Zaloguj się, aby obserwować  
Marcin

Czym zastąpić bizon Z056 + Z058

Polecane posty

Marcin    3

Witam. Proszę o wszelkie sugestie ale tylko te poparte doświadczeniem i wiedzą... Chcę zastąpić dwa kombajny: bizon Z056 i Z058 jednym o wydajności większej od tych obu bizonów. New holland csx 7070 zastąpi te dwa bizony??? Tak jak pisałem proszę tylko o opinie i sugestie poparte doświadczeniem oraz wiedzą i za takie z góry bardzo dziękuję. (Myślę że ten temat należało umieścić właśnie tu, jeśli jednak moderator uważa inaczej to proszę o przeniesienie bez zbędnego krzyczenia że coś zrobiłem nie tak) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin    3

Faktycznie. Myśli się jedno, pisze drugie. Dzięki za uwagę. Już poprawiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Damian89    0

kolo mnie koles zastapil 4 Biozny Z056 jednym Claasem Mega 204 .. a te NH pewnie by zastapil godnie te dwa .. tylko zalezy ile ma ha? bo wiesz teraz masz dwa i jak jeden popsuje sie to drugi pracuje a tak jak jedne siadzie to juz kicha drugiego nie ma .. no jakies inne kombajny wchodza w gre czy tylko ten NH moze Lexion jakis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

te 2 bizony z powodzeniem zastapi jeden maly 5 klawiszowy kombajn, nawet z jednym bebnem mlocacy, wszystko jedno czy to df, claas, jd, nh, czy mf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Z tego co napisałeś to wnioskuje, że chcesz kupić nowy kombajn... Mam takie pytania: ile masz ha (w tym jakie kawałki i jakie zboża) i ile miałbyś $$$ na ten kombajn... Jak już mój przedmówca napisał, najlepszym rozwiązaniem byłby kombajn 5 klawiszowy (kierując się stosunkiem ceny do wydajności ;) ).

Skoro już wspomniałeś o NH, to polecałbym model tc 5070. Dodam że jest to bardzo wydajna maszyna (potrafi w sezonie wykosić ok 800ha). Cena to nieco ponad 400tyś zł, zależna również od wyposażenia :P . Dane techniczne znajdziesz na stronie producenta:

 

- http://www.newholland.com/FILES/tbl_s25Ser...0_82003_POL.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Daniel poczytał rpt i teraz pisze o 800ha. ;P

Poniżej 400tyś spokojnie go już można kupić, dealerzy NH dają duże upusty. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

No tak czytałem ;) W sumie to nie było tylko zbóż, bo kombajn kosił od rzepaku po kukurydze, więc dlatego taka wydajność w ciągu roku... ale 600ha samych zbóż dałby rade obkosić :P Poniżej 400tyś??? :) no chyba że netto... :) Teraz to są raczej podwyżki a nie upusty... ostatnio było 7% w góre... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kwestia negocjacji. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Bobek_Farmer@ z tego co wiem, to Ty masz NH tc 5070 tak??? może być coś napisał na jego temat...

Negocjacja to swoją drogą, urwiesz w granicach 20tyś, a reszta... ;) Wszystko zależy od ceny katalogowej w danym dniu :P

A tak na boku to nie wiesz ile może kosztować 5040 lub 5050???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie mam pojęcia. Jak ma RS to można młócić do późna słoma wilgotna, ziarnko suche i można kosić. Jak to ojczulek wspomina: Suprem kosiłem w kolano, Rekordem w łydkę, TC tnę w kostkę. ;) Bizony podane w temacie będą stękać w tęgiej słomie, a TC trzeba naprawdę dobrze gonić, żeby się dusił przy zachowaniu niskich strat. O sypaniu w trakcie jazdy nie wspomnę, Rekordem trzeba było zwalniać, bo mocy brakowało, teraz o odbiorze "w locie" 3514 nie ma mowy, bo zdążyć nie mogę.

 

@brzozak2

Masz całkowitą racje, że jednym kombajnem pięcioklawiszowym spokojnie da się zastąpić wyżej wymienione maszyny żniwne, wcale nie jest konieczne kupno tak wydajnego kombajnu.

 

Autor nie napisał rzeczy, która odnosi się do większości maszyn rolniczych, mianowicie nie podał areału jaki miałby obsługiwać docelowy kombajn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin    3

Witam. Nie podałem areału na jakim ma pracować maszyna gdyż w tym przypadku uważam tą informację za nie istotną. Maszyna ma zastąpić dwie inne z zapasaem. W wydajności kombajnów deklarowane w folderach reklamowych czy przez przedstawicieli handlowych wogóle nie wierzę. Nie wierzę również w wydajności podawane tu na forum dla kombajnów serii TC. Maszyna powinna być produkcji raczej new holland gdyż mam blisko dobry serwis. Podam areał ale nie chodzi mi o to żeby ktoś wyczytał folder czy pytał się przedstawicieli handlowych gdyż ci wstawiają takie bajki że później są z tego problemy. Kombajn powinien być 6 klawiszowy o ile taki przyznają na dofinansowanie. Areał do obkoszenia to ok 150 Ha plus zapas musi być w maszynie kupowanej raz na kilkanaście lat, rzepak plus zboża, pola małe średnio ok 2-3 Ha maksymalny czas omłotu tego areału 12 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na taki areał to spokojnie wystarczy Ci model CSX7040. Jaka według Ciebie ie jest realna wydajność TC5070?

Jeżeli wielkość areału uważasz za kryterium nieistotne przy wyborze kombajnu, to się mylisz. Uważam, że trzeba odpowiednio dobrać wielkość maszyny, aby istniała opłacalność zakupu takiej maszyny. Przy tak małych polach heder 6,1m będzie trochę przeszkadzał, tak więc 5,18m to według mnie max. Z pewnością lepiej będzie kupić pięcioklawiszowy kombajn z dodatkowym bębnem i dasz sobie rade na 150ha. Nie zapomnij, że do wydajnego kombajnu trzeba dostosować również transport oraz rozładunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin    3

Oczywistym jest że wielkość areału ma znaczenie przy wyborze kombajnu. Nie uważam natomiast tego kryterium za istotne w założonym przeze mnie temacie gdyż moje pytanie było jaką jedną maszyną zastąpić dwie obecne. Wiem że niektórym np. sześcioklawiszowy kombajn wyda się za duży na mój areał ale ja nie zamierzem suszyć zboża i chcę kosić tylko suche zboże a na to nie ma zbyt wiele czasu. Co do wydajności TC5070 nie wierzę że zrobi tyle ile dwa bizony, nie będę się przy tym upierał i mogę się mylić ale poprostu nie wierzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Orientowałeś się jaka jest cena zakupu CSX7070? Moim zdaniem CSX7040 byłby wystarczający, jeżeli już pozastajemy przy serii CSX, ale seria CS jest bardziej opłacalna ze względu na znacznie mniejszą cenę. :P Ogólnie przyjmuje się, że około 300ha jest granica, która warunkuje zakup kombajnu sześcioklawiszowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin    3

Właśnie chciałem uniknąć rozważań na temat areału. Chcę jedną maszynę wydajniejszą od dwóch bizonów razem wziętych i taki wątek jest założonego przeze mnie tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

CS juz nie ma. zostal zastapiony seria CSX...

a zeby nie bylo OT to napisze ze nawet najmniejszy CSX 7040 ma wydajnosc na poziomie 20 ton/h wiec napewno spokojnie zastapi ww bizony... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie odwiedzałem dawno strony producenta. :P Jak napisał @grzesio31 7040 wystarczy, nadmienię, że jest trochę większy powierzchniowo od TC5080, ale istnieje możliwość zamówienia opcji w postaci Multi-Thresh oraz Straw Flow.

 

Co do wydajności kombajnów według przepustowości w tonach:

Super: 4t/h

Rekord: 7t/h

TC: 10t/h

 

Są to wartości realne. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

tc 56 naprawde zamęczy dwa bizony uwierz a po górach to jużsię nie mówi.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor846    0

na 150 ha starczy tc a co do csx hmm ja ma 7040 wiec nie wiem a mam 450ha ale wybór twoj

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FOTY przesyłam przez gg wiec jak cos to pisac <nawte jak jestm niedsotepny> :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj