Zaloguj się, aby obserwować  
marcin3514

NH 5060 czy Zetor Forterra 12441

Polecane posty

Gago    0

'PIOTREKrrrr' ja z ta skrzynią i hydrauliką napisalem co mi mówł ten gość do NH w Świdniku bo oni tym handlują. Wiem że NH są dobrymi ciągnikami bo sam miałem ten model kupić ale poprostu do ciężkich robut się nie nadaje tak jak Zetor, ale jeśli chodzi o ciągnik do ładowacz to jest ciągnikiem z najwyższej połki w swojej klasie.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Ja mam TL100 a to chyba mniej więcej to samo :P . Jest od u mnie głównym koniem pociągowym. Wydaje mi się, że uciąg jest całkiem oki ale mała masa czasami przeszkadza . O ile z pługiem zagonowym 4x40 daje sobie spokojnie radę to z agregatem 4,20 Lech z Expomu ( ok. 830 kg ) czasami przodek podrywa na jakimś dołku czy bruździe. A najgorzej to jest jechać z tym agregatem po tych polskich drogach, przód skacze jak szalony. Ogólnie to jednak super ciągnik :P


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREKrrrr    0

Raczo ja też pracuje takim agregatem Lech 4.2 :P ale jego masa to chyba coś koło 1200 kg :P u mnie nie ma problemu z podrywaniem przodka bo mam założonego tura który tłumi drgania i mogę bez zastanowienia ganiać po polnych drogach :P także u mnie kwestia zbyt małej masy nie występuje

A co do serwisu to poda wam koszt wymiany wszystkich filtrów (jest ich 4) i oleju w silniku (wchodzi tam chyba 10.5 litra) wynosi 800-900 zł max cena jest bez dojazdu a olej hydrauliczny wymieniany jest po 1200 mtg :P nie wiem czy to dużo czy mało sami oceńcie pisze tak jak jest a powiedzcie mi jak to się kształtuje u zetora lub u innych marek :P

U mnie puki ciągnik jest na gwarancji to niech robi to serwis ale potem to sam będę wykonywał takie sprawy bo popatrzyłem się jak oni to robią i jest to zbyt proste żeby samemu tego nie zrobić


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Masz rację :P w twoim przypadku tur rozwiązuje problem :P . Ale Kolega chyba nie bd zakładał tura.

A co do agregatu to dałbym sobie rękę odciąć ze waży 800 pare kilo ale może sobie cos ubzdurałem :P .


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Panowie co do serwisu i wymian to po jutrze mam 1 przegląd i napisze Wam cene jego. :P


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin3514    0
:P dzieki wszystkim za podpowiedzi w tematyce. Czekajac na PROW mam czas na zastanowienie. Jesli sa jeszcze jakies ciekawe mysli prosze bardzo napewno sie przyda. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikic360    56

Gago ale mi chodzi o to że jak robisz na 4 do przodu to jak dojeżdżasz do końca pola to musisz redukować na 3 bo z 4 nie zrobisz nawrotu.

 

a zetor może mieć inną skrzynię? czy to nie realne?

 

a fortera jak ma te biegi? 4biegi, dwa pod obciążeniem i 3 grupy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manio1523A    0

Ja bym brał Zetora. Mój tata w pracy ma NH tylko tyle że TL100A i przesypywali nim piasek z miejsca na miejsce. Nawet nie miał 40h, a skrzynia się rozsypała. A gdy byłem w ROLSERWIS-ie z wujem to jak rozmawialiśmy z mechanikami to mówili że w NH skrzynia może podziałać do 300h i jest do wymiany(oczywiście chodzi mi o te nowe skrzynie). Więc proponowałbym ci kupna Zetora. Co z tego że nie ma rewersu elekto... Ale będzie on mniej awaryjny. A jeśli się nie mylę to wyposażenie wiele się nie różni. Możesz wybrać różne dodatkowe opcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koyot23    1

witam

posiadam wlasnie NH TL100A starsza wersja NH5060 polecam ten ciagniczek, jestem z niego bardzo zadowolony. Skrzynia 24x24 Dual Command PowerShuttle bardzo dobra skrzynia idealnie zestopniowana. Jak do tej pory nie mialem z nim zadnej powaznej awarii. W transporcie (zestaw 25ton) spalanie okolo 7litrow na godzina naprawde zadowalajace, w polu max 15 iltrow ale to juz przy max obciazeniu. Normalna praca z plugiem lub brona talerzowa okolo 10-12litrow na godzine. Napewno wiekszy koszt utrzymania bedzie NH ale cos za cos. Radze wybrac full wyposazenie bo rolnik najwiecej czasu spedza w ciagniku tak ze wyposazenie ma tu duze znaczenie. Idealna maszynka do pracy z ladowaczem. Co do Zetorow tez nie mam zastrzezen tylko co mnie od nich odstrasza to spalanie.

Pozdrawiam jak macie jakies pytanie na temat HN to moge sie z wami podzielic informacjami kilka maszyn tego producenta mam. Moge polecic ten ciagniczek nie pozalujesz.

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Ja bym brał Zetora. Mój tata w pracy ma NH tylko tyle że TL100A i przesypywali nim piasek z miejsca na miejsce. Nawet nie miał 40h, a skrzynia się rozsypała. A gdy byłem w ROLSERWIS-ie z wujem to jak rozmawialiśmy z mechanikami to mówili że w NH skrzynia może podziałać do 300h i jest do wymiany(oczywiście chodzi mi o te nowe skrzynie). Więc proponowałbym ci kupna Zetora. Co z tego że nie ma rewersu elekto... Ale będzie on mniej awaryjny. A jeśli się nie mylę to wyposażenie wiele się nie różni. Możesz wybrać różne dodatkowe opcje.

Możesz to udowodnić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREKrrrr    0

Manio1523A tak idiotycznej wypowiedzi to już dawno nie czytałem na AF :P powalasz mnie na kolana, naprawdę szacunek gorszego idioctwa to już chyba nie zdołałeś wymyślić . A tego mechanika to gdzie widziałeś pewnie jak z miotło prowadzał się po placu i w dodatku wszystko o NH wie :P Pomyśl gdyby to była prawda to czy taka firma jak NH pozwoliłaby na produkcję ciągników z wadą fabryczną Ja myślę że nie :P Moja wypowiedz może zostać potraktowana mało realnie ponieważ sam posiadam NH i wiele osób może pomyśleć że jest to jedyna marka ciągników jaką uważam i staram się ja bronić . według mnie jesteś kolejną osobą rozsiewającą kolejną plotkę odstraszając innych potencjalnych klientów mi też sugerowali różne bajki na dobranoc :P Różne rzeczy dzieją się w nowych ciągnikach niezależnie od marki bo nikt nie zagwarantuje że podczas procesu produkcji ktoś nie popełnił błędu który ma takie skutki . Chyba zbyt bardzo chciałeś pojechać po tej marce pisząc lub powtarzając słowa "skrzynia może podziałać do 300h "


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

No co do wypowiedzi tych mechaników to też mi ciężko w to uwierzyć, tym bardziej, że Rolserwis prowadzi dystrybucję już tylko NH ( Zetora już nie sprzedają ). Mi mechanicy i sprzedawcy, z którymi się znamy od kilku lat,mówili, że Forterry są nawet bardziej awaryjne niż Proximy. A najczęstszą awarią w nich są różnego typu nieszczelności i wycieki. Nie ma co się oszukiwać, że Zetor jest lepszą marką niż NH. NH oferuje lepszy komfort i technologie, ale niestety nie każdego stać :P ( sam mam dodatkowo Proxime, więc wydaje mi się, że moja opinia jest dość obiektywna :P ) . Trzeba się tylko zastanowić czy autorowi tematu wystarczy moc NH, czy potrzebny będzie większy silnik Forterry.


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

'mikic360' No trzeba na 3 przeredukować ale tyle to będzie tez da rade z tym żyć :P

a skrzyni innej nie możesz miec z tego co wiem ale teraz może się zmieniło bo miały wyjść nowsze Forterry :P

ma 4 biegi i 2 pod obciąrzeniem i są jeszcze polowe taka jest wajcha daje się ją w duł i są polowe


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pleban1330    1

oglądając valtry koło poznania spotkałem rolnika, który mówił, że dealer, który ma zetory i NH , nie zachwala NH bo dużo więcej palą od zetorów i są bardzo awaryjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

Ja właśnie słyszałem że jak się ich często myje to się potem psujew w nich elektronika. czy to jest prawda???


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Jak ktoś myje kabinę wewnątrz myjką ciśnieniową to pewnie elektronika siada :P . U mnie jak na razie jest elektronika oki :P


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

No u nas jeden gość to myje Proxime w środku myjką traktor po 2 latach mu zerdzewieje. Czyli to tyko plotka jest. Ja osobiście lubie NH podobają mi się bardzo.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

No tak tylko te ceny... :P


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

No ja miałem się odezwac po przeglądzie to już mówie. Wymienili mi płyn chłodniczy, olej w silniku i filtry olej od hydrauliki wyczyścili filter powietsza i nawiewów i coś przy klimie czyścili i coś ustawiali jeszcze. Za cały przegląd z dojazdem zapłaciłem 500 zł. :P


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

To prawie za darmo ci ten przegląd wyszedł , my w kubocie za pierwszy płaciliśmy chyba 1500 albo 1700 zł , a następny to niewiem , ale na pewno drożej jak u ciebie .


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gago    0

No sam się zdziwiłem że taki tani ale nic nie mówiłem tym gościom od serwisu rzeby z ceno nie podskoczyli ;) mi mówili że 2 przegląd wyniesie coś koło 1200 zł bo jest więcej do wymiany.


Zetor Team
Posiadacze i sympatycy Zetorów zapisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

aha , u nas to oleje w skrzyni , silniku , komplet filtrów itp. No to musiało kosztować


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak dla mnie to nh wypad lepiej niż Zetor i to bez porównania. Kto w okolicy ma Forterre to miał rożne przypadki awarii. Ten nh też do mocarzy nie należy ma niską moc na WOM. Co do spalanie to różne rzeczy piszą, ale wiadomo, że moc to nie powietrze, tylko paliwo. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koyot23    1
No ja miałem się odezwac po przeglądzie to już mówie. Wymienili mi płyn chłodniczy, olej w silniku i filtry olej od hydrauliki wyczyścili filter powietsza i nawiewów i coś przy klimie czyścili i coś ustawiali jeszcze. Za cały przegląd z dojazdem zapłaciłem 500 zł. ;)

 

 

kolego a to w tej cenie jest olej, filtry plyny itp? czy sam kupowales czesci eksploatacyjne a serwis wymienial i tyle naliczyl?

ja w swoim NH TL100A za przeglad zaplacilem 850zl z plynami dojazdem i serwisem. tak ze chyba nie tak duzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj