Gość peres100

produkcja sianokiszonki

Polecane posty

zetortoja    1

U mnie to bele robimy zetorem 7745 turbo a prasa Welger Rp12 czy jakoś tam. Szkoda tylko że mały podbierak mam. Rekor w tym roku to z 8 ha 273 bele. A łąk to mam z 40 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100
u nas kiszonkę robimy w pryzmie, zwozimy zielonkę przyczepą zbierająca , wybraliśmy ten sposób zakiszania ponieważ jest najtańszy ;)

 

a robisz pryzme na ziemi czy w silosie?ta sianokiszonkie to sie robi tak ze jednego dnia kosisz roztrzasasz a na drugi dzien zgrabiasz na wałki zbierasz przyczepa samozbierajaca i wysypujesz na pryzme?czy taka pryzme trzeba ugniatac tak jak kiszonkie z kukurydzy? czym okrywasz kopiec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

My z 3ha mieliśmy 80 bali a wszystkich to z 150 ale tera robimy w pryzme


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
a robisz pryzme na ziemi czy w silosie?ta sianokiszonkie to sie robi tak ze jednego dnia kosisz roztrzasasz a na drugi dzien zgrabiasz na wałki zbierasz przyczepa samozbierajaca i wysypujesz na pryzme?czy taka pryzme trzeba ugniatac tak jak kiszonkie z kukurydzy? czym okrywasz kopiec?

 

Sianokiszonkę też trzeba ugniatać... :);)

 

A gdzie to ma wysypać...???...wiadomo że na pryzmę... ;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

a dla 60 sztuk opasów (20 małe 20 srednie 20 duze) lepiej robic w bele czy w pryzme? i ile trzeba na tyle sztuk łaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
a dla 60 sztuk opasów (20 małe 20 srednie 20 duze) lepiej robic w bele czy w pryzme? i ile trzeba na tyle sztuk łaki

 

Zależy jakie masz maszyny...jak masz prasę i owijarkę, tura, to bale sobie możesz wozić do obory...a jeżeli masz np. przyczepę samozbierającą, to robisz pryzmę, z której wozisz albo taczkami, albo wycinak, a najlepszym rozwiązaniem jest wóz paszowy... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
a dla 60 sztuk opasów (20 małe 20 srednie 20 duze) lepiej robic w bele czy w pryzme? i ile trzeba na tyle sztuk łaki

 

jak masz prese i sprzęt do bel to rób bele a jak masz wycinak czy wór paszowy z Frezem to rób w pryzme a jak sie masz bawić toczkami to bele będą duzo lepsze ;] i z 15ha wystarczy ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek835    0

Witam

Tak korzystając z okazji to chciałem sie dowiedzieć co nieco o przyczepach samozbierających a nie chce zakładac nowego tematu.

Interesuje mnie jaka jest jakość sianokiszonki z przyczep samozbierających z nożami tzn jak jest długo ona pocieta i czy podczas rozładunku jest rownomiernie rozrzucona po pryzmie. Aktualnie posiadam starą sieczkarnie ktora niezbyt dobrze tnie trawe i po rozładowaniu z przyczepy jest wszystko w jednym miejscu, a zeby to rozrzucic to trzeba troche pomachac widełkami ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skrok18    1

ja osobiscie nie mam samozbierającej ale wiem o co biega . jakosc zalezy jakim ciągnikiem zbierasz tą trawę podam przykład ( kosilem kukurydze na jesieni ursusem C-360 a potem zetorem 7045 różnica jest zauważalna choć więcej spali) no wiec musisz mieć odpowiedni ciągnik to po pierwsze , a jeśli chodzi o rozładunek to nie trzeba wywalac w jednym miejscu tylko podjezdzać i dobrze miec tura to wtedy nie trzeba rozwalać widelkami ;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ja z 3ha prasą Sipma 120x120 i Ursus 5314 ( bo wtedy nie miałem jeszcze wszystkiego sprzętu ) miałem 63 bele jak na moje ziemie to super wynik kolega który to robił nie mógł uwierzyć że tyle belek wyszło.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz16    9

Przyczepa samorbierająca to dobra sprawa ale żeby robić sianokiszonkie w pryzmę trzeba mieć dobry sprzęt żeby w dzień zrobic chociaż 8-10ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek835    0
ja osobiscie nie mam samozbierającej ale wiem o co biega . jakosc zalezy jakim ciągnikiem zbierasz tą trawę podam przykład ( kosilem kukurydze na jesieni ursusem C-360 a potem zetorem 7045 różnica jest zauważalna choć więcej spali) no wiec musisz mieć odpowiedni ciągnik to po pierwsze , a jeśli chodzi o rozładunek to nie trzeba wywalac w jednym miejscu tylko podjezdzać i dobrze miec tura to wtedy nie trzeba rozwalać widelkami ;):)

 

Z odpowiednik ciagnikiem to nie ma problemy tak do przyczepy do ok 8-10t. A co do rozładunku to co bym nie robił to zawsze jak jest kiprowana przyczepa to trawa trzyma sie kupy i wszystko spada na jedna kupke , a w sprawie tura to mi sie nie opłaci do samej kiszonki, bo do czego innego to mi nie pasuje a koszt jakiegos lepszego tura to w 10 tys sie nie zamknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thecook    0

Wszytko wg mnie zależy od ekonomii i posiadanych maszyn. Baloty są droższe, bardziej pracochłonne i jakościowo gorsze (niejednorodność, każdy jest inny). Przy pryźmie zawsze trzeba dobrze ugnieść, nieważne czym zwozi się z pola. Podstawa to odciąć tlen - wtedy nie zgnije tylko się ukisi. I trzeba to zrobić jak najszybciej, pryzmę - silos zamyka się max po 6 dniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

6 dni to już dużo...najlepiej po jednym :)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thecook    0

Wiadomo, ale nie zawsze się uda zebrać tyle ile trzeba w tym czasie. To jest proste zagadnienie.

Mnie zawsze zastanawia jedno, po skoszeniu rozrzucam i ile trzeba czekać zgrabienie i na zbiór. Ma przewiędnąć, to jasne, zależy to jeszcze od słońca, to też wiadomo. Ja zostawiam na 3-4h i sucha masa jest na silosie 36-38%. Powinna być trochę większa, ale silos nie chce się dobrze ugniatać.. Coś za coś.

A na ile Wy zostawiacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

podobno jak się weźmie trawe do ręki i po wykręceniu nie zostawia mokrego śladu to jest dobra do wożenia.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

My kosimy po 3h przegrabiamy i na 2 dzień przegrabiamy a na 3 zwozimy ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz16    9

Ja co prawda sianokiszonki w silos nie robie tylko w bele, ale jak robie pierwszą trawę to zostawiam ją na 2 dni w tym 1 przewracam. A jak robie pótraw to robie następnego dnia po ścięciu, lecz to także zależy od pogody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamiiill    0

Koledzy ja robie kiszorki rocznie 150sztuk kosze na drugi dzien rozbijam a na 3 zwijam(ale tez od pogody zalezy bo jak jest bardzo ciepło a temp do 30c to i na drugi zwijam). prasa Sipma 120x120 pracuje z zetorem 7211. i jak wazyłem raz to bela miała 350 kg zwijam teremową 3 czesmi 4 zbita jest na maxsa.

 

ile razy folią owijacie bo ja 24 a wy. odchodzą wam baloty czy wszystkie dobre. mi w tym roku 7 się zepsuło ale z mojej wimy .

 

pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz16    9

Ja także owijam folią 24 razy ale to jest 500 a folią 750 owija się z tego co słyszałem 16 razy ^_^

 

Ja rocznie robie ok. 500 bel sianokiszonki, ze 100 siana i z 50 żyta (ale z żytem w tym roku kończę) :)

 

Kamiiill pisałeś, że bela którą ważyłeś miała 350 kg to trochę mało jak na dobrą bele :) Ja jak robię sipmą i ursusem 4512 bele to bela musi być tak dobita, że aż będzie ciągnik stawał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

a czemu z żytem kończysz ?? u nas mam takie porównanie tylko nie wiem ile dokładnie takie beli mogą ważyć <_< z prasy z metal fachu zebrana po 3 dniach trawa - to belke spokojnie jedna osoba może postawić - a w tym roku zrobili nam z trawy też 3 dniowej i w 2 osoby nie możemy jej postawić - a prasa to Krone vario pack 1500 z 7 nożami ( a nie robił z 14 bo powiedział że za drobno tnie )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimcio    2
Napisano (edytowany)

Gdy w tamtym roku robiliśmy sianokiszonkę z 2 posoku to prasowaliśmy 3 godziny po skoszeniu ale i tak przeschło za bardzo (temp. powietrza miała 55 st. C <<mierzone>> i wiał wiatr).

Więc jeszcze raz powtórze: wszystko zależy od pogody.

W tym roku powinniśmy zacząć jakieś 2 tygodnie temu ale jak dobrze pójdzie to może za 3 tyg. zaczniemy bo codziennie pada, tylko czy wtedy będzie jeszcze sens robić sianokiszonkę? :angry: <_<

 

 

 

Huuuuuura!!!!!!!! Pierwszy raz od 1,5 tygodnia zaświecilo słońce.

Edytowano przez mimcio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz16    9

Z żytem kończę bo i tak daje tylko jałówką, a mam dużo bel z trawy które później muszę sprzedawać a wolałbym dać jałówką trawę zamiast żyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj