Dominikfm3

Kiszonka z kukurydzy- psucie się

Polecane posty

damian40000    86

U mnie psuje się tak od spodu na wysokości 10 cm od ziemi a warstwa grubości zepsutej kukurydzy to2 cm i dalej do wierzch jest dobra Co może być tego przyczyną

Czasem tak jest że plesnieje w miejscu w którym była przerwa w koszeniu jak robi się dwa albo więcej dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichy26    4

też uważam że słabo ubita po bokach,i może jeszcze nie osypane boki(ja kładę opony i osypuje ziemią)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

w tym roku ubijałem kiszonke 6 godzin ale opłaciło sie bo nie ma zadnych odpadów. Kiszonki nie da sie za mocno ubic mozna ja ubic tylko niewystarczająco....


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Możesz i 24h ubijać, ale jak jest większa pryzma to braki w trakcie jej gniecenia są już raczej nie do nadrobienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Racja.


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Koledzy mam takie pytanie,Stanie się coś jak bym dawał kukurydze co się grzeje krowom lub bykom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

zagrzana , zapleśniała ale nie zgnita nadaje się wyłącznie do opasów czyli nie dawać takiej krowom w laktacji zaszuszeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

pleśnieje tylko po górze a tak się zagrzeba tak jak napisałeś :P niezatrują się opasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Witam .

Panowie mam takie pytanko :mianowicie chodzi mi o sypanie soli do kiszonki z qq przy ubijaniu. Słyszałem że daje się 1kg soli na przyczepę i wtedy dobrze się przechowuję i nie pleśnieje.

Czy któryś z kolegów robił takie doświadczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie sasiad sypał co kilka przyczep trochę z wiaderka i na koniec tez tylko więcej razem mu wyszło jakieś 25 kg na na 25 rozrzutników forschrittow i nie psuje mu się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

witam prowadze ostatio male statystyki i mam pytanko moze ktos wie...

ile miej wiecej wychodzi wam kiszonki z jednego hektara ( ile ton) i na jakich klasach??

wiem ze pewnie wiekszosc tego nie wazy ale moze ktos jednak wie...

dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Książkowo 50-60t w skrajnych przypadkach wiadomo więcej, albo mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ja mogę napisać tak że woże na 4 zestawy - 2x3,5t +nadstawki 50 cm i 2x4,5t + nadstawki 50 cm i z 1 ha mam od 15 do 22 łacznie takich zestawów, wysiew 100 tysięcy na ha gleba 4b ale w większości 5 i 6 piaszczyste.


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Koledzy mam pytanie , gdy macie posianą qq w trzech odmianach np. to kosicie je na razem czy każdą z osobna? Chodzi mi czy kosicie wszystkie w jeden silos lub pryzmę. ja zawsze siałem jedną odnianę ale chciał bym spróbować dwie. Znajomy jak miał dwie to narzekał bo jedna już była dobra do cięcia a druga zielona aż sok ciekł. Jak wy to robicie? Proszę o podpowiedz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Podobne FAO musisz zasiać podobne nawożenie, klasa ziemi, żeby mniej więcej równo dochodziła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

musisz dobrać odmiany o podobnej długości wegetacji. My przeważnie siejemy 3-4 odmiany 230-250.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartekj1994    141

Witam. W tym roku jak nigdy strasznie psuje mi się kiszonka z kukurydzy. Kupa jest na suchym na górce folia nie przebita była idealnie ugniecona a mimo to są takie niebieskie kawałki jak by zgniłej. Czym to może być spowodowane?? Czy u was też coś takiego się pojawiło??? Czy to niebezpieczne dla bydła???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Kuku z pleśnią nie daję - to raczej oczywiste. Wg mnie przyczyną jest zbyt słabe rozgarnianie kukurydzy po kopcu. Co z tego że ujeździsz skoro zostają bąble z powietrzem. Każdy przywieziony transport trzeba rozciągnąć po całości żeby była dosyć cienka warstwa i dopiero wtedy ugniatać. Pierwszego roku gdy zaczynałem przygodę z kukurydzą miałem takie cuda w kopcu. Teraz rozgarniamy odpowiednio i nie ma problemu z pleśnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

Najprawdopodobniej kukurydza była słabo ujeżdżona dlatego się psuje i lepiej nie dawaj takiej spleśniałej bo chyba nie chcesz żeby Ci bydło pochorowało.Ja mam kukurydzę w silosie i gnije mi tylko odrobinę od ścian i trochę od góry,gdy np. kot chodzi po folii i podziurawi ,niektórzy stosują też zakiszacze kukurydzy,ale nie za bardzo są efekty po nim ;) spotkałem się też z sypaniem soli na kukurydzę.Następnym razem musisz uwarzać,aby dobrze ujeździć kukurydzę,nie jeździć ciągnikiem po pryźmie jak szatan tylko powoli i w każdym miejscu przejechać kołami przynajmniej 2 razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Rozgarniać. Samo jeżdżenie to za mało. Nie dociśniesz dobrze jak w jedno miejsce cały ładunek pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Od kilku lat stosuje zakiszacz z sano i wydaje mi się, że trochę mniej się psuje. Musisz dobrze rozgarnąć i ugnieść bo inaczej to nawet zakiszacz nie pomoże. Nałóż na wierzch dwie folie, jak psy lub koty porwą to tylko tą z wierzchu i do kukurydzy nie dostanie się powietrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez restrukturyzacja2016
      Witam, zastanawiam się nad kupnem nowego sprzętu, mianowicie owijarki do bel. Nie do końca jednak wiem na czym polega sama "idea" owijania. Dlatego piszcie w komentarzach, jakie trzeba mieć wejścia w traktorze itp., jak się obsługuje, są jakieś piloty, czy to samo się wyłącza po zwinięciu itp? Czy ursus c-360 będzie dobra do owijania własnie takim sprzętem siano-kiszonki. Czy może lepszym rozwiązaniem będą po prostu worki do balotów na kiszonke, "wsadzic", czy nie zakisi się wtedy dobrze?
       
      Pozdrawiam,
      czekam na odpowiedzi.
    • Przez iwan7777
      Sąsiad posiał rzepak jary na poplon czy można go skosić na kiszonkę?
    • Przez Kredens1337
      Witam,
      Bardzo pilnie potrzebuje wycinaka do kiszonki, a jestem z podkarpacia i w tej czesci Polski nie ma takiego sprzetu!

      Dlatego prosze, jesli ktos mial stycznosc z wycinakami z Boguszewa, niech cos o nich napisze. Oplaca sie brac bez ogladania? Raz juz tak kupilismy i 5 kafli w plecy. Chodzi mi o strautmanny po 10.5 tys.
    • Przez ares1995
      Witam. Jakie macie opinie o prasie silosującej kelly ryan centerline de luxe? Czy jakieś inne maszyny tego typu znacie?
    • Przez Damian112
      Witam czy ktoś z was cioł bób na kiszonkę chciałbym wiedzieć jak to zakisić czy w baloty czy w pryzmę i jak to ze skarnianiem z góry dzieki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj