Zaloguj się, aby obserwować  
GREGORY12345

Proxima plus10541 czy Ursus 7524??

Polecane posty

mister    54

Po pierwsze o ile mi wiadomo nie ma już Proximy 10541 tylko jest 105

A co do tych dwóch ciągników wybrałbym Zetora ponieważ moim zdaniem w chwili obecnej jest lepszą firmą od Ursusa. Może Zetor więcej spali ale i swoje zrobi, ma lepiej wyciszoną i bardziej przestronną kabinę. Co do ceny to 7524 będzie tańszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

to ten ursus 7524 ma dalej wjache od biegów na środku i bez rewersa? !!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek92    9

Ursus 7524 ma już po boku wajchę od biegów tylko jeszcze rewers by się przydał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Wszystko wszystkim z tym ursusem, designem wyprzedził nawet sdf z agrofarmem bo wczesniej wprowadził cały bok w formie dzwi :P i przednia szyba do podłogi sięga, ten rewers teżmożna przeboleć bo pod ręką jak w lambo r2, ale szybkiej skrzyni już nie raczyli zapodać, wom eco teżnie ma, sprzęgło na linke, przeciętny podnośnik, wąskie koła i pewnie wielu innych rozwiązań można się przyczepić, a za 140 tyś to oczekuje dużo wiecej po ciągniku, a ile ta proxima kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zerorek8441    0

wydaje mi sie ze lepszy będzie ZETOR. Powinien miec lepszą siłę zaparcia i lepiej iść w ciężkiej pracy

URSUS spali mniej paliwa bo będzie chyba na silniku Perkinsa no ale Zetor to zawsze Zetor i swoje w polu zrobi

TAkrze wydaje mi sie że lepszym rozwiązaniem będzie ZETOR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Ja ci powiem a raczej napiszę tak z tych ciągników to sie nie ma co zastanawiać tylko Zetora raz rewers, dwa szybka skrzynia, a naprawdę na tej skrzyni traktor nieźle pomyka, bardzo mocny podnośnik, następna sprawa jakość wykonania tu też Zetor bije Ursusa na głowę (ja już np. do Ursusa nigdy nie wrócę!!!). Co do spalania, myślę że palą podobnie bo wiem z autopsji że Proximy palą nie dużo zresztą jest kilka testów w rpt czy top agrarze tam też sobie możesz porównać. Tylko jedno pytanie po co ci Proxima? Jeśli chodzi o tę moc i pełne wykorzystanie ciągnika to kolego kupuj Forterrę i ja Ci to powiem i jeszcze na pewno kilku użytkowników Proxim. Moim zdaniem Forterra jest o wiele lepsza do ciężkich prac typu orka czy zestaw uprawowo siewny, ponieważ jest dłuższa cięższa. Kompaktowe ciągniki typu Proxima są dobre do dużego opryskiwacza, ładowacza itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotereK    0

W ursusie wykonanie nie powiedziałbym że jest gorsze jak w zetorze, miałem doczynienia z 7524 i 8441, może to nie 10541, ale starsza wersja zetora... Najlepiej wsiądź do tych dwóch ciągników i sam się przekonaj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Ja na Twoim miejscu brałbym Zetora spalanie będzie mieć podobne i moc bo Ursus też jest mocny ale za to kabina skrzynia hydraulika i wykonanie jest lepsze w Zetorze tu do niego jeszcze Ursus dużo traci ale za to ceną zyskuje tańszy będzie od Zetora.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek92    9

Co do wykonania zetora to różnie bywa , teraz to zetor też na sztuki idzie a nie na jakość. W ostatnim RPT było trochę o forterrach i problemy zaczęły się już po 10 mtg. Ja mam ursusa 3512 i żadnej awarii nie było od nowości więc teraz też bym zaryzykował i woził ursusa 7524 a kabina , hydraulika i skrzynia nie są już takie złe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

wielu z was nie widziało tego ursusa nie zna jego konkretnych parametrów nie wie jak jest z jego jakością a pisze że jest do bani panowie proszę pisać konkrety i popierać je dowodami a nie klapać jęzorem ! ja też na 3512 od nowości 4tys mtg na budziku i żadnej awarii sąsiad kupił zetora i co d*pa są z nim problemy nie wnikałem jakie ale sąsiad żałuje że nie kupił czegoś inego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Co do ceny to 7524 będzie tańszy.

Tańszy? według cenników to chyba zetor będzie tańszy? Czepiacie sie silnika, a przecież w tym modelu ursusa to nie jest ten sam stary perkins co w 4512, tylko najnowszy model z turbiną i intercoolerem i bije na głowe silnik zetora, układ napędowy również uważam za "lepszy" bo zwolnice zetora na 100km to jakoś słabo widze, przednia oś dyna to też nie to samo co w 4514, a kabina urusa jest fajniejsza jak w zetorze, fotel też całkiem całkiem, pytanie tylko, kto tym już przepracował z 1-2 tyś mtg żeby można było wiedzieć czy ciągnik jest udany i można kupować :P:P , do zetora jak do zetora ale porównując do jakichś farmerów 100km, lub pronarów p7 itp "nowych" składaków stawiał bym jednak na ursusa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Ja uwazam ze Ursus nie byłby takim złym rozwiązaniem, z nim jest tylko jeden problem - mianowice wytwarzany jest tak bardziej "chałupniczo" tzn. jeżeli są zamówienia to klepią, a w Zetorze idzie taśma kontrola jakości non stop itd. Grunt to trafić na dobry egzemplarz, ogólnie ciągnik jest ciekawą alternatywą dla proximy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

W NH TD też są zwolnice i nikt problemu nie widzi. W proximie plus zwolnice stanowią jeden element wraz z półosią więc zostały wzmocnione, są proste jak budowa cepa i tam nie ma co się psuć. Ale porównując układy napędowe zapomniałeś Ferdek o skrzyni i tutaj Ursus jest niestety 100 lat za murzynami 12x4 to prehistoria natomiast w Zetorze mamy 16x16 z półbiegiem

I jeszcze jedna rzecz:

Ursus podaje moc w normie ISO / TR14396 czyli 74kW-101KM

Zetor w ECE24 czyli 74kW-100KM ale w prospekcie proximy power dla modelu 105 (ten sam silnik Z1305) producent podaje równocześnie w normie ISO mianowicie 79kW-108KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ci powiem a raczej napiszę tak z tych ciągników to sie nie ma co zastanawiać tylko Zetora raz rewers, dwa szybka skrzynia, a naprawdę na tej skrzyni traktor nieźle pomyka, bardzo mocny podnośnik, następna sprawa jakość wykonania tu też Zetor bije Ursusa na głowę (ja już np. do Ursusa nigdy nie wrócę!!!). Co do spalania, myślę że palą podobnie bo wiem z autopsji że Proximy palą nie dużo zresztą jest kilka testów w rpt czy top agrarze tam też sobie możesz porównać. Tylko jedno pytanie po co ci Proxima? Jeśli chodzi o tę moc i pełne wykorzystanie ciągnika to kolego kupuj Forterrę i ja Ci to powiem i jeszcze na pewno kilku użytkowników Proxim. Moim zdaniem Forterra jest o wiele lepsza do ciężkich prac typu orka czy zestaw uprawowo siewny, ponieważ jest dłuższa cięższa. Kompaktowe ciągniki typu Proxima są dobre do dużego opryskiwacza, ładowacza itp

ale forterra to taki "kolos" a proximka to taki mały zgrabny traktorek. a na moje chektary to wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Jak chcesz mały i zgrabny traktorek to kup agroplusa 87 :P , a jak chcesz zetora, to może i warto pomyśleć o forterze, zawsze to masywniejszy ciągnik, a czy taki większy? - to chyba o to chodzi żeby był duży jak chcesz 100km nie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze o ile mi wiadomo nie ma już Proximy 10541 tylko jest 105

A co do tych dwóch ciągników wybrałbym Zetora ponieważ moim zdaniem w chwili obecnej jest lepszą firmą od Ursusa. Może Zetor więcej spali ale i swoje zrobi, ma lepiej wyciszoną i bardziej przestronną kabinę. Co do ceny to 7524 będzie tańszy.

załozyłem taki sam temat w tytule ursus bo tam jest więcej urzytkowników ursusów, tak jak tu jest więcej urzytkowników zetora. chciałem poznać ich opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj