Polecane posty

-U-R-S-U-S-    69

Widze ze tamat ma juz glownie stalych bywalcow :unsure: przyznac sie szczerze kto juz zamontowal ogrzewanie? Ja sie biore za to juz na dniach, jak tylko weze kupie solidne, nagrzewnice z wiatrakiem mam od jelcza al pewnie byla tez stosowana w innych polskich pojazdach.

 

Swoja nagrzewnice wstawiam po prawej stronie jak @antonio86, na tamtym miejscu mi az tak bardzo nie zalezy, bo i tak prawych drzwi nie uzywam prawie wcale :)

 

@proroku uwazaj zebys czasem nagrzewnicy przy jakichcs lesnych eskapadach, czy nawet zimowych, nie uszkodzil, czasem zwykla galaz wystarzczy, wiec mysle ze lepiej w kabinie ja miec, a pozatym pod kabina, bezposrednio na pedzie powietrza (szczegolnie na halnym podkarpackim :D) bedzie sie tylko niepotrzebnie wychladzac mimo ocieplenia i szkoda ciepla marnowac, a pozatym lepiej wlasne patenty miec blisko na oku, tyle mojej opini ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

na temat ogrzewania w c-330 polecam obejrzeć to

I JESZCZE JEDNO POMYLIŁEM ROZMIAR TO NIE 1/4 TYLKO 3/8 CALA SORRY ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Też tak myślałem sobie wycudować od korka spustowego. Tylko że bez wiercenia :lol:. I jak ogrzewanie dobrze daje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damix    2

Ogrzewanie w C-330 super sprawa w moim ciapku będę musiał sobie takie cudo zamontować to robota lepiej pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2079

Ja miejsce w kabinie chcę zachować...bo obu drzwi używam w jednakowym stopniu z resztą po to one są...wink.gif

 

Chyba jednak zamontuję ją pod kabiną.Jak ją fajnie obuduję to nie powinno być problemu z uszkodzeniem tym bardziej że skrzynka na nagrzewnicę nie będzie podobnej wysokości jak skrzynka na akumulatory.

Co do strat ciepła....jak wszystko ocieplę i węże i te wodne i od ciepłego powietrza dam w koszulki(takie jak na rury grzewcze) to straty te da się wyeliminować.


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

Ale chdzi o to ,że jak wiatrak będziesz miał poza kabina to będzie wciagał zimne powietrze i bedzie chłodził nagrzewnice .

Jeśli go szczelnie obudujesz to nie będzie miał z kad ciągnąbć powietrza i wyjdzie na to samo ;)

Edytowano przez antonio86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2079

No tak co racja to racja...Coś jeszcze wymyślę...jak wymyślę to się podzielę.Kurde tam by było idealne miejsce.....no nic trochę wolnego więc trzeba będzie się z tym przespać...Dzięki za uświadomienie....wink.gif


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antonio86    39

Musi ciągnąć powietrze z zewnątrz,

jeśli będzie obieg zamknięty szyby będą parować.

c-360 to nie samochód tam powietrze dostaje się każdą szczeliną -szyby nie zaparują od krążącego powietrza ;)

 

A tą nagrzewnice możesz przecież umieścić w pionie a strumień powietrza czymś kierować( u mnie jest tak jak na zdjęciach i normalnie wsiadam -nie przeszkadza)

Umnie nie ciągnie z zewnątrz i nic nie paruje-lepiej grzeje ,bo wiatrak ciągnie ciepłe powietrze i w nagrzewnicy może się bardziej podgrzać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tym to najwyżej można sobie dłonie ogrzać, a nie kabinę ciągnika, która nie jest idealnie szczelna. Są wprawdzie elektryczne nagrzewnice w ciągnikach, w których silnik jest chłodzony powietrzem, ale tam montuje się dodatkowy alternator, a nagrzewnica ma moc ponad 1000 W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jktuning    18

Ktoś prosił o zdięcia więc się postarałem ale w tym ciągniku mam nagrzewnicę od tarpana

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon385    14

Kolega wyżej bardzo pomysłowy, dobra robota. Ja chciałym podsunąć pomysł na nagrzanie kabiny poprzez webasto bo płyn zanim się nagrzeje to potrzeba trochę czasu a w zimie przy wożeniu słomy chodzi on np. tylko 20min. tutaj jest przykładowe webasto; http://moto.allegro.pl/webasto-eberspacher-d2-l-disel-t4-i1378968710.html spala ono np. ON i wydziela ciepło posiada także nawiew chce podłączyć takie coś. Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jktuning- ulepszenia fajne, tylko łańcuchy moim zdaniem zbyt delikatne.

@zenon385- webasto to dobra rzecz, tylko kosztowna. Zakup używki to loteria, a porządny montaż trudniejszy niż nagrzewnicy na płyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daweed    0

Drodzy forumowicze. Udało mi się zamontować nagrzewnice w moim 3P.

Czekam jeszcze na wentylator żeby włożyć do środka obudowy. Musze jeszcze stabilniej przymocować obudowe bo te paski ZIP długo nie wytrzymają. Nagrzewnica jest z autosana. Przewody po 5.30 za metr, kształtki ze sklepu hydraulicznego. to wszystko. Nagrzewnica robi się ciepła 2 minut po odpaleniu silnika.

Poniżej zdjęcia:

DSCN2651a.jpg

 

DSCN2652a.JPG

 

DSCN2653a.JPG

 

DSCN2654a.JPG

 

DSCN2655a.JPG

 

DSCN2656a.JPG

 

DSCN2658a.JPG

Edytowano przez daweed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karola44    1

Tylko dwie uwagi mam co do montażu.

 

1. Wiem, że tak było wygodniej, ale myślę, że nagrzewnica powinna być zamontowana poziomo, tzn. obrócona o 90 stopni. Tak, aby zasilanie wchodziło górą, a odpływ był od dołu. Ale to może być do zmiany jeżeli jej wydajność okaże się mała. Wyjdzie w praniu.

 

2. W łączkach hydraulicznych zastosowałeś taśmę teflonową? Nie wiem, czy to dobre rozwiązanie jeżeli chodzi o temperatury i wibracje. Zwykłe pakuły, ewentualnie dla wzmocnienia efektu posmarowane np. farbą i dopiero wtedy skręcone wszystko. Ale to też wyjdzie ewentualnie w praniu.

 

 

 

 

A co z wentylatorem? Zamówiłeś, czy jakiś specjalny potrzebujesz?

 

Ode mnie +5 za pomysł i wykonanie. Ewentualne niedomagania są do wykasowania bardzo szybko.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daweed    0

Fajnie ze się podoba :)

 

Mam pakuły i paste ale szybciej było teflonem :)

 

Nagrzewnicy jeszcze na stałe nie zamocowałem ale pewnie masz racje ze jak ją obrócę o 90st w lewo to będzie w sam raz bo odpowietrznik będzie u góry.

 

Wiatraczek kupiłem taki z allegro http://allegro.pl/wentylator-wiatrak-samochodowy-12v-14-cm-hit-i1388781526.html . Jest trochę za delikatny ale dmucha całkiem dobrze.

 

Przewody muszę jeszcze jakoś ładnie upiąć i skrócić żeby się w nic nie zaplątały.

Edytowano przez daweed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2079

U mnie też jest już cieplutko w kabinie...biggrin.gif Temp nie musi nawet wejść na zielone a już zaczyna dmuchać ciepłym powietrzemsmile.gif

 

http://prorokmateusz.fotosik.pl/zdjecia -fotki co z czym i do czegobiggrin.giflaugh.gif

Edytowano przez prorok

Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

Ja to bym robił coś takiego że przy wyjściu z termostatu wstawił trójnik jeden wąż do chłodnicy a drugi do nagrzewnicy a powrót przy chłodnicy drugi trójnik :D

Edytowano przez damjan15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik1994    69

@damjan15 no też tak właśnie myślałem ale ciekawe czy to wyda i dlatego napisałem czy ktoś robił ogrzewanie w C-330 pisałem do Naglaka to do C330 nie mają schematu tylko do C360 mi dali ;)


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damjan15    0

to zrób według schematu i powinno działać przecież nie obieg wody w ciapku a w 60 jest chyba taki sam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez pawelk2002
      Dzień dobry chciałbym prosić o pomoc w budowie mojej nowej przyczepki jednoosiowej do C-330 która będzie mi służyła do przywiezienie drzewa,ziemniaków oraz różnorodnych ładunków jak to na wsi wszystko się trafi. Aktualna moja przyczepka ma wymiary szerokość 1m długość 1,75m wysokość 0,6m. Jest to niewielka przyczepka po moim dziadku która służyła mi do końca tego roku i niestety już jej czas minął. Planuję zrobić przyczepkę o wymiarach szerokość 1,5m długość 2,5m wysokość 0,4m. W przyczepce przydały by mi się hamulce na korbkę tzw. hamulec ręczny który będę mógł zaciągnąć podczas zjazdu drogą polną jest niestety u nas dość stromo a drogi zaniedbane i zarośnięte i nie wiem od czego taki układ jezdny zaadoptować. I zastanawiam się od czego mógłbym wykorzystać układ jezdny do mojej przyczepki?? Oraz nie jestem pewien co wybrać na ramę by nie było za dużo ani za mało.  Z góry za pomoc oraz cenne wskazówki byłbym wdzięczny co pomogło by mojemu tacie wykonać taką przyczepkę 
      Dziękuje i pozdrawiam Paweł :) 
    • Przez lukasz9741
      Witam.
      Na początek chciał bym się przywita bo to mój pierwszy post na forum.
      Mam na imię Łukasz i posiadam ursusa c330m z1991r.
      W dniu dzisiejszym urwało mi się ramię kierownicze prawe coś takiego: http://allegro.pl/ramie-kolumny-kierowniczej-c330-ursus-oryginal-p-l-i5480372251.html
      Czy mógł by mi ktoś podpowiedzieć jak się do tego zabrać aby samemu to wymienić?
      z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie odnośnie podłączenia dodatkowego oświetlenia roboczego LED w ursusie c330, gdzie mam to podłączyć, co trzeba zrobić by było to bezpieczne połączenie i jakie ledy najelepiej wybrać, chodzi mi o 2 lampy na tył kabiny umieszczone przy daszku.
    • Przez rafmax
      Witam,
      Kupię c 330 do remontu najlepiej z woj mazowieckiego. Może być uszkodzony silnik/ zamrożony.
      Ogłoszenie grzecznościowe.
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj