Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Raczo

Osprzęt do wykaszarki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Osprzęt
Raczo    19

Posiadam Husqvarnę 343R ale mam do niej tylko głowicę z żyłką. Chciałbym zwiększyć jej możliwości kupując jakiś nóż albo tarczę, no chyba, że mi tego nie polecicie :P . Co będzie lepsze tarcza z 3 lub 4 zębami czy głowica z odchylanymi 3 nożami, tzw. Tricut :P . Proszę o sugestie na ten temat :P .

Raczo    19

Chodzi Ci o tą głowice z uchylnymi 3 nożami o której wspominałem wyżej ?? :P Proszę o konkretne odpowiedzi, bo takie ogólniki, typu: "można ciąć gałęzie i drzewka" mi nie pomagają :P

Raczo    19

A jeśli chodzi o trawę to tnie się taką tarczą szybciej niż żyłką??

oFsik    30

Ja osobiście trawę zieloną tnę żyłką a jakieś suche chaszcze taka tarczą.

kobra89    66

Ja mam Husqvarne 333 R, i do niej mam glowice z zylka, trójząb, no i do lasu oczywiscie tarcza. Jestem zadowolony z kosy.

Raczo    19

@kobra89 a mógłbyś powiedzieć coś o tym trójząbie i tarczy?? domyślam się ze tarcza bd lepsza do krzaków itp.

A co do samej kosiarki to ja również jestem zadowolony :P ma duży zapas mocy :P ale nie wiem jak bd przy nożu albo tarczy.

deer    176

Nóż i tarcza potrzebują mniej mocy niz żyłka :P.

Raczo    19

Skoro tak to ta kosiarka bd wymiatać bardziej niż teraz :P

kobra89    66

Ja bym nie powiedzial ze trojzab i tarcza potrzebuja mniej mocy niz zylka ale zreszta zalezy o jakiej trawie i drzewach mowimy. Jezeli masz trawe do kolan i dosc gesta to az kosa kopci w trojzebie, a tarcza to dobra sprawa ja rowy wykaszalem nie z krzakow ale drzew szlo lepiej jak motorowka tylko musi wejsc w obroty.

oFsik    30

Co do tarczy to ja moją stigą (2.9km) ciąłem małe drzewka do 9cm średnicy byłem pod wrażeniem. Trójząb też jest dobry ale do większej trawy.

Raczo    19

Czyi co bd lepsze do gęstej trawy ok 40cm wysokości? Bo do drzewek i krzaków to pewnie tarcza :P

kobra89    66

No to trojzab jak tak ale jakbys fundna porzadna zylke to tez nie mialbys problemu.

Raczo    19

Na żyłkę nie narzekam, ale zawsze myślałem ze nożem lepiej :P

zetor    3

do dużej, gęstej trawy, tradycyjny trójząb jest bardzo dobry. Ja akurat nie mam trójzębu bo wymieniliśmy przy zakupie na tarcze 8-zębną do koszenia w pokosy. Kolega ma 323r i z trójzębem idzie jak burza w takiej starej trawie mimo niskiej mocy. żyłka jest do takiej raczej zielonej niedużej trawy :P a tak na marginesie to nie dali ci do tej kosy nic oprócz żyłki?

Raczo    19

Kosa była kupowana dość dawno i okazyjnie :P . Tak się udało, że nawet 1,5 tysiąca za nią nie daliśmy :P . A w komplecie tylko szelki były.

pioter    44

ja mam tarczę zębatą do karczowania drzewek, wczoraj testowałem na 333R, do 10cm średnicy bez zająknięcia , nawet pomyśleć się nie zdąży czy dobre się przecina :P polecam

@zetor jak ta tarcza do układania w pokos sie sprawuje jaką ma średnicę???jak jest wydajność koszenia-porównywalna do żyłki czy większa/mniejsza???

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować