pioter03

Ile mocy do rozrzutnika Fortschritt T-088

Polecane posty

JD1052    206

A czy widzisz jakąś rożnice konstrukcyjna miedzy tymi 8 i 10t? Bo ja nie, piszą temu 10t bo te rorzutniki wyglądaja na duże/maja duże rozmiary. Z tego co jeszcze znalazłem były 2 modele HTS 60.04 oraz HTS 90.04, 60.04 był mniejszy(krótszy) i byl 6t.

Edytowano przez JD1052

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Nie wiem czy krótszy ale ma niższe burty niż 8 tonowy.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

@Andrzej, miał troche inne koła, był na 100% krótszy, bo na zdj. to widać, a czy niższy to nie wiem. No i był jeszcze model dwuosiowy bodajże 5t na podwoziu ala THK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bekba    31

Po ściernisku to moj idzie z zetorem 7211. Czasem jak jakas kupa pójdzie w adapter to troche zapłacze ale oprocz tego to idzie jak przecinak. Rozrzutnik pełen z czubkiem ładuje. Tereny w miarę proste.... Możecie sobie nie wierzyc ale tak jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

Tak, 65 km z takim pełnym rozrzutnikiem hehe dobre nie ma co :(

 

u nas 1224 conajmniej z takim rozrzutnikiem jesienią czy wiosną, owszem po ściernisku to może i te 912 pójdzie ale i tak będzie miał ciężko


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturs860    0

u mnie taki chodzi z 160 konnym fendtem, kiedys zaczepialem 115 konnego fendta ale troche sobie nie dawał rade jak bylo mokro. musze miec tak silny ciagnik poniewaz w rozrzutniku nie mam regulacji posuwu. w tym silniejszy ciagniku mam regulacje wydatku wiec moge sobie posuw zmniejszyc. mam tez specyficzny obornik tzn mało słomy i przez to ciezki. z tylu mam klape dobudowana zeby nie tracic na drodze. ładuje ok 12-15 ton.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalol    0

Raz tak się stało, że stał u mnie sąsiada rozrzutnik t088. Długo się nie zastanawiając podczepiłem go do lampo 70 a ładowałem c-330!! Ursusikiem za każdym razem musiałem podnosic na maksa i ładowac z dwóch stron, ale jakoś szło. Lampo natomiast to w transporcie tylko z jednej górki to wrzucałem 4 a tak to na 3 ledwo jechał... Później rozwoziłem pryzmę na polu (pole po talerzowaniu) to o dziwo jakoś to szło. wbijałem 4 polową i tak rozwoziłem. Zaznaczam, że ładowanie c-330 zajmowało mi ok 30 min...

Jak ktoś chce żeby to jakoś naprawdę szło to myślę, że min to 100 KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bekba    31

PO ścierniku by szedł jak przecinak mowie ci. U mnie normalnie chodzi z pronarem 105km i tylko raz ugrzęzłem z pełnym rozrzutnikiem po orance. że nikogo nie było to zwaliłem wszystko na jedna kupę i wyjechałem o własnych siłach podjechalem ładowarką załadowałem zpowrotem i jechałem dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Tak, 65 km z takim pełnym rozrzutnikiem hehe dobre nie ma co :(

 

u nas 1224 conajmniej z takim rozrzutnikiem jesienią czy wiosną, owszem po ściernisku to może i te 912 pójdzie ale i tak będzie miał ciężko

Imageshack - 200909041043large

I co @Gorzupiak? :(

65KM? Tak, pełen rozrzutnik? Tak. Teraz uwierzysz? Ma a raczej miał z nim trochę Zetor ciężko ale nie było jeszcze czegoś takiego żeby nie ujechał.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mouser    8

A ja wierzę @bekbie, ponieważ przez jeden sezon sam woziłem obornik właśnie takim zestawem Zetor 7211+Fortschritt T-088 i po równym, suchym, bez błota ściernisku naprawdę dawał radę z naładowanym do pełna. Ale to nie jest ciągnik odpowiedni do tego rozrzutnika. Kawałek górki, jakieś małe źródełko i koniec. Tak więc te 60-parę kucy da rade, ale w bardzo dobrych warunkach. A do normalnej pracy tym rozrzutnikiem około 100 KM powinno wystarczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

Imageshack - 200909041043large

I co @Gorzupiak? :(

65KM? Tak, pełen rozrzutnik? Tak. Teraz uwierzysz? Ma a raczej miał z nim trochę Zetor ciężko ale nie było jeszcze czegoś takiego żeby nie ujechał.

 

 

Tak teraz wierzę ;]

 

Swoją drogą 7245 a 7211 to jest trochce różnicy przynajmniej w uciągu


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bekba    31

po twardym nie ma.... pozatym ten rozrzutnik daje olbrzymi nacisk na tylną oś....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12
:):) zazdroszzcze wam kurcze, eh niema to jak równina ja mojego t088 ciągam zetorem 16-ską i nawet do głowy mi nieprzychodzi podpinać coś mniejszego, raz troche sie zapomniałem i po zajechaniu góry ( taka przeszkoda terenowa w sensie góra nie pagórek) rozrzucając obornik zjechałem z tej góry i chciałem jeszcze raz zajechać bo mi na pace połowa została ehh i dawaj po śladach tak jak przedtem wyjeżdżałem z pełnym , myślicie że wyjechałem jak niebyyło dociążenia na tył od rozrzutnika?? nie niewyjechałem hahaha musiałem rozwalić gnojek na dole i dopiero później z pełnym wyjechać i niezjedżać , a 16stke to mam ful obciążników z przodu też jest ten ryjek długi tylne koła komplet i z połową rozrzutnika niewyjechałem po ugniecionych śladach w polu było suchutko, niechce powiedzieć że niewieże że wasze ciągniki dają rade bo wierze że dają ale jest różnica góra, pagórek, nierówność, nachylenie, niewiem co jeszcze dodać ogólnie ja bym nic mniejszego do t-088 niepodpinał niż 80 km 4x4 noi oczywiście jeśli to są równiny bo jeśli góry tak jak u mnie , to hohoho moc idzie w góre i ciężar ciągnika również . Pozdrawiam

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej24871    12

* Masa własna 3900kg

* Obciążenie użytkowe Ładować maksymalnie 9000kg

* Nacisk dyszla na zaczep "hitch" ciągnika maks. 18kN

* Dopuszczalny ciężar na siodle 2000kg

* Ciężar dyszla 270kg*

* Podwozie razem 3700kg*1

 

 

* Statyczna masa pustej przyczepy


O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Czy Deutz Agroplus 85 poradzi sobie z T088 dodam że pola są płaskie jak stół,ziemia klasy 3,4.Woził by tylko obornik bydlęcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stachux    6

z T-088 poradzi sobie nawet 80 konny traktor np: znajomy ma belarusa 820 i do tego rozrzutnik T-088 i śmiga bez problemu... pozdro


KPK Kumurun Team...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

U mnie 80KM na równinach daję sobie radę posuw ustawiony gdzieś na połowę i jakoś podpinania mniejszego ciągnika do tego rozrzutnika nie widzę, to jest takie minimum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

A czy niezaciężkie czterogarowe 90km (np. zetor proxima) poradzi sobie z wożeniem kukurydzy i wjeżdżaniem na pryzmę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pupek
      Jest ktoś w posiadaniu katalogu części do rozrzutnika Welger Ls300?
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj