Skocz do zawartości
pawel5314

Kosiarki FELLA

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

arty    0

U mnie noże mocowane są specjalnymi śrubami (dokladnie takie jak z tego linku http://allegro.pl/p-n-sruba-m12x26mm-do-nozyka-kosiarki-fella-noza-i5040221110.html)

Sezon przerobilem ta kosiarką, ale n aprzyszlosc bede musial poszukac chyba cos nowszego - talerze slizgowe tez juz bardzo zjechane mam, a tez kola gdzie pracuje pasek widze ze troche przerdzewialy - jak pasek wpadnie do srodka to bedzie po koszeniu...

Ile dales za talerze slizgowe - ja zastanawiam sie czy nie probowac kupic jakies tanie polskie i cos poprzerabiac aby pasowaly....

damianc360    0

Kolego tylko ze u mnie otwór w talerzu tnącym nie jest okrągły i wydaje mi się ze powinna być tam taka śruba   http://sklep-rolnicze.eu/sruba-nozyka%283,31955,35056%29.aspx

Z drugiej strony jak szukałem dłużej to znalazłem coś takiego http://www.kramp.com/shop-pl/pl/130023/513593/17895/101004+Czop+no%C5%BCowy+Fella i tak ze  już sam nie wiem , chyba zamówię ten 1 czop i zobaczę jak to będzie pasować .

Tez nad tym myślałem ale już miałem dość spawania i sztukowania tego .

Za 1 talerz płaciłem 760 zł ,trzymak jak dobrze pamiętam szt. 55 zł  ceny po rabacie .

czareczek85    34

Posiadam felle model 2460 isl jak dla mnie porażka.

Koszę nią na jeden strzał 35 ha.Noże przecinają listwę. słabe osłony mam ją od 2011r...

Wiadomość z agroFakt.pl

Ja mam felle sm 242 z 2008r. Oslona porażka. Po koszeniu w deszczu rama się wygina wskutek obciążonej plandeki. Blokad od ramy już nawet nie spawam bo nie ma sensu.  Po nieco ponad tysiącu hektarów ślizgi pod listwą są grubości żyletki. Ogólnie kosiarka super bo ma małe zapotrzebowanie na moc ale raczej na równe pola bo do ekstremalnych warunków troche za delikatna. Mam teraz oferte na felle sm 320 powystawową z 2015r z systemem drive guard za 30 tys. netto. Jak  myślicie opłaca sie?

scorpioc15    0

Witam
Zakupiłem kosiarke Fella KM 191 (180cm). Ogólnie jest ok miała trochę luzow i zapieczone łożyska przez co ciężko się krecila paski spadały... Ale po zrobieniu tego moim problemem jest wałek... Ile Nm powinno mieć sprzęgło do tej kosiarki bo kupiłem już drugi walek ostatni ma 560Nm i szału ni ma... trzeba wolno jeździć przeskakuje przy rozpedzaniu... Może dalej z kosiarka jest coś nie tak... mogę kupić mocniejsze sprzęgło lub spróbować na chwilkę z wałkiem bez sprzęgła ale boję się o skrzynię biegów... Pomóżcie bo trawa do koszenia a tym tempem jazdy to czarno widzę...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez KarolTD90
      Słyszeliście o kosiarkach dyskowych firmy KELLFRI ?? Ma ktoś taką albo widział ją co nich sądzicie??
    • Przez kamil5421
      Witam. Mam taki problem . Posiadam ciągnik z Tuzem i przednim WOM . lecz wałek obraca się w Lewą strone i nie ma mozliwości zmiany kierunku ruchu . A więc jak podłaczam kosiarkę czołową . w moim przypadku Krone AFL 283 RS to kosiarka nie chodzi bo wałek powinien obracać się w przeciwnym kierunku , Moje pytanie brzmi czy jest mozliwość zmiany kierunku obrotów w przekładni Kosiarki . Zastanawia mnie dlaczego ma np . otwory do mocowania u góry , czy to do innego zastosowania ? Jesli ktoś coś wie na ten temat lub  moze poradzic jak rozwiazać ten problem byłbym wdzięczny . 
      Na zdjęciach jest ta przekładnia .

• Przez DanielFarmer
      Witam
      Jak w temacie. Chcę kupić czołowa kosiarkę i mam dylemat między nowym samaszem a używką pottinger czy Krone do max 3-4lat. Kasa podobna.Samasz ma tyleż opinii dobrych co złych a znowu 3letnia kosiarka z zachodu mimo idealnego wyglądu  może być wrakiem.

Pomóżcie

• Przez fordtw15
      Witam! Mam pytanie co do kosiarek dyskowych, szukalem cos na ten temat ale nie znalazlem .
      chcem kupic sobie taka kosiarke najlepiej 2,4 metra tylko nie wiem jakiej firmy i czy nowa czy uzywana
      znalazlem taka:
      http://www.allegro.pl/item316501061_kosiar...s_easy_cut.html

piszcie jak cos wiecie na ten temat
    • Przez DanielFarmer
      Witam
      Powoli planuję zakup kosiarki czołowej i z racji że samasz ma coraz lepszą opinię spoglądam w jego stronę.KDF sporo śmiga ale Torro to nie widziałem nigdzie.Czy coś wiecie o tej kosiarce? Jak wypada w porównaniu z kdfem?