Skocz do zawartości
zymek

Rekord gryzie zboże

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Może przez zimę zasiedliły się szczury lub myszy i w czasie pracy ilość ziarna jest tak duża że nie zdążą go zjeść tylko nadgryzają co niektóre. ;)

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jest jeszcze taka opcja że na polu leżała jakas zagubiona po dożynkach sztuczna szczęka i kombajn ją złapał.Teraz leży sobie gdzieś w kombajnie i skutkiem wibracji bezlitośnie i namiętnie gryzie zboże. ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

rataj    3

te ostatnie posty to nic nie wnosza do tematu.... po co w ogole takie glupoty pisac?

kombinator18    18

Wlasnie !!!! dobrze gada polac mu :P :P Zmniejsz obroty pamietam w zniwa jak popuscilem klepisko to nic tylko jak zmniejszylem obroty przestalo srutowac :P

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
te ostatnie posty to nic nie wnosza do tematu.... po co w ogole takie glupoty pisac?

Za uszkodzenie zboża w 99,9% odpowiedzialny jest układ klepisko-bęben oraz jego prawidłowa regulacja i we wcześniejszych postach była o tym mowa.Jesli nie to to próbujemy wyjaśnić w jakiś sensowny sposób te 0,1 % innej możliwości.Ostatnie posty służyły do rozładowania napiętej atmosfery ,ale myśle że nikogo nie obraziły.A tak na poważnie to czasem można ,a nawet nalezy być trochę niepoważnym.

rataj    3

chlopak ma problem i oczekuje powaznej sugestii co to moze byc a tu ze myszy szczeki itp;p nieno nikogo nie obraziles ale to tak jak mowisz jest niepowazne;) pozdrawiam

robert6330    0

Taki sam miałem kiedyś problem B) . Wszystko sprawdziłem i miało być ok, a mianowicie masz zle ustawione śita. Gorne muszą być prawie do połowy otwarte, te poniżej-troszeczke bardziej przymknięte jak te wyżej :D

N :D iech zgadne-robił Ci połuwki a zboże był bardzo czyste

michasko    1

Panowie strasznie gryzie mi zboże, zwłaszcza pszenice, zyto i pszenżyto...

Edytowano przez michasko

Jacy1975    3

problem pewnie rozwiązany ale nikt z was nie pisało cepach co jakiś czas cepy powinny być "przeciągnięte " szlifierką kątową czyli grzbiety nie powinny być po przeciągane wtedy często następuje śrutowanie ziarna

Znaczny procent uszkodzeń ziarna pwstaje w miejscu styku łańcucha przenośnika ziarna z zębatkami, szczególnie dolną. Z tym trzeba się pogodzić.

mam podobny problem tylko że w bizonie bs też łupie ziarno i zmiejszenie obrotów młocarni pomaga tylko nie wiele myśle że problem jest waśnie ze szczeliną na wlocie i wylocie bo z tego co widać to były wymieniane uchwyty od klepiska i może są zle wyregulowane i tu moje pytanie czy strzelina w rekordzie i bs z110 są takie same i jak takie same to czy napewno wlot 17 wylot 4 z góry dzięki

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się