zetor7745

Jaki proponujecie mi plug??

Polecane posty

zetor7745    3

Witam. Mam pytanie jakiej firmy proponujecie plug o szerokosci roboczej 2m (ciagnik 120km) tak do 35 tys brutto jesli wymieniacie juz firme to napiszcie zalety i wady! thx z gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

z wywiadow przeprowadzanych w moim najblizszym srodowisku rolniczym slaba jakoscia w porownaniu do ceny charakteryzuja sie plugi overuma i lemkena, natomiast uzytkownicy sa bardzo zadowoleni z kverdzia i GB

 

nalezy wziasc pod uwage ze opinie tycza sie pracy na ciezkiej, niezakamienionej madzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7745    3

to mialby byc obrótka w 4 korpusach myslalem o Uni Grudziadz XXL 4+ zmienna, regulowana punktowo szerokości orki 36,42,50 cm na korpus nawet, nawet cena 26tys netto co o nim myslicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

krąży opinia po nawet po AF ze plugi z Uni ciężko w ziemi ida lepsze sa kvernelandty, jesli chodzi o nowe to koszt ok. 50tyz zł , lecz na allegro przykładowo sa w przedziale 16-25tys zł A jaki ciągnik miałby ciągnąć ten pług? moim zdaniem lepiej kupić takiego używanego kvernelanda i dołożyć troche kasy w orginalne lemiesze i elementy starte bo rama raczej sie nie z uzywa chyba ze jest zgięta ale to powinno być juz widac przy zakupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Mój znajomy miał pług kvernelanda i sprzedał go i zamiast niego kupił ibisa z odkładniami ażurowymi. Twierdzi że ibis lżej idzie w jego ziemi.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7745    3

Zetor 12441 fortera (120km) mialby go ciagnac jeszcze sie okaze ale ojciec chcial nowego i chyba bedzie to unia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12
Mój znajomy miał pług kvernelanda i sprzedał go i zamiast niego kupił ibisa z odkładniami ażurowymi. Twierdzi że ibis lżej idzie w jego ziemi.

 

 

 

no popatrz co glowa to rozum ale moze i prawda ja osobiscie nie porównywałem przedstawiłem tylko opinie niektórych rolników, nawet z AF :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34
no popatrz co glowa to rozum ale moze i prawda ja osobiscie nie porównywałem przedstawiłem tylko opinie niektórych rolników, nawet z AF :rolleyes:

Ja też mam Ibisa tyle, że z odkładniami xxl i też nie narzekam. Ciągnę go spokojnie 120 konnym mf-em 9km/h na średnio ciężkiej ziemi, przykrywa też dobrze. Moim zdaniem jak na swoją cenę jest to świetny pług. Kverneland kosztuje prawie 2 razy tyle i nie wiem czy się opłaca tyle zapłacić.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

chce kupic plug na SPO tylko jeszcze niezdecydowalem:( ktorybyscie wybrali ibis XL z uni czy vogel M? troszke drozaszy jest vogel


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

a ja wole zachodni, marka to wybor w sumie ceny plugu + cena wyposazenia, bo wszystkie te plugi prezentują odpowiedni standard

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29
chce kupic plug na SPO tylko jeszcze niezdecydowalem:( ktorybyscie wybrali ibis XL z uni czy vogel M? troszke drozaszy jest vogel

to ile kosztuje Vogel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12
Ja też mam Ibisa tyle, że z odkładniami xxl i też nie narzekam. Ciągnę go spokojnie 120 konnym mf-em 9km/h na średnio ciężkiej ziemi, przykrywa też dobrze. Moim zdaniem jak na swoją cenę jest to świetny pług. Kverneland kosztuje prawie 2 razy tyle i nie wiem czy się opłaca tyle zapłacić.

 

 

 

wieszze ja nie widziałem zeby 100konnym ciagnikiem ciagali Ibisa z Uni na resorach a kvernelandy widziałem:) widzisz 120 koni na 4 skiby to wsam raz jaki to pług by nie był :rolleyes: co do opłacalnosci masz racje ale ja mysle o uzywanych :P Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Pavel to chyba u mnie widziałeś jak śmigam 100 konnym JD z Kvernelandem :rolleyes:

 

Jednak coś w tym jest :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Jeżeli używane to też bym się zdecydował na kvernelanda. Ja wybrałem ibisa właśnie za jego stosunek jakości do ceny, na sapard nie mogłem wziąć używanego.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
widzisz 120 koni na 4 skiby to wsam raz jaki to pług by nie był smile.gif

 

heh u nas obrotowki 4*50 ciagamy ciagnikami 170 KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj