Dominikfm3

Kiszonka z kukurydzy- psucie się

Polecane posty

malorolny121    199

Całe ziarno mokre prosto z pod kombajnu. suche po co by było kisić ??  Sypie w big bag tak po 600 kg żeby po otwarciu do jednego mieszalnika dodać wszystko. Mam mieszalnik 2t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matijas67    2
Napisano (edytowany)

Witam

Mam problem z pryzma kukurydzy

Kiszonka mi się grzeje od spodu z 20cm i jest trochę spleśniała od dołu razem z słomą( słomy dawałem cieniutko bo może z 10 cm)

nie wiem czy to od tego że biorę przez tydzień pas 8m, 80cm głęboko czy że nie przykrywam kiszonki folią... 

Dodam jeszcze że zimą się nie grzala a teraz wiosna i się grzeje 😔

Nie dawałem żadnych zakiszaczy... 

Proszę o pomoc

IMG_20180501_194415.jpg

IMG_20180501_194400.jpg

Edytowano przez matijas67

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2350
musisz weziej i szybciej sciane zbierać teraz w upały max 2-3 dni mozesz również pryskac kwasem propiniwym
i ściana musi byc jak najróżniejsza

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matijas67    2
11 minut temu, robi57362 napisał:

i ściana musi byc jak najróżniejsza

Co to znaczy? 😲

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869
najrówniejsza

Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matijas67    2

Pryzma ma 8m szerokości a ja biorę krokodylem w głąb 80cm to cztery razy i pasa nie ma za tydzień dopiero... ale jak radzicie to pobierać żeby się nie grzała?? 😲

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2350

matijas67 napisał: 11 minut temu, robi57362 napisał: i ściana musi byc jak najróżniejsza Co to znaczy? 😲 mialo byc najrowniejsza . wybierać najlepiej wycinakiem ale pewnie nie posiadasz takowego. próbuj brac po pół krokodyla i ścianę ladnie wyrownaj chocby grabkami


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logan3512    140

Ja dodam żeby za dużo nie odkrywać na zapas foli . Wydaje mi się ze trochę suchą tą kieszonka i dlatego się ci psuje

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Za wolno bierzesz.  Wybieraj po pół krokodyla a cała ścianę wtedy będziesz wozić dwa razy w tyg i powinno być lepiej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rambo2    133

Można jeszcze pryskać kwasem propionowym,ale w tym przypadku to tak jak koledzy wyżej napisali,częściej odkrywaj ziemie i wybieraj tak aby luźną kiszonkę skarmiać na bieżąco a ściana zostawała zwarta .Pilnuj też aby powietrze nie dostawało się w głąb pryzmy(najlepiej jest usypywać taki około pół metrowy wałek ziemi w poprzek kopca) i powinno się poprawić.Jeśli nic się nie zmieni możne to oznaczać że pobór jest za mały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matijas67    2
59 minut temu, damianzetor9540 napisał:

Taki burdel przy kopcu to nie ma co się dziwić że się psuje. 

Akurat wczoraj wybieralem i mi z krokodyla spadło.. 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matijas67    2
Dnia 1.05.2018 o 22:38, logan3512 napisał:

Wydaje mi się ze trochę suchą tą kieszonka i dlatego się ci psuje

 

Sucha? Wydaje się normalna 

Koszona była koło 20 września w miarę sucha,  a sąsiad kosił 1 września i padało cała mokra jak gnój i ma też dobrą 😔😲

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszKlim    30

ile sztuk bydła średnio można wykarmić z jednego h/kukurydzy przez cały rok? na klasie VI ziemi

bo mam dylemat czy zrezygnować z kawałka łąki polnej na której mniej wychodzi bel sianokiszonki, czyli około 50 bel rocznie, a przeznaczyć na kukurydzę, która mnie ze wszystkim może kosztować 3tys zł na rok.

bo ogólnie teraz mi bel starcza do maj-czerwiec, tak na styk z tą kiszonką,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy od roku ale z jednego ha wykarmisz 8 w porywach do 10 sztuk. Ja przyjmuję u siebie, że 1 ha na 12 sztuk ale liczę małe, średnie i duże jako dorosłe i zawsze mi coś zostanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszKlim    30
3 minuty temu, robert123farmer napisał:

Zależy od roku ale z jednego ha wykarmisz 8 w porywach do 10 sztuk. Ja przyjmuję u siebie, że 1 ha na 12 sztuk ale liczę małe, średnie i duże jako dorosłe i zawsze mi coś zostanie 

aha no ja karmiłbym tylko dorosłe, bo mam do 20 sztuk z malutkimi, to 8 dorosłych na rok bym wykarmiał kiszonką z kukurydzy, wtedy prawie połowę mniej bel  sianokiszonki poszłoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sianokiszonki nie mam więc ciężko mi cokolwiek porównywać. Ważne też do ilu miesięcy trzymasz dorosłe bo ja zazwyczaj do 27 miechów i sejonara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszKlim    30

zazwyczaj jak kasa się konczy :p, jeśli mam to też tak 27-29miesiecy najpóźniej żeby około 800kg miieli :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rok niepewny to posiej więcej qq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas1320    3

Pewien gość mówił że w kwietniu odkrył całą pryzmę i już obora na niej porosła ale wywala 10cm warstwę i jest ok a ja odkrywam po 2m co tydzień i muszę z góry zrzucać 20-30cm i nie wiem co zrobić bo dalej pod folią jest niby ładnie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiejdal    0
Witam. w tym roku mam zamiar pryskać wybierana ścianę kiszonki kwasem propionowym. W jakim stężeniu zrobic roztwór? 1l na 10 litrów wody będzie ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Recker    4

Witam. Mam problem z kiszonką z kukurydzy która zagrzewa się przez co pleśnieje na niebiesko i dostaje białego nalotu... Kukurydza była dobrze ugnieciona (tak mi się wydaje) dziur w folii nie było i niema... Jak uratować resztę tej kiszonki ponieważ psuje się szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez restrukturyzacja2016
      Witam, zastanawiam się nad kupnem nowego sprzętu, mianowicie owijarki do bel. Nie do końca jednak wiem na czym polega sama "idea" owijania. Dlatego piszcie w komentarzach, jakie trzeba mieć wejścia w traktorze itp., jak się obsługuje, są jakieś piloty, czy to samo się wyłącza po zwinięciu itp? Czy ursus c-360 będzie dobra do owijania własnie takim sprzętem siano-kiszonki. Czy może lepszym rozwiązaniem będą po prostu worki do balotów na kiszonke, "wsadzic", czy nie zakisi się wtedy dobrze?
       
      Pozdrawiam,
      czekam na odpowiedzi.
    • Przez iwan7777
      Sąsiad posiał rzepak jary na poplon czy można go skosić na kiszonkę?
    • Przez Kredens1337
      Witam,
      Bardzo pilnie potrzebuje wycinaka do kiszonki, a jestem z podkarpacia i w tej czesci Polski nie ma takiego sprzetu!

      Dlatego prosze, jesli ktos mial stycznosc z wycinakami z Boguszewa, niech cos o nich napisze. Oplaca sie brac bez ogladania? Raz juz tak kupilismy i 5 kafli w plecy. Chodzi mi o strautmanny po 10.5 tys.
    • Przez ares1995
      Witam. Jakie macie opinie o prasie silosującej kelly ryan centerline de luxe? Czy jakieś inne maszyny tego typu znacie?
    • Przez Damian112
      Witam czy ktoś z was cioł bób na kiszonkę chciałbym wiedzieć jak to zakisić czy w baloty czy w pryzmę i jak to ze skarnianiem z góry dzieki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj