marcin615

c 360 + termit 10 m

Polecane posty

marcin615    0

Witam wszystkich! Kupilem stary opryskiwacz i c-360 nie mam instrukcji jakim cisnieniem i na jakim biegu jechac. C-360+termit <pilmet>koncowki niebieskie.prosze o szybka porade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn9310    2

Ja też mam opryskiwacz z belką 10 m. Ciśnienie opryskiwacza ustawione mam na 3 bary, a prędkość - 3 szosowa i 1600 obr/min. Wychodzi mi 200l na ha z małym hakiem.

Ale radzę ci samemu ustawić. Zwłaszcza dlatego ze ja mam nowy opryskiwacz a każdy może zachowywać się inaczej. Tutaj masz krok po kroku opisaną kalibrację opryskiwacza: http://www.rpt.pl/index.php?content=1141 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1210    5

Nie chciałbym zaczynać nowego tematu więc się podepne.

jak zwiększyć ciśnienie w opryskiwaczu. Przy obrotach 1600 mam cisnienie 1,5 bara?. Opryskiwacz jest jakieś firmy rzemieśniczej.

Czy może to mieć związek że rozkręcałem górę pompy gdzie jest ta membrana?

Jeśli tak to ile powietrza należy powtórnie nabić do pompy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim0n    27

Ciśnienie powinno się ustawiać takim dużym pokrętłem zamontowanym z prawej strony od rozdzielaczy sekcji. W sumie zależy jeszcze jaki masz ten rozdzielacz i czy on działa itp, pomocne było by zdjęcie.

A co do tej membrany to jeśli tam coś grzebałeś to zobacz czy szczelnie to skręciłeś.

A ciśnienie:

"Ciśnienie powietrza w powietrzniku pompy opryskiwacza powinno wynosić nie mniej niż 1/3, a nie więcej niż 2/3 wartości ciśnienia roboczego. Wydajność pompy opryskiwacza przy nominalnych obrotach wałka odbioru mocy (WOM), przy wszystkich włączonych rozpylaczach i mieszadle, powinna umożliwiać uzyskanie ciśnienia cieczy roboczej, w opryskiwaczu polowym na poziomie 0,5 MPa, a w opryskiwaczu sadowniczym na poziomie 1,5 MPa. W przypadku innych niż ciśnieniowe systemy rozpylania cieczy roboczej ciśnienie powietrza w powietrzniku pompy powinno być utrzymywane na poziomie określonym w instrukcji obsługi opryskiwacza."

Źródło: Wymagania dla opryskiwaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2079

Witam na wstępie przepraszam że odkopuje tematwink.gif

Mam następujące pytanie; Rok temu kupiłem opryskiwacz i nie mam do niego żadnej instrukcji ani tabeli do rozpylaczy.Krążki w rozpylaczach mają symbol "1".

 

Jakim biegiem i na jakich obrotach i jakim ciśnieniu roboczym należy pracować ab otrzymać dawkę 200l-300l(tyle podane jest na opakowaniu) na ha? Mam powiedzmy 60 arów daje 1,25l środka (2-2,5l na ha na opakowaniu) i powiedzmy 150l wody.Jak to wszystko ustawić żeby tą dawkę otrzymać?Wiem że są różne metody ale tak średnio mi to wychodzi. Jeśli moglibyście mi podać orientacyjne nastawy to miałbym jakiś punkt odniesieniasmile.gif

 

Z góry dzięki za pomocwink.gif


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ilość cieczy zależny od obrotów WOM, szybkości wykonania zabiegu i ciśnienia. Najlepiej zrób próbę, jeżeli masz pole o pow 1 ha to zrób próbę, wlej 300l ustaw na oko i zobacz ile wyjdzie. Ja u siebie pryskam na 3 biegu obr ok 1400, jakie ciśnienie to Ci nie powiem bo jest chyba w granicach 4atm ale wydaje mi się że wskaźnik trochę szwankuje. Wychodzi 250l/ha.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck1807    1

Witam mam stary opryskiwacz nie używany z 8 lat i muszę mu wymienić końcówki na te niebieskie bo mam te starego typu. Wszystkie tabele podają ciśnienie od 2-4 barów, a mój opryskiwacz ma 1,5. Co zrobić? Czy wystarczy wymienić wskażnik na taki z większym zakresem czy muszę wymienić cały rozdzielacz? Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

1,5 czego MPa czy Bara może kg/cm2 ,Jeśli oczekujesz pomocy to precyzyjnie określaj tak ważne sprawy.Tabela podaje ciśnienie i wydatek w litrach w przybliżeniu, a dopiero kalibracja określa faktyczny wydatek na ha, Rozwalają mnie kalibracje (polowe) nalewasz wodę i jeździsz po polu np1ha i patrzysz ile wyszło,mam takich sąsiadów = jeden pryska na II biegu 2200 obr silnika (150l/ha) drugi III bieg 1200 obr. (250l/ha) przy ciśnieniu 2,5 bara.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck1807    1

Przepraszam kolego mój błąd. Mam 1,5 MPa. o to jest 15 barów więc nie ma już problemu. Zdawało mi się że to to samo ale się myliłem. Taka kalibracja na polu to tylko strata czasu i paliwa. Kalibrację umię wykonać, tylko mnie to ciśnienie zmyliło. Powinienem najpierw sprawdzić jak się zamienia te jednostki a dopiero pisać. Jeszcze raz przepraszam i dzięki że mnie naprowadziłeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez krystianoo12
      Witam 
      Posiadam opryskiwacz pilmet europa 4020
      problem polega na tym ,że na sterowniku "UNIA" od jakiegoś czasu nie wyświetla się ciśnienie ,pokazuje tylko prędkość 
      Problem z czujnikiem ?  czy można jakoś ustawić po przez kombinacje przycisków? z góry dzięki za pomoc 

    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    • Przez d4rek
      Jak w temacie czym pospawać jaki rodzaj spoiwa do spawarki po próbie sklejenia żywica po pewnym czasie odpadlo, gdyz pęknięcie jest na rancie wewnątrz zbiornika.
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj