zymek

Rekord gryzie zboże

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Może przez zimę zasiedliły się szczury lub myszy i w czasie pracy ilość ziarna jest tak duża że nie zdążą go zjeść tylko nadgryzają co niektóre. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jest jeszcze taka opcja że na polu leżała jakas zagubiona po dożynkach sztuczna szczęka i kombajn ją złapał.Teraz leży sobie gdzieś w kombajnie i skutkiem wibracji bezlitośnie i namiętnie gryzie zboże. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

te ostatnie posty to nic nie wnosza do tematu.... po co w ogole takie glupoty pisac?


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Wlasnie !!!! dobrze gada polac mu :P :P Zmniejsz obroty pamietam w zniwa jak popuscilem klepisko to nic tylko jak zmniejszylem obroty przestalo srutowac :P


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
te ostatnie posty to nic nie wnosza do tematu.... po co w ogole takie glupoty pisac?

Za uszkodzenie zboża w 99,9% odpowiedzialny jest układ klepisko-bęben oraz jego prawidłowa regulacja i we wcześniejszych postach była o tym mowa.Jesli nie to to próbujemy wyjaśnić w jakiś sensowny sposób te 0,1 % innej możliwości.Ostatnie posty służyły do rozładowania napiętej atmosfery ,ale myśle że nikogo nie obraziły.A tak na poważnie to czasem można ,a nawet nalezy być trochę niepoważnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3

chlopak ma problem i oczekuje powaznej sugestii co to moze byc a tu ze myszy szczeki itp;p nieno nikogo nie obraziles ale to tak jak mowisz jest niepowazne;) pozdrawiam


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert6330    0

Taki sam miałem kiedyś problem B) . Wszystko sprawdziłem i miało być ok, a mianowicie masz zle ustawione śita. Gorne muszą być prawie do połowy otwarte, te poniżej-troszeczke bardziej przymknięte jak te wyżej :D

 

N :D iech zgadne-robił Ci połuwki a zboże był bardzo czyste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michasko    1

Panowie strasznie gryzie mi zboże, zwłaszcza pszenice, zyto i pszenżyto...

Edytowano przez michasko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacy1975    3

problem pewnie rozwiązany ale nikt z was nie pisało cepach co jakiś czas cepy powinny być "przeciągnięte " szlifierką kątową czyli grzbiety nie powinny być po przeciągane wtedy często następuje śrutowanie ziarna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znaczny procent uszkodzeń ziarna pwstaje w miejscu styku łańcucha przenośnika ziarna z zębatkami, szczególnie dolną. Z tym trzeba się pogodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem tylko że w bizonie bs też łupie ziarno i zmiejszenie obrotów młocarni pomaga tylko nie wiele myśle że problem jest waśnie ze szczeliną na wlocie i wylocie bo z tego co widać to były wymieniane uchwyty od klepiska i może są zle wyregulowane i tu moje pytanie czy strzelina w rekordzie i bs z110 są takie same i jak takie same to czy napewno wlot 17 wylot 4 z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niezłe wykopalisko ale może się przyda. Jak kupiłem z 056 połówkował zboże, wszystko poszło na paszówkę... nie dało rady ustawić nic, doświadczeni ludzie z PGR-u też rozkładali ręce.  Na sam koniec przed zimą popuściłem taśmę przenośnika pochyłego ....przyszła zima. W następnym roku zapomniałem naciągnąć i jak rękę przyłóż, problem ustąpił. Obecnie ma ustawioną taśmę tak że lekko dotyka na środku przenośnika podłogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju    24

witam . Chcicałbym podpiąć się pod temat aby nie zakładać nowego a mianowicie mam taki problem, że w obecnym sezonie żniwnym urwało mi się sito kłosowe które znajduję się między podsiewaczem a górnym sitem, kupiłem nowe i do zestawu dostałem dwa fartuchy, jeden trochę węższy drugi szerszy. Gdzie te fartuchy powinny być przykręcone  

 ?

Edytowano przez endrju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez armin089
      Witam,czy orientuje się ktoś na jakiej zasadzie działa wieloprogowy czujnik poziomu nasion w siewnikach firmy Agro masz?
    • Przez karol210589
      Mam pytanie do praktyków. Co w czasie suszy polecacie i robicie? Mocznik dolistnie? Czy rsm dolistnie bo też podobno można to tak stosować 
      Chodzi mi o wzmocnienie zbóż głównie pszenżyto i żyto. Są słabe oczywiście z powodu suszy. I chce je jakoś wzmocnić 
      Również czekam z drugą dawką rsm na zboża bo czekam na deszcz. Temat był gdzie już zakładany jednak chciałbym o konkretne rozwiązania które praktykujecie. Z góry dziękuję za pomoc
      Będę stosował to naturalnie z siarczanem magnezu i mikroelementami
    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
    • Przez Rolniczek95
      Panowie i panie  mam problem z uszczelkami do skrzyni biegów do rekorda, macie jakieś namiary na sklep, producenta który robi takie uszczelki? Wiem że sam mogę zrobić takie uszczelki, ale czy jest sens kupować materiał który kosztuje 40 zł wycinanie itd
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj