szczupak26

Case 856XL

Polecane posty

szczupak26    0

Witam wszystkich forumowiczów jestem tu nowy i chciałem się przywitać.

 

Niedawno kupiłem taką maszynę Case 856 xl z ładowaczem Emily 3 sekcyjnym mam go 1 tydzień i maszynka jest super bardzo mocny silnik 4T dotego duża wygodna i resorowana kabina kabina. Z chcęcią odpowiem na wasze pytania.

 

Drodzy forumowicze potrzebuje garstkę najważniejszych informacji tzn:

- ile wchodzi litrów oleju do silnika i najlepiej jakiego?

- jaki jest numer filtrów paliwa, oleju, hydrauliki, ewentualnie czy ktoś stosuje polskie zamienniki jeśli tak to jakie i proszę o numer seryjny,

-jakie lać oleje do skrzyni biegów tylnego i przedniego mostu i ile wchodzi tam oleju, niestety nieposiadam do niego instrukcji i dlatego takie szczegułowe pytania,

i jeszcze jedno pytanko czy olej hydrauliczni i do skrzyni biegó mają ten sam zbiornik czy tam są dwa oddzielne zbiorniki jeśli tak to gdzie jest wlew od jednego i drugiego.

 

pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedz łukasz.


Case 856XL Ursus C360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek    5

Gdzie kupiłeś ten ciągnik? bo mój kuzyn na takiego polował miał się zamienić, ale został sprzedany.Filtry to poszukaj w katalogach np. filtrona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczupak26    0

Dzięki za szybka odpowiedz. Ciągnik kupiłem w okolicy Bełchatowa w Łódzkim a model turajest nieczytelny zdarta naklejka ale jak ktoś chcę podajenumer aukcji z allegro 608589363 znajdziesz sobie w archiwum tam masz foty tej maszynki. na żywo duzo lepiej wyglada zrobiłem muelektryke bo pare żeczy niedzialalo tzn:kierunki halogeny itp.ale sprzęt piękny i komfortowy.Nawet ma podnoszenie podnośniki załanczane z tylnego błotnika.


Case 856XL Ursus C360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

He to masz takiego tura Emily TP5 jak ja ja przy MF z tego tura będziesz zadowolony ma potężny udźwig.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczupak26    0

Wiem doskonale ze ma potężny udzwig bo juz testowałem pełną łyżkę piachu lekko podnosi a łycha ma 2 metry szerokośći i bardzo przyjemny w obsłudze.

Pozrawiam.


Case 856XL Ursus C360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łyżka z piachem to jeszcze nic ja brałem nim świeżą karpę z klonu wyrwaną koparką jak podniosłem to wspomagania nie miałem i przód siadł i mało co się nie wywróciłem dopiero uczepiłem karpę na krótko i przewiozłem,planuje jakieś obciążenie zrobić na tylny TUZ.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczupak26    0

Popieram masz racje niepowinno sie pracowac z turem bez przeciwwagi ponieważ łatwo można uszkodzic przedni napęd i przednia oś.

My z ojcem w wekend planujemy jakąś stalowa skrzynie pospawać a do środka wsypac piach, planujemy około 1 tony żeby całość ważyła.

Pozdrawiam.


Case 856XL Ursus C360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny pomysł planuje beczkę po oleju 200l przewiercić i wstawić oś i zalać betonem albo jak mówisz u spawać skrzynię.Bez dwóch zdań lepiej zalać betonem.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ARTUR05    1

Witam może ci się przyda ci ten link bo ja sam mam case 856XL na pneumatyce:

http://www.bareco.com.au/files/filters/un10.htm

oleju do silnika wchodzi ok.8.5 do 9L ja jeżdżę teraz na oleju FALCO 15W/40 ale w tym roku mam go zalać TURNUSEM.

Wlew od płynu hydraulicznego jest z tyłu, dokładnie na górze za taką blachą co są zamocowane przewody hydrauliczne.

Dobrze nie pamiętam, ale wlałem około 12L HYDROL L-HV68 i go odpaliłem żeby go przepompował. Przejechałem się a po chwili zgasiłem i sprawdziłem na miarce, dopiero dolewałem resztę. Jak byś mógł to podeślij fotkę swojego case'a. Wlew od skrzyni biegów prawdopodobnie jest pod podłogą (na środku) i trzeba wycinać otwór żeby tam sie dostać,ale tego jeszcze nie sprawdzałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Pojemności dla wersji 4x4:

silnik - 9,5 l

skrzynia - 39 l

hydraulika - 18 l

układ chłodzenia - 23 l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczupak26    0

Dzięki za konkretną odpowiedz w wekend jak wrócę do domu to powymieniam w nim olej i filterki. Foty zrobie dopiero za tydzien bo niemam w tej chwili aparatu.

 

Pozdrawiam


Case 856XL Ursus C360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczupak26    0

Kolego ARTUR05 mam pytanko jaki pług i inne maszyny nim ciągasz i na jakim biegu ja dopiero w wekend pierwszy test zrobie w agregacie 2,8m z wałkiem strunowym, narazie tylko turem pracowałem to powiem ci ze mocna bestia do tego potężny tur i komfortowa kabinka.

Zapomniałbym ile ci pali w orce itp.

 

Pozdrawiam.


Case 856XL Ursus C360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ARTUR05    1

Witam, co do agregata uprawowego 2.80m to on nawet nie będzie go czuł bo ja na wiosnę robiłem agregatem 3.2 aktywnym i robiłem na 2-ce szosowej przy obrotach od 1450 do 1650 bo więcej nie potrzebował bo miał wystarczającą moc przy tych obrotach. W zeszłym roku robiłem sąsiada agregatem ścierniskowym 3m unii bo on ma też case cvx130 i chciałem go sprawdzić. Nie wierzyli na wsi że on w ogóle go podniesie a co dopiero uciągnie. Jednak dawał radę, tylko chodził na początku 4-ką terenową to był zbyt wolny a moc była nie wykorzystana. Jak mu wrzuciłem 2 szosowę to szedł jak rakieta przy obrotach 1750 do 1950- dawałem mu tyle że miał włączony przedni napęnd bo miałem łyse opony z tyłu. W tym roku kupiłem nówki i zobaczę bez napędu jak on chodzi.Na zimę orałem 4x35cm też 2 szosową, a co do spalania to mu zalałem 75l ON i obrobiłem nim 6h przy pracach orkowych, agregacie i rozrzutniku i jeszcze zostało w zbiorniku trochę.

Jeszcze bym zapomniał w tym roku nakręce film jak nim robię w tym ścierniaku 3m po kukurydzy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczupak26    0

W sobotę robiłem testy i faktycznie z agregatem 2,8 m jeździłem 2 drogowa 1600 obr latał bez problemu.

Pozdrawiam.


Case 856XL Ursus C360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barthez96    3

Ja posiadam taki ciągnik.Maszyna super mocna i wygodna turbinka sobie ładnie gwiżdże niemiałem z nim większych problemów po za wymianą uchylanej szyby w drzwiach.Mój case robił kiedyś w sadzie w Holandii dlatego ma węższe opony i jest wogóle węższy od innych 856.Z którego roku jest ten twój Case ? bo mój z 83r :P pozdrawiam


D-358 DT-239 DT-436 IH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczupak26    0

Mój jest z 88 roku a pierwsza rejestracja to 91.W sobotę robiłem przegląd i przeszedł bez problemu a wtym tygodniu go zarejestruje mam przetłumaczone dokumenty bo mój egzemplarz jest z Francji i nawet zrobiłem opinie rzeczoznawcy żeby nie jeżdzić 20 razy do wydziału komunikacji.Za tydzień dam foty to sobie obejrzysz a może nawet jakiś filmik nagram.

 

Pozdrawiam Łukasz.


Case 856XL Ursus C360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczupak26    0

Niech chcę zakładać nowego wątku a więc pisze w tym potrzebuje informacji czy da się jakoś zmienić prędkość podnoszenia podnośnika bo wydaje mi się że wolno podnosi i denerwuje w polu jak dojerzdzasz do końca i trzeba podnieść, np: w C360 którego mam to szybciej podnosi???

 

Prosze o pomoc.


Case 856XL Ursus C360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że ma tak fabrycznie poszukaj może znajdziesz jakąś regulacje poszukaj w innych tematach o Case na pewno było wspominane o podnośniku.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ARTUR05    1

Mój jest z 92r.a z tym podnoszeniem to podnosi chwilę wcześniej to zanim dojedziesz do końca to już podnie się,ja tak robię i jest oki. a poprzyczniaka nie zmienia się, nie jest przez to większy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barthez96    3

W tych modelach chyba jest to normą że podnośnik wolno podnosi.U mnie tak samo jest.Ja robię tak jak kolega @ARTUR05 i jest spoko.


D-358 DT-239 DT-436 IH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczupak26    0

Mam pomysł tylko niewiem dokładnie bo znalazłem taką długą śrubę obok tego żółtego pokrętła (pseudo EHR) służącego do zmiany sterowania podnoszenia podnośnika z kabiny na pokrętło na tylnym błotniku. W piątek pokęce tą śruba i napisze jaka jest różnica a za dotychczasowe wpisy bardzo dziękuję.

 

Pozdrawiam


Case 856XL Ursus C360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczupak26    0

Witam drodzy forumowicze.

 

Potrzebuje kolejnej porady a mianowicie jakie jest urządzenie podgrzewające w moim Case 856 patrzyłem dziś na silnik ale nie widzę świec żarowych ani świecy płomieniowej???? ale coś tam musi być, bo na desce rozdzielczej jest lampka od podgrzewania ale na razie jej nie uruchomiłem bo jeszcze niedoszła do mnie instrukcja obsługi.

 

Wypatrzyłem taką gruszkę na gumowej rurze która dochodzi do turbiny a do tej gruszki idą jakieś dwa grube kabelki może to ale wolę zapytać kogoś kto ma taki ciągnik i ma sprawne podgrzewanie.

 

Bardzo proszę o pomoc.


Case 856XL Ursus C360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Parcho1988    2

od filtra powietrza idzie taki gruby gumowy przewód do czegoś tam nad silnikiem (nie wiem jak to nazwać) i tam jest w środku taka spirala która się nagrzewa. to co napisałeś że dochodzą dwa kabelki grube.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczupak26    0

Dzięki wielkie jutro jak wrócę do domu to spróbuje to uruchomić i odpiszę z postępów w pracy.

 

Pozdrawiam.


Case 856XL Ursus C360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
    • Przez agromichu
      Gdzie znajduje się pompa hydrauliczna w case 4220? Czy rozdzielacz może przepuszczać olej przez gniazdo? Mam problem z rosiewaczem amazone z hydraulicznymi zasuwami, które się same otwierają na rozgrzanym oleju i czasem jest problem z dźwigniami rozdzialacza ponieważ na rozgrzanym oleju jest problem z otwieraniem i zamykaniem zasów. Tak jakby fiksował rozdzielacz. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj