pioter03

Ile mocy do rozrzutnika Fortschritt T-088

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pioter03    29

Czy ciągnik o mocy 110km da radę pracować z Fortschritt T-088 ? Ciągnik to KUBOTA M108S . Tereny nie są górzyste. jeśli możecie to podajcie tez cenę takiego rozrzutnika w stanie bdb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Z tym rozrzutnikiem to da rade traktor nawet 80-90 KM ,ceny popatrz na allegro, ja widziałem w idealnym stanie za 30 tyś z nadstawkami, myślę że za 25 tysięcy powinieneś kupić :)

 

Zerknij na ten nie jest taki drogi http://www.allegro.pl/item622240365_rozrzu...88.html#gallery


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Dokładnie nie wiem ale napewno większy niż polski rozrzutnik.


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasio1    3

Jeśli chcecie zobaczyć jak rozrzuca Fortschritt obejrzyjcie mój filmik

Kupiliśmy go za 17tys w stanie b.db. Pracujący z nim ciągnik to Zetor 12011 120KM, ale kilka rozrzutników rozładowałem MF-em 95-konnym, dawał sobie radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter03    29

zetorek trochę dymi , ciężko ma? myślę ze mój traktor z nim pójdzie ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

Nie chcę pisać czy Kubota da radę, ale napiszę jak to wygląda u nas:

Według mnie do T-088 (na pagórki) to Ursus/Zetor 6-cio cylindrowy 4x4 to jest minimum (jeszcze lepiej gdy to jest 'turbawka', a jak 'szóstka' nie ma 'przodu' to gdy tylko nie będzie sucho (ale według 'naszych' kryteriów wcale nie musi być mokro...) to będą problemy. Poza tym przy nawożeniu łąk to ciągnik musi 'iść' bez poślizgu, żeby nie psuć darni, bo inaczej to mija się z celem.

W śp. kombinacie to gdy tylko zrobiło się mokro to do T-088 zaczepiali 'małe Kirowce' T 150 K (a czasem to nawet K 700, ale to rzadko, bo tam chyba tylko dwa miały wałek WOM), bo jak tam można wrzucić 12 ton gnoju to nie ma problemu, żeby na jesieni utopić nawet U1614.

U nas jest taka zasada, że jak jest mokro, to żeby dobrze szło to ładowność rozrzutnika nie może zbytnio przekraczać masy ciągnącego go traktora czyli np. polski rozrzutnik N 213 (dwuosiowy) musi 'chodzić' z MTZ-em, jednoosiowy z C 360, a takie duperele jak 'trzydziestka' to się do gnojozrywki nie nadają w ogóle...

 

PS. Ostatnio sąsiad wywoził takimi 'wózkami' obornik i pożyczył sobie drugi, bo sam ma jeden. Jeden jak zwykle zaczepił do 140-sto konnego Case-a z bezstopniową skrzynią (i jak zwykle nie było problemów) a drugi do Case-a 100-tu konnego i okazało się, że to jest niezbyt udane połączenie ('szedł' bardzo ciężko i powoli, a pod górę to nawet wcale...).

A te ciągniki mają niecałe dwa lata, tak więc to nie jakieś 'trupy' z importu, a w tej chwili to my balansujemy na granicy suszy....


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian2    17

U mnie znajomy ciąga go Zetorem 10641 z ładowaczem i daje rade.Górki u mnie są spore ale jak sobie na nich daje rade to nie wiem bo nie latam po polach oglądać kogoś.


-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K1ROVEZ    1

Jeśli ciąga go takim Zetorem, to albo macie generalnie sucho, albo inaczej niż ja rozumiesz pojęcie 'góry' ;)

Ja też nie latam oglądać bo nie mam na to czasu, ale mówię co widziałem w przerwach między ładowaniem "własnego" obornika dwa pola obok...


good God damn and other such phrases...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pełenego z obornikiem ciągne go z zetorem 7745 z turem. Przodu nie podnosi a z nadstawkami przy kuku daje sobie bez niczego rade nadstawki mam 120cm. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek84    2

na pagórkowatym terenie U1224 nieraz wymięka na podjazdach z kurzakiem, a z obornikiem od bydła nie raz trzeba kombinować i zajeżdżać od góry, mimo że nigdy nie przeładowuje się rozrzutnika i nie wolno go ładować ponad adapter, chyba z e ktoś chce zbierać go z pola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mangusta    0

jezei chodzi o t-088 to u mnie wysmienicie daje sobie rade ursus c 385a tereny nie sa gorzyste ale piastrzyste ale mimo to daje rade a rozrzut obornika wynosi okolo 4m. ogolnie maszyna godna polecenia choc cenowo nie nalezy do najtanszych ale zawsze mozna kupic do remontu i podremontowac odrobine

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Demuno4    0

Witam mam pytanie czy U 914 dałby rade ciągać ten rozrzutnik po oranym, na wiosnę? tereny u nas raczej są nizinne piaszczyste,miejscami występuje glina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomacha001    5

unas to z T-088 chodzi U914 napwet jak jest mokro to daje sobie rade naj gożej jest jak sie zaczyna górka to w tedy jest cięzko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    688

Ale na glinie mogą być problemy a jeśli będzie w dodatku dość mokro to całkiem. Optymalnie myślę 110 km powinno wystarczyć :P


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

A ja mam do was pytanie. Jakie pojemności maja te rozrzutniki? Bo widziałem że sa 8 i 10 tonowe. Jak tonaż rozrzutnika wpływa na uciąg ciągnika?


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Mogłeś dodać jeszcze ładowność:P


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    205

Ładowność to 8t każdego, a jak jakaś ciota pisze, że 10t to chyba ma pierwszy raz taki rozrzutnik na placu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088?
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3/4 dwu krotnie kręciło mi wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy? Miał może kto taki problem
    • Przez Baca84
      Witam od 3 lat użytkuje rozrzutnik cynkomet n221 3-4. Dwukrotnie ukręcił mi się wał od posuwu taśm zaraz za przekładnią hydrauliczną. Czy materiał jest wadliwy?miał może kto taki problem. 
    • Przez Wopl
      Czy ktoś robił drewnianą podłogę w fortschritt t088? Jak tak to proszę o porady. Z góry dziękuję.
    • Przez redbull
      Stoję przed wyborem rozrzutnika 10-12 ton , raczej stawiam na polskie maszyny bo ceny i tak zwalają z nóg Unia , Euromilk a może coś takiego jak Roltrans czy coś jeszcze innego polecacie, są tu użytkownicy tych marek rozrzutników jakieś wady zalety w porównaniu z konkurencją?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj