Zaloguj się, aby obserwować  
marcin3514

NH 5060 czy Zetor Forterra 12441

Polecane posty

Gago    0

'koyot23' ja nic nie kupowałem wszystko oni mi na miejsce przywieźli i wymienili ich były płyny oleje i filtry.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adasko    0

Od marca mamy NH T5060 jak do tej pory zrobiliśmy nim ok 130h, pracował z agregatem upr-siew. 3m, pługiem zagonowym 5x35, i przodu jakoś nie zrywało mamy też pług 4 obracalny ale go tylko przestawialiśmy i też nic się nie dzieje. Co do spalania to ile ciągnik spali to zależy tylko od kierowcy przy założeniu że wszystko jest sprawne. Awaryjnośc zależy zależy głównie od tego jak się dba o ciągnik lecz mają też znaczenie wypadki losowe. My jak wybieraliśmy ciągnik patrzyliśmy głównie na finanse ale też na jakość i wyposażenie. Wybór padł na NH bo był w cenie Zetora a oferował lepsze wyposażenie a oba ciągniki są proste w budowie i obsłudze. Decyzja należy do Ciebie! Pozdrawiam


Na zdjęciach nasze gospodarstwo i nie tylko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin3514    0

Powiedz kolego kiedy kupiles NH i za ile , a jaka cene oferowal zator. jak widzisz obecnie roznica w cenie jest spora (mozna miec tura na wypasie) pozdrawiam ;)

 

mam pytanko odnosnie ogumienia jakie jest dostepne w standarcie a jakie najszersze w opcij w obu markach i za jaka doplata. pytanie moje wiaze z obawa ponieważ nie widzialem zetora na szerokich kapciach. i moze moze mi ktos polecic dobrego dilera zetora w okolicach Czestochowy i dalej pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adasko    0

20 marca, cena 163 tyś. to był ciągnik pokazowy wtedy Zetor na podobnym wyposażeniu drożej wychodził. Ale teraz jakbyś chciał dobrać wyposażenie do Zetora to cena podejrzwam niewiele by się różniła.


Na zdjęciach nasze gospodarstwo i nie tylko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin3514    0

mam cene zetora 160 tys bez klimy a NH 185tys jest roznica i moc 105km i 122km

 

mam pytanko jaka jest z przelicznikiem km w zetorze podaja ze na silniku ma 133km a mocy ma 122km a jak jest z NH pozdro ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

'marcin3514' ja mam Zetora Forterre 10641 swojego na 520 na 38 z tyłu i 420 na 24 z przodu ale teraz podobno można wziąć 600 z tyłu a z przodu 520.

A jego cena w listopadzie jak go kupowałem to była w tym wyposarzeniu co mam czyli ;siedzenie pasarzera, regulacja kierownicy, klima, dodatkowe wyjścia hydrauliki, przedni podnośnik, najszersze i najwyższe ogómienie wtedy dostępne, dodatkowe halogeny, siedzenie pneumatyczne Grammera MAXI,zaczep polowy i automatyczny kosztował mnie wtedy 175 tyś a NH 5060 (bo nad nim też się zastanawiałemł wtedy) kosztował 180 tyś bez przedniego podnośnika, dodatkowych halogenów, i hydrauliki i w średnim ogómieniu a jak mi go ten gość od NH podliczył w takim wyposarzeniu jak Zetora to cena wynosiła by za NH 190 tyś!!! Szok! ;)


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

Z tego co mówisz to 15 tys różnicy to nie wiem czy aż taki "szok" ;)


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Ale za 101 konny ciągnik 190 tys zł to jest szok ;) za tako kase to można kupić sobie ekstra samochód.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

Raczej 106 km ;] Czyli 14 km różnicy. Dla jednego dużo dla innego mało. Ale NH 5060 to raczej powinno się porównywać z Forterrą 11441.


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin3514    0

jeszcze raz prosze z ta moca wiec wg. normy ISO TR 14396 NH ma 106km a Zetor 130 km ;)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

losowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin3514    0

dzikuje wszystim za pomoc decyzja jaka podejme chyba wiem ale na to mam jeszcze troche czasu wszystko w rekach ARIMR wiec zobaczymy a gdyby jeszcze byly jakies trafne uwagi na temat zapraszam do wypowiedzi pozdro :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin3514    0

Witam. odnosnie zalozonego tematu mam nowe ciekawe dane odnosnie cen. wiec jak wiadomo NH5060 z klima na szerokich kapciach to koszt 186tys zl. bylem w zetorze i tak FORTERRA 12441 kosztuje 160tys ale............ jak zalozyc klime szerokie kapcie i obciazniki cena skacze do 183tys zl. wiec teraz moznaq powiedziec ze cena sie wyrownala na kozysc NH ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mister    54

@rolnik199019lat kolejny twój ciekawy i uzasadniony post ;D

 

Teraz na poważnie Cena ta sama prawie tylko teraz który lepszy ?? Proponuje ci NH moim zdaniem lepiej wykonany,

 

 

co wnosi twój post? piszesz bez uzasadnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

moim zdaniem oba ciągniki dobre, mam forterre a sąsiad ma NH TL100 i zarówno on jak i ja nie możemy złego słowa powiedzieć na te traktory. Ja przy zakupie kierowałbym się bliskością serwisu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Zetor będzie mieć lepszy uciąg. Większa masa i moc 130 koni wg normy w której moc podaje NH. Popatrz na cene forterry 105, wtedy będzie moc porównywalna z t5060 i wtedy porównaj cene. My mieliśmy brać TL100 ale wzięliśmy forterre 10641 ze względu na większą masę i mocniejszy podnośnik oraz korzystniejszą cene, 5 lat temu różnica w cenie była większa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

ja też nie wiem, ale na pewno będzie tańsza od 125, ale nie wydaje mi się żeby była jakaś ogromna różnica, tu masz porównanie lambo 100 koni z forterrą 10641, powinna być tam cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin3514    0

a jak myslisz o wykonaniu obu marek ja mam wrazenie ze nh ma lepsza precyzje i solidnosc ale mniemam zadnej z tych marek wiec niewiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

to zależy czy porównać zetora z NH serii TM czy z NH 70 bis ( td).

Wiadomo TM ma lepsze wyposażenie, większy jest wygodniejszy, więcej można nim zrobić, ale miał tam różne drobne awarie. W TM ciszej w kabinie, no wiadomo co tu porównywać, inna klasa ciągników i cena.

Ale porównując forterre do tego wynalazku NH bis 70 to zetor jest górą - skrzynia 24/18 z rewersem a nie 8/2 bez zadnych półbiegów, zetor ma ehr, włączanie womu, blokady, napędu przyciskiem a w nh wszystko się włącza mechanicznie jak w starych zetorach np 7211. W kabinie zetor jest lepiej wykonany, przestronniejszy, lepsza widoczność, szyby nie pękały jak w nh. Oba mają po prawie 5000 mth i nie było ani w jednym ani drugim awarii silnika skrzyni podnośnika, tak więc zależy do jakiej serii NH porównywać zetora, w sumie proximę powinno się porównywać do td a nie forterre, ale ja zrobiłem porównanie ciągników które posiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj