda to sie robi nie pogody to sie siedzi w domu..przeciez nie bede nudzil sie w domu wiedzac ze to moze byc ostatni dzien dobrej pogody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Ja nie patrze czy piątek czy niedziela , jak ładna pogoda lub na deszcz się zbiera jadę w pole ino szybko , kosiłem nie raz zboże czy zbierałem siano bo mnie deszcz gonił. Jedynie w święta nie pracuje.


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr93    1
U mnie kosimy w Niedziele,w czasie żniw,sianokosów można pracować w Niedziele.Nawet ksiądz przed komunią mi to mówił.

U nas jest tak samo. Jest pogoda to sie mlóci, a jak deszcz pada to sie siedzi w domu. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

U nas mało kto kosi w niedzielę prawie nikt tylko raz były takie żniwa chyba z 5 lat temu co kosiłem w niedzielę i sąsiedzi bo cały czas lało i się przepogodziło akurat na 4 dni i nie czekaliśmy na poniedziałek tylko po kościele w kombajn i w pole. Ale obyło się bez żadnej awarii. :P


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Generalnie zdarzało się żniwować w niedzielę (również w ubiegłym sezonie), ale spowodowane to było dostępnością kombajnu (ostatnio nasz kombajnista zabrał się w niedzielę za koszenie większości przydomowych poletek na naszym osiedlu - o powierzchni < 0,5 ha - na koniec przyjechał do nas).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

jest takie powiedzonko w moich stronach "niedzielna praca się w g... obraca" :P

 

my czasem kosimy w niedziele - ale sam mam niemiłe doswiadczenia nie z koszeniem a z orką w niedzielę

 

oraliśmy w zeszłym roku pod rzepak (wiadomo mało czasu) no i cały tydzień robota szła jak po masełku a w niedziele zaorałem może z 1ha za to byłem 3 razy na warsztacie - prostowanie zgietego cięgna wałów uprawowych, urwany wąż od zabezpieczenia hydraulicznego korpusów, odpadło kółko kopiujące od tylnej czesci pługa - po tej ostatniej awari sobie odpusciłem


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Ja w niedziele tez czasem robię ale tylko wtedy jeśli pogoda tego wymaga itp. Jak do mnie to niedziele to dzien odpoczynku i tyle


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markus    27

U nas koszenie kombajnem w niedziele to jest sprawa normalna, jest pogoda to trzeba wykorzystać. Co do orki itp. to jeszcze nie praktykowałem tego w niedziele i jak narazie tak pozostanie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staszek    3

ja w niedziele nie pracuje! w żniwa tez nie! wprawdzie mój areał to jak dla niektórych ''poletko doświadczalne''. ale mam taka zasadę - żebym dał rady na pełnych obrotach robić przez 6 dni to 1 dzień mogę przeznaczyć na odpoczynek. a nie tak jak nie którzy co wielce w niedziele robią. ale na tygodniu maja czas na ''pelentanie się'' wprawdzie u mnie na wiosce w niedziele kombajny koszą ale każdy robi jak uważa! ja jestem za nie robieniem! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

'staszek' no niby masz racje,:P bo niedziela jest świętem i jest do odpoczynku mozna sobie poleżeć grila zrobić ze znajomymi :P A robota może poczekać ten jeden dzień :P


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepek2    11

W czasie żniw, od poniedziałku do soboty, można się tak nazap....ć, że odpoczynek w niedzielę jest potrzebny. Mi zdarzyło się w niedzielę naprawiać kombajn, ale w poniedziałek pokosiłem pół godziny i padły te same (naprawione) elementy :P Pare razy też kosiłem (trudna pogoda), ale raczej unikam tego.

Przy okazji pytanie do kombajnistów: czy zgodzicie się, że ten moment po burzy, kiedy już przestaniecie się wkurzać na nieskończone koszenie i trochę się człowiek wyciszy, jest jednym z najlepszych w czasie żniw? :P


Brak roboty, nadmiar kasy = popieprzone w głowie. Rolnictwo ratuje mnie przed jednym i drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Zależnie od pogody czasami kosimy w niedziele :P ALe to bardzo zadko ponieważ nie mm dużo zboża bo raptem z 3ha więc sie spokojnie wyrabiam :P


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja nie mam kombajnu ale prasę i zdarza się prasować w niedziele. Po prostu żniwa (czy tam sianokosy) to jest zbieranie tego co się udało wyprodukować. "chleba" jest to pod gołym niebem i większym grzechem jest pozostawienie na polu żeby się zniszczyło niż praca w niedziele. Prace które mogą poczekać się oczywiście odkłada. Ale jak pogoda jest w niedziele ładna a w poniedziałek ma lać a na polu suche siano abo zboże to się pracuje i zbiera owoc pracy.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Z reguły nic w polu ani na łące nie robimy w niedziele, jednak gdy prognoza pogody na przyszłe dni tygodnia jest nie kożystna to kosi sie zboże, lub prasuje, ale takie sytuacje zdarzają się żadko. Nigdy zniw w niedzielę nie rozpoczynaliśmy, choc w moich okolicach jest to dośc powszechne. Są tacy co wiekszośc tygodnia gdy pogoda dopsiuje praktycznie nic konkretnego nie robią, a raptem w niedziele ruszają w pole. U mnie w domu niedziela to czas odpoczynku i tak chciałbym, zeby pozostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    688

U mnie jest tak że jeśli jest czas żniw lub sianokosów to zbieramy plony bez względu na dzień tygodnia. Wkońcu cały rok nad tym plonem pracowaliśmy i trzeba go zebrać :P ale np nie kosimy trawy w niedzielę tylko się suszy i zbiera to co już jest ścięte no i oczywiście żadnych prac uprawowych jak oranie itp :P ...


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

U nas w niedziele sie dokancza to czego nie zdazylismy dokonczyc w tygodniu :P W niedziele w zniwa sie czasami kosi, prasuje a przy sianokosach tez prasuje przetrzasa. U nas byl kiedys taki kolo co w niedziele wozil obornik na pole :P


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Ja jeszcze nigdy nie kosiłem itd w niedziele tylko jak jest kapusta to się cięło ale w tym roku już nie będę w końcu będzie można sobie siąść na czterech literach :P




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jackassiu    50

W żniwa to wszystko zależy od 2 czynników: Pogody i dostępności kombajnu czy prasy - z racjii tego że nie posiada sie tych sprzętów. Jeśli jest możliwość zebrania słomy w niedziedziele a potem najbliższy termin niewiadomo kiedy, to wybieram tę 1 opcję. Z sianem jest tak samo jeśli można je zebrać suche w niedziele to sie zbiera a nie czeka sie na to aż je deszcz zaleje.


Człowiek to nie maszyna - nie dostaniesz części zamiennych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My nie kosimy w niedzielę jeszcze nie było takiej okazji,chyba że zapowiadały by się straszne ulewy czy wcześniej pogoda nie pozwalała ale na szczęście takiego przypadku jeszcze nie było i chyba dobrze.W mojej okolicy rzadko zdarza się w niedziele widzieć kombajn na polu.Aha znam jednego kolesia który w niedziele jeździł na zarobki miał już swoje wykoszone raz urwał wialnię.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek1974
      Wpisujcie jakie firmy was oszukały bo mnie ostatnio dwie z lubienia nie zapłaciła za kuku i z kalisza nie odbiera trawy zeszłorocznej.
    • Przez sports2011
      Witam, mam pytanie ile obecnie można żądać pieniędzy za wynajem pola około 20 arów pod elektrownie wiatrowa maszt około 100metrowy. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pytam z ciekawości ponieważ muszę zmienić umowę podpisana 10lat temu , na kolejne 25 lat .
    • Przez PanJoker
      Panowie, mam u siebie w kombajnie bodajże filtr wody a bynajmniej tak pisze w katalogu. Przymocowany jest on w okolicach kolektora wydechowego o ile sie nie mylę. Może mi ktoś powiedzieć do czego on służy i jakie ma zadanie?? Kombajn Case jeżeli to coś pomoże.
    • Przez PanJoker
      Tak jak w temacie, gdzie w lubelskim lub w woj. sąsiednich można kupić jakieś większe używane kombajny?? Typu claas 108, case 1680,2188, John Deere 2066?? Czy w ogóle są takie miejsca gdzie warto pojechać?? Mile widziane również adresy stron www.
    • Przez cikenos
      Witam może ktoś coś powiedzieć o tym sprzedawcy zna ktos te strony? 
      https://www.olx.pl/d/oferta/fendt-828-profi-plus-vario-fendt-828-profi-plus-vario-CID757-IDXQ0T4.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj