Gość peres100

produkcja sianokiszonki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mateo13    0
sianokiszonki robie ok 1500 balotów rocznie zestaw jest prosty prasa Mascar 2120 Evolution, wychodzi mi ok 36-38 balotów na rok, a co do tego czy moza na tym zarobic...nigdy bym nie kupił sianokiszonki zrobionej przez kogos....juz bym wolał zeby ktos mi dał 1ha i zebym go sobie sam zrąbał, pgrabił i zebrał...ale gotowej kupjonej przez kogos nigdy bym nie kupił

 

 

Masz racje niewiadomo co jest w środku :wacko: Może być troche slomy tylko dobry rolnik zawsze pozn a;) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateo13    0

U mnie beluje ursus 3514bo dajże bo mam belarkę na spółke :wacko: Powiem wam że jest za słaby nawt przy belowaniu słomy pod góre to sie kopał :P Więc żeby dobrze dobił to trza jakieś 63km zetor 5340 nadaje się :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1
zetor 5340 nadaje się :P

ja się wszędzie nadaję... :wacko:


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuras    1

a robi ktoś koniczyne w bele(kiszonke) a może ktoś robi ja w pryzme(tnie sieczkarnią) jakim sposobem tamie i lepiej (sory że zmieniam temat ale nie moge otwożyć nowego bo błąd mi wyskakuje) :wacko: a i kiedy i czym jak ja tniecie z gory dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek7    0

u nas kiszonkę robimy w pryzmie, zwozimy zielonkę przyczepą zbierająca , wybraliśmy ten sposób zakiszania ponieważ jest najtańszy :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

@bartek7

tansza ale czy tak samo dobra ??


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@bartek7

tansza ale czy tak samo dobra ??

Jeżeli pryzma jest w silosie to jakość kiszonki nie odbiega od bel. Co więcej ma jedna przewagę w postaci homogenicznej paszy w całym silosie a nie jak w przypadku bel w każdej inna kiszonka.

natomiast w przypadku pryzm robionych na gruncie to straty mogą być dość pokaźne


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek7    0

robimy sianokiszonkę w pryzmie na gruncie już 7 lat nic nie odrzucaliśmy zepsutego, raz nam krowa wpadła z brzega zrobiła dziurę i nie zauważyliśmy, to się zepsuło może tyle kiszonki co z jednej beli, zgadzam sie z chłopem z mazur jest wtedy bardziej jednolita, i też dodam że kiedyś jak zwoziliśmy w deszcze (aż z niej ciekło) myśleliśmy że nam sie popsuje, a po otworzeniu pryzmy okazało się że jast dobra :lol: wszystkie nadmierne soki poszły do gleby ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol86    0

witek a ty jestes zadowolony z tego mascara ?? bo mi sie spalil i dla goscia z sasiedniej wsi tez , a kumplowi sie grzeje wszystkim na tylnim wałku ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RobertN    1

Mam problem ponieważ spora część sianokiszonki w belach psuje się(pleśń). Wiecie jaka może być przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a w jakiej części bela sie psuje od środka cze z zewnątrz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RobertN    1

Na zewnątrz, czym głębiej tym pleśni mniej. Owijane były do 3 godz po sprasowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

wiesz podają ze najlepiej jest owijać do 2 godz po sprasowaniu ale nieraz sie owija trochę później i nic sie nie dzieje a jaka folia i ile razy owijasz?? czy pleśnieje w miejscach gdzie sie bela styka z inną?? bo niektórzy mówia ze do tego może pleśnieć chociaż u mnie tego nie ma. i po ilu dniach zbierasz sianokiszonkę bo za sucha tez może pleśnieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RobertN    1

Sucha nie jest, z wilgotnością jest raczej ok. Owijałem trawe z kilku pól i każda troche pleśnieje, a część naprawde mocno. Te które mniej, pleśniją z jednej strony(od północy, czyli tu gdzie jest cień). Owijam 24 razy. Może przyczyną jest zła lub za mocno naciągnięta folia, a może złe nawożenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

dziwna sprawa u nas nie zdarza sie spleśniała bela no chyba ze folia była gdzieś rozerwana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimcio    2

Też mieliśmy taki przypadek że cala belka była spleśniała. Nie mam pojęcia co mogło być tego przyczyną, sprawdzaliśmy folię to nie miała żadnych uszkodzeń. Dobrze że to były tylko 2 belki a nie wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
and    1

A były skłdowane w jednej czy w więcej warstw? Ew. po jakim czasie zostały zestawione w dwie warstwy? To także ma znaczenie, ze względu na odkształcenia i powstawaniu szpar w warstwach folii wywołanych w.w. czynnikami.


can do

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Bardzo dziwna sprawa...zawsze bela psuła się wtedy gdy była rozerwana folia lub jak były w zły sposób składowane ( źle ułożone )... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
and    1

także zanieczyszczenia, np. ziemią lub gdy procesy gnilne rozpoczęły się jeszcze przed owinięciem z powodu obfitych deszczów. Nie jest powszechnym badanie pasz, a na wszystko jest norma -co do zawartości odpowiednich kwasów, białek, bakterii, itd.


can do

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
and    1

Niestety nie wiem, najprawdopodobniej musiałbyś skontaktować się z ośrodkami doradczymi, itp.

Był kiedyś prowadzony na pewnej liczbie polskich gospodarstw program hodowlany we współpracy z jakimś instytutem izraelskim, który polegał m.in. na na badaniu próbek pasz, po jego zakończeniu niektórzy widząc efekty dalej stosują te zabiegi, choć są już odpłatne. stąd wniosek, że pomimo początkowych kosztów warto inwestować w nowoczesne metody hodowli ;)


can do

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
a po balotach koty nie biegają?? lubia sobie te bestie pazurki ostrzyć na folii

 

No właśnie lubią i później trzeba ganiać za dziurami a na pryźmie mi psy albo krowy jak wyjdą z pastucha to włażą i przedziórawiają ;/


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
    • Przez MaciusN95
      Witam, 
      mam problem z sitowiem na łące są to łąki w większości stare ponad 20 letnie jest z nich robione siano i po zimie zauważyłem, że jest dużo sitowia ktoś wie jak to zlikwidować ?
    • Przez Balzak
      Wymieńmy doświadczenia kto co stosuje.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj