Zaloguj się, aby obserwować  
fedzio255

Trzcina energetyczna???

Polecane posty

fedzio255    1

Cze. Przeczytałem dzisiaj w gazecie o trzcinie energetycznej .

Przeczytałem że dobrze rośnie na różnych glebach niezależnie czy 1 czy 6. Nie trzeba zbytnio sypać nawozu tylko w pierwszym roku i nie trzeba pryskać. sadzi sie ją raz na około 20 lat a zbiera sie ją co 2 latai . Dorasta do 4 m. Napisali że można ją kosić zwykłą rotacyjną i potem sprasować. Dotacje na tą uprawe to 9 tyś na ha.

I teraz pare pytań:

1.gdzie można takie sadzonki kupić (10 tyś na ha)

2.Sprasuje i co dalej?

3.Czy na prawdę dają taką dotacje

4.Może ktoś ma taką trzcine i czy sie to wogóle opłaca?

Dziex za odp :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal651    8

Jeżeli zależy Ci na opale to możesz też rozważyć topinambur. Nie wiem czy są do niego takie dopłaty (zresztą nie nie słyszałem o dopłatach do trzciny, a o takich wysokich na pewno byłoby głośno :P). Ale jeśli chodzi o energetyczność to też powinien się sprawdzić, chociaż pod tym kątem nie uprawialiśmy go. Był posadzony ok 15 lat temu praktycznie na żwirze i rósł na ok 4 m. Jest z nim tylko 1 problem. Jeśli zechcesz się go pozbyć to najskuteczniejszym sposobem jest... czas :P Mieliśmy go w 2 miejscach i w 1 wyginął sam po ok 8 latach, ale na polu nie może być nic robione. Dlaczego? Bo na 2 kawałku pola PRAWIE zginął (nie było nic uprawiane) ale jakoś 2 lata temu wyrównaliśmy tamten teren bo były tam kopce na ziemniaki już parę lat nie używane. No i po zruszeniu gleby zaczął pięknie rosnąc na nowo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Nagira
      Dzień dobry, czy ktoś zamierza uprawiać lub ma już doświadczenie z Gipsówką (Łyszczec wiechowaty)? Taka sama wartość ekonomiczna jak słonecznik, różnica ta że to wieloletnia bylina.
      Proszę o odpowiedź osoby posiadające doświadczenie z tą rośliną.
    • Przez kodzi
      Ktoś chętny do remontu skrzyni biegów Mtz82 1997r. Woj lubelskie okolice Piask 21-050.
    • Przez Rafalsk
      witam
      mam ziemie gliniaste slabo przepuszczalne, czasem jest tak jak duzo deszczu spadnie to dluzszy czas nie mozna wejsc w pole, co byscie podpowiedzieli zrobic zeby jakos ulepszyc ta ziemie, jakis czas temu bylem na targach i proponowali mi jakies granulki ze ziemia sie uzyzni bardziej i bedzie bardziej przepuszczalna ale niewiem czy to wogle ma sens i dziala
    • Gość wolf19
      Przez Gość wolf19
      Jak zaszkodzić brzozie(drzewo), żeby uschła?
       
      Opis sytuacji:
      Otóż na cmentarzu koło grobu rośnie dosyś duża brzoza (~50cm średnicy) i gołebie, które siedzą na niej w nocy paskudzą ( wiadomo o co chodzi?) pomnik...
       
      No wyciąć zdrowego drzewa zarządowi cmentarza nie wypada... także musi uschnąć..
    • Przez Adrian111192
      Witam,
      zwracam się z prośbą do osób doświadczonych w szkółkarstwie, ewentualnie sadownictwie. 
      Posiadam większą ilość świeżo zaszczepionych jabłoni i grusz, sadzonki maja goły korzeń i ok. 50 cm wysokości. Nie chce sadzić ich do gruntu. Moje pytanie brzmi następująco czy mogę je wsadzić w donice, jeżeli tak to w jaki sposób.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj