Dominikfm3

Kiszonka z kukurydzy- psucie się

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damian40000    86

u mnie też się grzeje i pleśnieje. Ta pryzma była otwarta w lutym i do połowy kwietnia nie było żadnych strat a teraz cały brzeg się grzeje jak odkryje to dalej jest dobra ale ta co trzeba ją brać jest zgrzana. Schodzi metr na tydzień. Myślę że jedyna metoda to brać metr pryzmy na dwa dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

jak jest dobrze ubite sie grzac nie bedzie ..... u mnie szerokosc foli 8 -9m wysokosc max 1.7 to zagrzane jest 1-2 cm z gory tam gdzie mam folie odkopana albo za małą warstwe ziemi ... oczywiscie pozostaja krawedzie gdzie na foli sie oszukało i jest 1 warstwa albo ptaki zrobily mini dziury ..... ale mam stosunkowo nie duzo odpadu .... tj tego co sie zagrzeje gorszy problem to te ptaki na zwalaja calkiem sporo masy ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andriejcmg    2

Witam użytkowników, napotkałem w tym roku pewien problem z mianowicie zabraknie mi kiszonki z QQ. Napotkałem na ogłoszenie sprzedaży takiej kiszonki i tu moje pytanie czy uda sie przewieść taka kiszonkę i u mnie w gospodarstwie ja spowrotem ułożyć w pryzmę aby się nie popsuła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

Raczej nie, z opinii tych co kupują kiszonki z pryzmy to przywożą je co 4-5 dni, teraz jak jest ciepło nawet częściej, innego wyjścia nie ma.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

a moze od nowa udeptać ta pryzmę i dać jakiś wynalazek żeby się nie zagrzewała np kwas propionowy nie pamietam dokładnej nazwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casejx    30

Moj kolega jak kupywal kiszonke to wozil ja co 2 dni. Mowil ze to najleprze rozwiazanie


Sprzedam kombajn claas senator tel.502157401. Zainteresowanych zapraszam na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7205

nie radzilbym wozic wiecej niz na 2-3 dni bo bedzie sie ostro zagrzewac przy takiej temp jak bedzie zruszona

 

a o pakowaniu w pryzme zapomnij bo tylko kase w bloto wywalisz a potem jeszcze problem bo bedziesz musial to wywiezc...


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Greg_D    0

Zależy jak daleko masz po tą kiszonke. Ciśnienie w tym okresie zmienne więc i kiszonka bd się parzyła. W zimę dokupiliśmy kiszonki i pomimo mrozów i tak się zaczęła parzyć. Tak jak koledzy wyżej napisali najlepiej kupować tyle ile się skarmi w ciągu 2-3 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

nie ma mowy żeby przewieźć i ułożyć nową pryzme. A przywozenie na 2-3 dni słabo widzę. Kładę z pryzmy po południu zimna kiszonke połowę zaraz rozdaje a druga połowa rano jest już ciepła jak jest powyżej 10 stopni w nocy.

Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

panowie mam mozliwosc kupna walca 3 tonowy samojezdny czy zda mi on egzamin do ubijania kiszonki ?

 

 

Marulek jakie masz krowy? hf ? czy jakis miszance

Edytowano przez marju12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

czy da radę to wjechać na pryzmę? Czy nacisk na cm 2 będzie większy niż w jakimkolwiek ciągniku? Chyba raczej nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Panowie tniecie już QQ ? Ja zaczynam w środę bo schnie w oczach , ziarno jeszcze miękkie ale jak uschnie to ciężko będzie ubić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie w tym tygodniu też będziemy pewnie kosić ,ponieważ również schnie . Ziarno takie dosyć twarde ,odmiana gleit ,ale ogólnie słaba w tym roku kukurydza :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Furios_pl    0

mam pytanie odnośnie foli, kupiłem w tym roku czarno-biała i moje pytanie w stronę kiszonki czy odwrotnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Też mnie to zastanawia ,ponieważ folia jest tak nawinięta ,że przy rozwijaniu pasuje przykryć białą stroną od środka ,co znowu wydaje się nielogiczne . Biały kolor jest chyba po to by odbijać promienie słoneczne i żeby nie przykrywać ziemią . Taką odpowiedz uzyskałam też u sprzedawcy tychże foli .Tylko dlaczego w takim razie ,tak nawijają tą folie ,że trzeba ją odwracać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

W naszym rejonie też zaczynają kosić QQ bo dziki nieźle atakują, chociaż jest jeszcze zielona.

Na chłopski rozum sianokiszonkę z 3 pokosu zawija się ciemną folią właśnie po to żeby temperaturę podwyższyć w środku balota żeby lepiej przebiegał proces zakiszania. Myślę że z kukurydzą jest podobnie.

Zawsze okrywamy ciemniejszą stroną do góry, czy to zielona czy to czarna folia.

Edytowano przez lemysz1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie wszyscy przykrywają pryzmy kiszonki ziemią, część rolników folię dociąża oponami, a w takim przypadku to kolor ma znaczenie. @Meg5 sprzedawca dobrze Ci powiedział z tym odbijaniem promieni słonecznych.

Nie zawsze trzeba ją odwracać, a jak już, to chyba nie problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyga2905    19

U mnie na dobrych ziemiach tez nie zaciekawa QQ, uszkodzona przez wode była, poprostu za duzo wiosna było... A czym kosicie i jakie stawki maja sieczkarnie? ja kosiłem jednorzędówką Potingera ale od paru lat najmuje sama sieczkarnie, jak u was sprawa wygląda? Podobno cały zestaw do skoszenia nając już nie jest tak drogo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

My kosiliśmy w sobotę, kukurydza niestety nie widziała praktycznie od siewu większej ilości wody no i skutki widać na pryzmie :/ a jeśli chodzi o ceny koszenia to my zgodziliśmy się od rozrzutnika i kosztowało to nas jakieś 60zł od sztuki. A z tego co wiem to cena koszenia za hektar to jakieś 700zł może do delikatnej negocjacji przy większej ilości kukurydzy ;) jeszcze jeden usługodawca ma cennik im więcej rozrzutników nakosi tym taniej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Drodzy użytkownicy , mam pytanko. Ile można przechowywać kiszonkę z qq zakładając ze jest świetnie ubita i zakonserwowana(dobrze okryta i zero dziur). Czy kiszonka z qq ma coś takiego jak termin do spożycia? :D :D :D haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kiedyś w TopAgrar przeczytałem, że najlepiej jest skarmiać kiszonkę z kukurydzy z poprzedniego roku. Taka kiszonka ulega maceracji i całkowitemu procesowi zakiszenia. Po otwarciu nie ma podobno problemu z powtórną fermentacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leghorn   
Gość leghorn

Na ogół kiszonka starcza na cały rok ale jeśli coś zostanie to może być przechowywane 2-3 lata. U mnie stawka za ha 750 zł (koszenie), 1 godz. pracy ciągnikiem z dużą przyczepą 100 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez restrukturyzacja2016
      Witam, zastanawiam się nad kupnem nowego sprzętu, mianowicie owijarki do bel. Nie do końca jednak wiem na czym polega sama "idea" owijania. Dlatego piszcie w komentarzach, jakie trzeba mieć wejścia w traktorze itp., jak się obsługuje, są jakieś piloty, czy to samo się wyłącza po zwinięciu itp? Czy ursus c-360 będzie dobra do owijania własnie takim sprzętem siano-kiszonki. Czy może lepszym rozwiązaniem będą po prostu worki do balotów na kiszonke, "wsadzic", czy nie zakisi się wtedy dobrze?
       
      Pozdrawiam,
      czekam na odpowiedzi.
    • Przez iwan7777
      Sąsiad posiał rzepak jary na poplon czy można go skosić na kiszonkę?
    • Przez Kredens1337
      Witam,
      Bardzo pilnie potrzebuje wycinaka do kiszonki, a jestem z podkarpacia i w tej czesci Polski nie ma takiego sprzetu!

      Dlatego prosze, jesli ktos mial stycznosc z wycinakami z Boguszewa, niech cos o nich napisze. Oplaca sie brac bez ogladania? Raz juz tak kupilismy i 5 kafli w plecy. Chodzi mi o strautmanny po 10.5 tys.
    • Przez ares1995
      Witam. Jakie macie opinie o prasie silosującej kelly ryan centerline de luxe? Czy jakieś inne maszyny tego typu znacie?
    • Przez Damian112
      Witam czy ktoś z was cioł bób na kiszonkę chciałbym wiedzieć jak to zakisić czy w baloty czy w pryzmę i jak to ze skarnianiem z góry dzieki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj