pawel5314

Kosiarki FELLA

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
arty    1

U mnie noże mocowane są specjalnymi śrubami (dokladnie takie jak z tego linku http://allegro.pl/p-n-sruba-m12x26mm-do-nozyka-kosiarki-fella-noza-i5040221110.html)

 

Sezon przerobilem ta kosiarką, ale n aprzyszlosc bede musial poszukac chyba cos nowszego - talerze slizgowe tez juz bardzo zjechane mam, a tez kola gdzie pracuje pasek widze ze troche przerdzewialy - jak pasek wpadnie do srodka to bedzie po koszeniu...

Ile dales za talerze slizgowe - ja zastanawiam sie czy nie probowac kupic jakies tanie polskie i cos poprzerabiac aby pasowaly....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianc360    1

Kolego tylko ze u mnie otwór w talerzu tnącym nie jest okrągły i wydaje mi się ze powinna być tam taka śruba   http://sklep-rolnicze.eu/sruba-nozyka%283,31955,35056%29.aspx

Z drugiej strony jak szukałem dłużej to znalazłem coś takiego http://www.kramp.com/shop-pl/pl/130023/513593/17895/101004+Czop+no%C5%BCowy+Fella i tak ze  już sam nie wiem , chyba zamówię ten 1 czop i zobaczę jak to będzie pasować .

Tez nad tym myślałem ale już miałem dość spawania i sztukowania tego .

Za 1 talerz płaciłem 760 zł ,trzymak jak dobrze pamiętam szt. 55 zł  ceny po rabacie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

Posiadam felle model 2460 isl jak dla mnie porażka.

Koszę nią na jeden strzał 35 ha.Noże przecinają listwę. słabe osłony mam ją od 2011r...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam felle sm 242 z 2008r. Oslona porażka. Po koszeniu w deszczu rama się wygina wskutek obciążonej plandeki. Blokad od ramy już nawet nie spawam bo nie ma sensu.  Po nieco ponad tysiącu hektarów ślizgi pod listwą są grubości żyletki. Ogólnie kosiarka super bo ma małe zapotrzebowanie na moc ale raczej na równe pola bo do ekstremalnych warunków troche za delikatna. Mam teraz oferte na felle sm 320 powystawową z 2015r z systemem drive guard za 30 tys. netto. Jak  myślicie opłaca sie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scorpioc15    0

Witam
Zakupiłem kosiarke Fella KM 191 (180cm). Ogólnie jest ok miała trochę luzow i zapieczone łożyska przez co ciężko się krecila paski spadały... Ale po zrobieniu tego moim problemem jest wałek... Ile Nm powinno mieć sprzęgło do tej kosiarki bo kupiłem już drugi walek ostatni ma 560Nm i szału ni ma... trzeba wolno jeździć przeskakuje przy rozpedzaniu... Może dalej z kosiarka jest coś nie tak... mogę kupić mocniejsze sprzęgło lub spróbować na chwilkę z wałkiem bez sprzęgła ale boję się o skrzynię biegów... Pomóżcie bo trawa do koszenia a tym tempem jazdy to czarno widzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arekm87    0

Fella sm288 -totalna porażka. Po skoszeniu ok 400 ha w ciągu 7 lat poszło łożysko w listwie tnącej co spowodowało rozsypanie się obudowy i pokrywy listwy tnącej (pokrywa i obudowa jest jednym elementem kosiarki) - koszt pokrywy... 9 tys zł+ łożyska tryby tj ok 13 tys zł... nie warto naprawiać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez teybe
      Witam. 
      Czy ktoś mi podpowie jaka nakrętka jest na tej osi. Kupiłem nową, ale ci co to sprzedają nie dają nakrętki w zestawie. 
      Pozdrawiam 

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj