pig

Egzamin technik rolnik

Polecane posty

pig    18

jakie miogą byc zadnaia na egzaminie z technika rolnika wiem ze jest obliczanie dawek nawozu ale co jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qqq    19

hmm na technice co może być to co masz na cwiczeniach i na wykładach, mi tez zbliza się egzamin z tego przedmiotu ;) . U nas obliczanie dawki nasion, dawka oprysku obliczyć , zasady działań poszczególnych maszyn o jakich była mowa i budowa ich i chyba tyle.....


Jeżeli masz wszystko pod kontrolą to znaczy ,że jedziesz zbyt wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zielaz    67

ja na swoim egzaminie (ale to ze cztery lata temu bylo) miałem obliczanie pojemnosci płyty obornikowej, agregatowanie i zasada działania sadzarki i omówic zasade działania dojarki, i skład botaniczny beli sianokiszonki powiem tylko ze było wiencej smiechu niż stresu bo egzamin odbywał się u jednego z kolegów a w komisji byli tylko nauczyciele nas wczesniej uczący.....a po egzaminie to wiadomo co było he he, no ale teraz to pewnie są inne zasady przeprowadzania egzaminu, technikum - to były czasy.....


Jest ciężko ale robię to co kocham i jestem szczęśliwy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzsiek1312    1

ja w tamtym roku miałem dwa egzaminy teoria test wyboru a,b,c,d a drugi to ,, praktyczny" opisać daną uprawę od a do z nawożenie, opryski i maszyny ( ile czego i kiedy ) ja miałem rzepak wszystko jest w podanych załącznikach do pracy

wiec spoko chłopaki to jest banalne choć trzeba mieć 75% dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chaner123    12

krzsiek 1312 jak sobie pisałe 2 tygodnie temu tą :Technologie uprawy rzepaku ozimego" to mi 4 strony papieru a4 zajeło ;/ całe 3 godziny pisałem ciekawe co w tym roku będzie :ziemniak, przenice a może burak cukrowy mam nadzieje że podołamy :mellow:

@pig

częśc teoretyczne (poniedziałek) test A,B,C,D 50 pytań z rolnictwa i 20 z przedsiąbiorstwa

częśc praktyczne(środa) szczegółowy opis uprawy rośliny podanej w zadaniu (przedplon, [uprawa przedsiewna, siew, naworzene doglebowe i opwschodowe, opryski na chwasty i szkodniki]kiedy? ile? czego? zbior ) i takie tam :>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffx89    2

jak tam po czesci teoretycznej? jak dla mnie proste bylo szczegolnie czesc ekonomiczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil20    0

Zgadzam się część ekonomiczna była bajecznie prosta :mellow: a pierwsze 50 pytań też nie było trudne, teraz ciekawe jaką roślinkę dadzą w środe :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ma ktos klucze odpowiedzi z dzisiejszego egzaminu technik rolnik (15.06.2009) ?? jesli tak to przeslijcie na e-mail wadelskim@wp.pl

z góry dzieki Ps.wersja Y. i moze tez byc X. :mellow: dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goblin    13

ja jutro obstawiam na Kukurydze albo burak . A wczorajszy egzamin to zaliczyłem już na 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffx89    2

tez mysle ze bedzie kuku,jak macie odp do wczorajszego egzaminu to dajcie tutaj linka :PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chaner123    12

kilka pytań z tamtego roku bynajmniej podobne , najśmieszniejsze dna mnie to o długości sieczki dla kona ale zgadłem że 3 cm

 

 

teorie zaliczyłem :mellow: pewny jestem 30 odpowiedzi reszte muszę sprawdzić na jutro obstawiam "cukrówke"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil20    0

Jak wrażenia po części praktycznej? ;)

Pszenżyta ozimego się nie spodziewałem, ale nie było trudne ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

ja też pisałem z zakresu rolniczego tylko że z weterynarii ;) Była bruceloza u bydła.... napisałem 7 stron i się przestraszyłem że mi papieru zbraknie ale napisałem co do ostatniej linijki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffx89    2

mi zajelo 7 stron strasznie duzo bylo do napisania szczegolnie zalozenia wypisalem nawet wsystkie maszyny:p, pochrzanilem troche z tym harmonogramem prac ale jestem dobrze mysli choc bieda bedzie te 75 % uzyskac dobrze ze nie bylo z prod zwierzecej bo by bylo ciezko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzych2007    0

Ja w ubieglym roku pisałem o uprawie ziemniaka. moim zdaniem latwizna, wszystko w załącznikach (chociaż za dużo bo był też np. Randap ;)


Ursus 1014, c-385, c-360, MTZ-82, DT-75, koparka Białoruś, Agregat Rabe Werk 250, Claas Mercator 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chaner123    12

proste było tylko za bardzo rozbudowane pisałem zwięźle i wszystko ale i czasu mi zabrakło i papieru sama tabelka prawie 2 strony mi zajeła ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

Hejka!

 

czy ma ktoś test w wersji Y . jesli ktoś taki by sie znalazł proszę o przesłanie na : marcink-1989@o2.pl

 

z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek147    3

Najbardzioej to obawialiśmy sie zeby nam nie dowalili Traw, żyta i buraków cukrowych. Nasza auczyciekla i tak wcześniej przygotowała nam z tego projekty i mielismy je wrazie czego już przerobione. Lecz gdy kolezanka otworzyła orkusz z pytaniami i powiedziała ze jest pszenżyto to wszystkim ulżało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, zainteresował mnie pewien temat. Jakie negatywne skutki ma wywóz,, szamba domowego,, na pole jako gnojowicy? czy poprzez środki chemiczne idzie glebę w jakiś sposób,, zniszczyć,, ? czy działa to po prostu jako zwykła gnojowica? kiedyś stosowano przydomowe ,,oczyszczalnie,, i szło to dalej. Pytam z czystej ciekawości bo wiem że niektórzy tak robią, sam tego nie praktykuje, jest to oczywiście nielegalne 😉
    • Przez TheRolnik1992
      Witam wszystkim. 
      Mam mały problem z budową chodnika przy drodze powiatowej w mojej miejscowości. Mianowicie wzdłuż mojej działki i drogi idzie rów do którego dołącza się rów z mojego bajorka,( pełni on funkcję przelewową). I teraz gdy w końcu zaczęli robić chodnik to wg planu rów ma zostać zasypany. W tym momencie pojawia się problem z nadmiarem wody z bajorka jaka będzie np. przy roztopach, ponieważ zacznie mi zalewać pomieszczenia gospodarcze . Odprowadzenie na mojej działce zostanie ale tylko do drogi potem nie ma jak dalej płynąć.
       Teraz moje pytanie :
      czy mogę jakoś załatwić żeby w miejscu rowu może być wkopana rura by woda mogła dalej spływać pod chodnikiem? 
      czy drogi mają odgórnie w planach żeby odcinać się od napływu wody z działek sąsiadujących? 
      Z góry dziękuję za odpowiedzi i pomoc. 
      Teraz lecę na oddział wody polskie by załatwić jakieś mapki na których ten właśnie rów może być zaznaczony.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj