zymek

Rekord gryzie zboże

Polecane posty

zymek    0

Witam

Kupiłem Rekorda Z058 i bardzo gryzie ziarno. Klepisko proste, cepy proste wszystko w dobrym stanie. Regulacja obrotami nic nie daje.

Czy możliwe że jest zamontowane klepisko z supra?

Może ktoś miał podobny problem i coś poradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zymek    0

Raczej nie bo połówki zboża po wjechaniu w łan pojawiają się zaraz w podajniku pochyłym i pod klepiskiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

Mówiąc, o podajniku pochyłym masz na myśli 'gardziel' na której 'wisi' heder?

Jeśli tak to dlaczego pytasz o klepisko skoro 'połówki' są już wcześniej?

O ile wiem to klepisko jest takie same w 'Superze' i w 'Rekordzie'...


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

zymek@ poprostu może masz za mocno podniesione klepisko (za blisko cepów) lub cepy są już na skraju wytrzymałości... rozważałeś te dwie opcje???

Co do podajników pochyłych, to wątpie żeby na nich mielił zboże... nawet jak są napięte ;) to w deutzach takie coś się zdarza :P

Jedyne miejsce w którym może Ci mielić to bęben młócący, więc nie widze to nic innego niż te dwie opcje... a w jakich zbożach Ci tak robi we wszystkich???

Kosiłeś może coś innego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

a może za słabo naciągnięte łańcuchy w przenośniku pochyłym?lub żle ustawione klepisko jest .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27
Witam

Kupiłem Rekorda ZO58 i bardzo gryzie ziarno. Klepisko proste, cepy proste wszystko w dobrym stanie. Regulacja obrotami nic nie daje.

Czy możliwe że jest zamątowane klepisko z supra?

Może ktoś miał podobny problem i coś poradzi.

 

 

o ile się nie mylę to obrotami bębna niewiele zmienisz, musisz trochę zwiększyć szczelinę omłotową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Sprawdz czy klepisko jest równoległe do bębna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

Na przenośnikach może 'łupać' jeśli będą zbyt mocno napięte łańcuchy. Ale to się nazywa przenośnik ziarnowy (dłuższy) i przenośnik kłosowy (krótszy), a w trzecim poście była mowa o przenośniku pochyłym czyli o tej tzw. 'gardzieli', jeśli się dobrze zrozumieliśmy...

Jeśli połówki są już tam to jest jeszcze taka opcja, że masz może 'ślimak' w hederze zbyt nisko ustawiony (jest na mała szczelina między zwojami ślimaka a podłogą hederu).


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zymek    0

Ślimak w hederze jest ustawiony wysoko, podajnik w gardzielu tez odpada bo na początku jest napięty w czacie pracy się wyciąga , a zmian nie ma. Klepisko było różnie ustawiane (po oddaleniu nie domłaca, a połówki są nadal). Zboża twarde tj. jarka mniej gryzie a mniej twarde śrutuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

No to zes machnal Zagdke nam ;)

 

Przeciez motowidla ci nie zmiela ja obstawiam slimak lub za mocna klepisko scisniete :P


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zymek    0

To na pewno nie ślimak, regulacja klepiska tez nie pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

A jak masz ustawioną szczelin wlotową (na pierwszej listwie klepiska albo drugiej) na klepisku i szczelinę wylotową (na ostatniej listwie klepiska). Mierzy sie to na maksymalnie skręconym klepisku, w stosunku do cepa który najbardziej wystaje z bębna.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

możliwe że masz cepy i klepisko nowe? jeżeli te elementy się nie "dotrą" będą agresywne dla nasion może to jest to....


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zymek    0

Tą szczeline jutro zmierze i napisze. Cepy i klepisko są w 50% zużyte, a więc to nie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

u mnie w okolicy też był taki reksio co mielił, gość razem ze mną kupował,coś tam w nim kręcił bo przyjeżdżał do mnie i mierzył wlot i wylot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

witam - ciekawa sprawa - mnie osobiście nasuwa się pewna koncepcja co do powstawania tych uszkodzeń - odpowiedz mi tylko na dwa pytania

 

- gdzie konkretnie pojawiają cie te połówki - w przenośniku ziarnowym ???

- czy za każdym razem jak wjeżdzasz w pole to regulujesz sita w kombajnie ???


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zymek    0

Gryzie wszystkie rodzaje zbóż. Te o leprzych parametrach (twardsze) troche mniej.

 

Połówki pojawiają się pod klepiskiem, a na uwrotach gdy podajnik pochyły niepodaje kłusków spadają do gardziela. A co do sit to są regulowane za każdym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

przypomniał mi się jeszcze jeden motyw, gość miał dziurawy zbiornik i zboże leciało na młocarnie i też biło ziarno, zbyt przymknięte dolne sito i też bedzie gryzł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zymek    0

Też to rozwarzałem, ale nie znalazłem rzadnej dziury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

spróbuj otworzyć bardziej sito ziarnowe, jak masz za mało otwarte to część wymłóconego ziarna, które praktycznie powinno przejść wraca na młocarnię

 

szczelina omłotowa może mieć zły stosunek "wlotu" do "wylotu" wtedy też mogą być cyrki, popuść klepisko w dół, i porównaj z instrukcją, może z na wlocie masz dobrze, ale z tyłu będzie za "ciasno"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zymek    0

A jaki powinien być stosunek wlotu do wylotu szczeliny omłotowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

W bizonie to jak pamiętam: wlot 17mm, wylot 4 mm.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

U mnie jak srutował to obroty w dół i było dobrze. W jakim zakresie regulowałes obroty bo w ostatnie zniwa kosiłem pszenice na obrotach troche wiekszych niz rzepak(650 obr.). Wymłacanie klepiskiem a srutowanie obrotami, tak mnie uczyli i tak sie sprawdza bynajmniej u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez armin089
      Witam,czy orientuje się ktoś na jakiej zasadzie działa wieloprogowy czujnik poziomu nasion w siewnikach firmy Agro masz?
    • Przez karol210589
      Mam pytanie do praktyków. Co w czasie suszy polecacie i robicie? Mocznik dolistnie? Czy rsm dolistnie bo też podobno można to tak stosować 
      Chodzi mi o wzmocnienie zbóż głównie pszenżyto i żyto. Są słabe oczywiście z powodu suszy. I chce je jakoś wzmocnić 
      Również czekam z drugą dawką rsm na zboża bo czekam na deszcz. Temat był gdzie już zakładany jednak chciałbym o konkretne rozwiązania które praktykujecie. Z góry dziękuję za pomoc
      Będę stosował to naturalnie z siarczanem magnezu i mikroelementami
    • Przez Rafał11
      Witam, mam takie pytanie jestem młodym rolnikiem i jeszcze nie mam doświadczenia w obsłudze kombajnu i chciałbym się dowiedzieć czy da się sprawdzić stan skrzyni biegów bez rozbierania. Wiem jakie te skrzynie są w bizonie  i chciałbym sprawdzić czy w trakcie żniw się nie rozsypie. Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Rolniczek95
      Witam Moje pytanie brzmi jak sprawdzic sprawnosc akumulatorow hydraulicznych? Zwazylem jeden i 3.2 kg a drugi 3.8 kg i tez chcialbym sie zapytac czy ten ciezszy nadawalby sie jeszcze do uzytku bo na tabliczce pisze 4kg ?
    • Przez Rolniczek95
      Panowie i panie  mam problem z uszczelkami do skrzyni biegów do rekorda, macie jakieś namiary na sklep, producenta który robi takie uszczelki? Wiem że sam mogę zrobić takie uszczelki, ale czy jest sens kupować materiał który kosztuje 40 zł wycinanie itd
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj