Gość peres100

produkcja sianokiszonki

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość peres100   
Gość peres100

piszcie jak to u was wyglada ile balotow mozna uzyskac z hektara jakie prasy itp piszcie wszystko bo mam trwale uzytki zielone i chce sie zajac produkcja sianokiszonki na sprzedaz. czy mozna na tym zarobic.jakie sa wasze opinnie.dodam ze nigdy nie mialem z tym do czynienia ale teraz jestem do tego zmuszony.mam 12ha czy lepiej miec swoj sprzed czy korzystac z uslug.czekam na odpowiedzi

 

piszcie jak tam wyglada u was organizacja pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

stary jak to zobaczy mod to nie chciałbym być w twojej skórze... :rolleyes: nie pisz posta pod postem.Edytuj.

a co do sianokiszonki to wujas z ponad 40 ha łąk zbiera ponad 700 bel(min)a max to nie wiem ile.Zbiera Simpą (Farma) Z-279/1.Wszystko cacy zbiera.

http://www.sipma.pl/page.php?content=prasyfarma1


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

a te 700 to zbiera na raz czy przez caly rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

masz na dole po prawej opcję "Edit" klikasz i piszesz,poźniej zatwierdzasz i finito.700 wychodzi przez cały okres zbiorów.


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

dzieki juz wiem. to cos malo mu wychodzi tych balotow bo kupowalismy niedawno od goscia to mowil ze mu 45 balotow z ha na rok wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

sianokiszonki robie ok 1500 balotów rocznie zestaw jest prosty prasa Mascar 2120 Evolution, wychodzi mi ok 36-38 balotów na rok, a co do tego czy moza na tym zarobic...nigdy bym nie kupił sianokiszonki zrobionej przez kogos....juz bym wolał zeby ktos mi dał 1ha i zebym go sobie sam zrąbał, pgrabił i zebrał...ale gotowej kupjonej przez kogos nigdy bym nie kupił


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Spoko odemnie możesz kupić :rolleyes:-ja nawet komuś to robię jak dla siebie-poważnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

produkcja na sprzedarz to według mnie nie najlepszy interes. jak masz już sprzęt to pół biedy jak dopiero kupować to szkoda forsy. jak będzie kiepski rok(np. susza) i ludzie będą potrzebować to także i u ciebie nie będzie super plonów i za dużo tych bel nie narobisz. a jak będzie dobry rok to każdy będzie miał swoje i nikt nie zechce kupić, a jak już to ceny będą niskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

ja myślę, że w gminie Śniadowo opchnął by każdego roku :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1
dzieki juz wiem. to cos malo mu wychodzi tych balotow bo kupowalismy niedawno od goscia to mowil ze mu 45 balotow z ha na rok wychodzi

napisałem przecież, że to minimum..wiecej nie robi bo mu się nie chce a to co jest to starcza na zimę.Są jeszcze krowy wiec trzeba tez przy nich robic.


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100
produkcja na sprzedarz to według mnie nie najlepszy interes. jak masz już sprzęt to pół biedy jak dopiero kupować to szkoda forsy. jak będzie kiepski rok(np. susza) i ludzie będą potrzebować to także i u ciebie nie będzie super plonów i za dużo tych bel nie narobisz. a jak będzie dobry rok to każdy będzie miał swoje i nikt nie zechce kupić, a jak już to ceny będą niskie.

 

 

 

 

w moim rejonie susza nie jest straszna bo mieszkam na zulawach.nawet jak przez pol lata nie pada to itak cos wyrosnie.moj dziadek zawsze muwil ze susza glodu nie da.najgorsze co u nas moze byc to sa dlugotrwale deszcze.

 

 

do takiej prasy zwijajacej w baloty to jaki musi byc ciagnik????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1
do takiej prasy zwijajacej w baloty to jaki musi byc ciagnik????

chodzi ci o moc??czy markę? :wacko:


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Do sianokiszonki to myślę, że co najmniej 65 KM, aby ciągnik się nie męczył. Niektórzy uzyskują około 50 bel z ha przez cały rok. Policz sobie jeśli za balot sianokiszonki dostanies około 60 zł, odlicz nakłady itp. i ci wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

co najmniej 60KM i w zwyż... :wacko:


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
Do sianokiszonki to myślę, że co najmniej 65 KM, aby ciągnik się nie męczył. Niektórzy uzyskują około 50 bel z ha przez cały rok. Policz sobie jeśli za balot sianokiszonki dostanies około 60 zł, odlicz nakłady itp. i ci wyjdzie.

Jakie 60 zł??? koło 100/za bele sianokiszonki. 60 to masz zysku


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

a jak składujecie sianokiszonke?


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

ilosc balotów nie idzie w parze z jakościa balotów...ja jak robilismy jest SIMPMA baloty to z tego samego kawałka wychodziło nam o jakis 10-12balotów wiecej a traw czy lucerna mniejwecej była podoba...ale liczy sie tez stopieni zgniotu...jak dla mnie do prasy to tak przynajmniej te 70km zeby była zapas mocy...


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar15    0
w moim rejonie susza nie jest straszna bo mieszkam na zulawach.nawet jak przez pol lata nie pada to itak cos wyrosnie.moj dziadek zawsze muwil ze susza glodu nie da.najgorsze co u nas moze byc to sa dlugotrwale deszcze.

do takiej prasy zwijajacej w baloty to jaki musi byc ciagnik????

 

 

 

Do prasy zwijają cej powinien być przynajmniej ciągnik o mocy 80 KM wtedy bez problemu będzie prasował

 

 

 

 

Pozdrawiam Pronar15!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

ja mam zetora 65km i idzie bez żadnego problemu, wręcz nie ma co robić. Raz założyłem lambo 52km to miał taką robote że aż się prasować nie chciało więc myśle że 60 to powinno wystarczyć (minimalnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a my robimy 3p(47kM) i bele są ściśnięte dość dobrze można by było mocniej ale nie mamy czym nosić bel pow. 700kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

no tak ma co robić 4 polowa i gaz prawie na max obr. i potem redukcje aż do2-1 polowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

a ja mam prase sipmy i prasuje same rollerem 70 i nigdy nie ma problemu a bele sa dobrze scisniete

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1
ja mam zetora 65km i idzie bez żadnego problemu, wręcz nie ma co robić. Raz założyłem lambo 52km to miał taką robote że aż się prasować nie chciało więc myśle że 60 to powinno wystarczyć (minimalnie)

dokładnie, tak jak pisałem 60 to minimum, jak na Zetory to 60 spokojnie starcza(minimum), nie wiem jak z resztą...ale im wyzej tym oczywiście lepiej.. :wacko:


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateo13    0

To zależy czy masz dużo ciągników czy masz czym zwozić??? :wacko: U mnie mamy na spółke z kolega belarkę i owijarkę :P Ja mam jeden ciągnik :P to znaczy dwa tylko drugi perszing nie działa :P Napisz ile masz ciągniki itp.? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich, Panowie proszę o radę od zeszłego roku na nie których moich łąkach zaczęły się pojawiać kretowiska i ciężko mi było kosić kosiarką, jeszcze w zeszłym roku na łąkach było ich tylko parę ale tej wiosny jest ich naprawdę dużo. Panowie proszę o radę jak ich się pozbyć? 
    • Przez tumek19
      Mam pytanie do was na temat uprawiania tej rośliny, ceny nasion, pielegnacji itp.
    • Przez rogerr33
      Witam. Czy ktoś podpowie jak poprawnie pozbyć się chwastów w owsie z wsiewka esparcety ? Siew był tydzień temu więc doglebowo pewnie za późno. Najbardziej zależy mi na dwuliściennych bo z jedno to i po żniwach sobie poradzę. Może ktoś już coś ma sprawdzone.z góry dzięki .
      Pozdrawiam 
    • Przez Sokol2
      Witam, po jęczmieniu zasiałem zycice westerwoldzka w paznierniku skosiłem dała od 10do20 kulek z hektara teraz jest wszędzie piekna. kiedy kosiliscie tą trawe na pierwszy pokos?? i jak wygladaja kolejne pokosy bo ja mam w planach ją po skoszeniu zaraz zaorać i zasiac qq tylko zal orać jak na nią patrze...  nawożenie ok 40 ton obornika i ok 300kg rsm 26 plus s  ok 10 marca i  pole sie aż swieci ciemnym zielonym na ten moment jak naciągne to to do pasa a tak to troche nad kolana... wiadomo sa miejsca lepsze i gorsze 
    • Przez Wopl
      Czy późne włókowanie łąk coś daje? Np. w maju lub czerwcu bo u mnie woda jeszcze stoi. Czy nie powyrywa młodej trawy o tej porze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj