Dominikfm3

Kiszonka z kukurydzy- psucie się

Polecane posty

Gość   
Gość

zgadza sie,i zamiast taniej wychodzi potem 2 razy drożej,ponadto będą nierówne wschody,i wtedy problem z odżywianiem dolistnym,

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

Tylko ciekawe czy by mi przyjechali zasiać 1ha w dwoch kawałkach.....


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem z grzaniem   tylko przedniej części nie stosowałem zakiszaczy   kosiłem już na pół suchą sparzoną od mrozu jednak z początku jak otworzyłem w styczniu nic sie z nia nie działo, a teraz jak jest ciepło to sie psuje  czy jak nie będe zakrywał po wybraniu to(wiatr zwiewa folie) myśle że to może być przyczyna bo część która jest cały czas odkryta jest ok. czy taką zgrzaną kiszonkę można podawać bykom ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reebok    5

Jeśli masz jakiś odpad, to dawaj zapobiegawczą dawkę (nie z górnego pułapu). Odrzucisz tylko to co widzisz gołym okiem, a mykotoksyny przenikają w głąb pryzmy. W kukurydzy zawsze są mykotoksyny według badań profesorów, najwięcej zearalenon. Poczytaj w google.

Edytowano przez reebok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz_5    2

Czy 1.1 ha (4 klasa ziemi) kiszonki z kukurydzy wystarczy mi na cały rok dla 8 byczków w tej chwili mają po 2-3 miesiące, kiszonkę z kukurydzy dostawały by 2 razy dziennie a raz dziennie siano. Czy zasiać może 1.5 ha ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przelicz sobie plon i czas przez jaki będziesz je karmił. Plon zielonej masy z hektara może wynosić od 40-80 ton. Byk może zjeść do 25 kg kiszonki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Zasiej lepiej trochę więcej bo jak będzie susza to braknie i co później?
Na pryzmie się nie zepsuje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darecki2005    0

Witam. Także mam problem z niebieskimi kłakami (grudami) pleśni w środku pryzmy kukurydzy i powiem wam że nie mam pojęcia z czego to wynika bo co roku jest to samo. Na początku myslałem że to będzie słabe ubicie ale na jesieni zakupiłem valtrę t135 z pakietem obciążników, turem, dodatkowym zbiornikiem paliwa (350l zatankowany na full), do tego skrzynia na podnośnik zalana betonem o wadze 2 ton i zmienione koła na węższe. Łączna waga zestawu to prawie 10 ton (ważony na legalizowanej wadze elektronicznej sąsiada). Wożone było małymi rozrzutnikami i rozciągane cienkimi warstwami, w konsekwencji jest tak ubita że mam problem widły https://www.grene.pl/gospodarstwo-ogrod-i-warsztat/artykuly-ogrodnicze/reczne-narzedzia-ogrodnicze/widly/widly-do-kukurydzy-fiskars.html wbić a niebieskie kłaki nadal są i to w środku pryzmy. Macie może jeszcze jakieś pomysły co to może być? Czy głownia może być tego przyczyną( miałem sporo w tamtym roku)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

ja głowni raczej nie miał a niebieskie jest jak co roku... To już szczury choć folie podziurawiły jak sito nie przyniosły tyle strat (właściwie tylko mikro ogniska zgnitego) co te grudy niebieskiego dziadostwa których na 50 rozrzutników  będzie już ze 2 ;/

Heh a już miałem plan robić jakieś 500kg obciążnika na TUZ... widać daremne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Może za grube warstwy i mimo wszystko tego nie ubijesz dobrze.
U siebie teraz mam ubiegłoroczna to jest sucha jak siano ubijane Nh T6 waga 7T i zero odpadu.
Ps jak buksuja na pryzmie to w tych dolkach później też może się psuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Z tymi kulkami to jest problem w mojej całej okolicy z kim bym sie nie zgadał ale to przez jakis okres potem o dziwio znikaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darecki2005    0

Zadnego buksowania nie ma, traktory wszystkie 4x4,rozrzutniki max 10 ton, wjezdzają lekko, pryzmy po 25m wiec jak jeden rozrzutnik rozsuwam łyżką to jest naprawdę cienka warstwa. Do tego teraz aż ciężko widły wbić wiec nie ma mowy że zle ugnieciona. Silosy jednego dnia nakryte folią. to musi być coś z kukurydzą lub jeszcze sprawdzę w tym roku u chłopaków co wożą czy nie ma przecieków z hydrauliki, bo może gdzie jak coś gdzieś kapnie to z tego ta pleśń( to tylko moje spekulacje)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

była wcześniej hipoteza o złym wybieraniu widłami... niby mozna się zgodzić ale przyuważyłem, że jakbym spróbował wejść widłami w pryzme nawet na 0,5m to te niebieskie tam już bedzie. Więc raczej to nie jest efekt wybierania widłami bo tak głęboko ściany nie narusze gdy wybieram ściane 20-30cm... Narusze może kolejne 5-10cm ale nie aż tak daleko wgłąb...

 

Buksowanie można by podejrzewać na podjeździe, no chyba że jakiś amator przy rozładunku zatrzymuje sie i rusza gwałtownie

Edytowano przez lukbold

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

W tym roku chyba kukurydza się nie psuje, bo temat mało uczęszczany ostatnio. U mnie tez praktycznie zero odpadów. 

Tylko przez to powstał inny kłopot. A mianowicie boję się że nie zdarzę skarmić przed zbiorem nowej. A nie mam mozliwości zrobienia pryzmy w innym miejscu. Pewnie to nie najlepszy pomysł, ale spytać można ;)

Próbował ktoś może resztę tej starej co została rozgarnąć pod spód i na to nową wozić? Dużo by tego na pewno nie zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

widziałem pryzmę która była przewożona w inne miejsce, ubijana ponownie przyczepa po przyczepie i też się nic z nią nie stało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Dzięki, zobaczymy jak to wyjdzie.

Może dokupię ze 2 byki takie 5 mies-rok,  bo mam miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

W innym temacie odnosnie kiszonki byla dyskusja jak przwiezc cala przyme z kukurydzy w inne miejsce, zeby jej nie zmarnowac. Robil juz ktos cos takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beQ    0

Drodzy forumowicze, Po rozlozeniu nowo zakupionej folii okazało się że ma ona dziurki takie ze palec wchodzi. Było ich mało na szerekosci 8m było 6dziurek i tak po całej długości co ok 1.2m. W dniu okladania (ten sam co cięcia) przykryta była dość cienka warstwa piachu (ok 1,5cm) po całej pryzmie. Po 2ch dniach zacząłem powoli dowozic piach z otwieranej pryzmy żyta o moje pytanie brzmi : czy może przez to się popsuć? Dodam że w 5-6dni po scieciu warstwa piachu już była wystarczająca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na przyszłość takie badziewie oddaj z powrotem sprzedawcy. Powinieneś mieć też w zapasie taśmę do klejenia folii tak na wszelki wypadek. Raczej nie powinno się nic psuć jak dobrze zasypaleś te dziury. Niewykluczone, że małe plamki pleśni mogą się pojawić, ale powierzchownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez restrukturyzacja2016
      Witam, zastanawiam się nad kupnem nowego sprzętu, mianowicie owijarki do bel. Nie do końca jednak wiem na czym polega sama "idea" owijania. Dlatego piszcie w komentarzach, jakie trzeba mieć wejścia w traktorze itp., jak się obsługuje, są jakieś piloty, czy to samo się wyłącza po zwinięciu itp? Czy ursus c-360 będzie dobra do owijania własnie takim sprzętem siano-kiszonki. Czy może lepszym rozwiązaniem będą po prostu worki do balotów na kiszonke, "wsadzic", czy nie zakisi się wtedy dobrze?
       
      Pozdrawiam,
      czekam na odpowiedzi.
    • Przez iwan7777
      Sąsiad posiał rzepak jary na poplon czy można go skosić na kiszonkę?
    • Przez Kredens1337
      Witam,
      Bardzo pilnie potrzebuje wycinaka do kiszonki, a jestem z podkarpacia i w tej czesci Polski nie ma takiego sprzetu!

      Dlatego prosze, jesli ktos mial stycznosc z wycinakami z Boguszewa, niech cos o nich napisze. Oplaca sie brac bez ogladania? Raz juz tak kupilismy i 5 kafli w plecy. Chodzi mi o strautmanny po 10.5 tys.
    • Przez ares1995
      Witam. Jakie macie opinie o prasie silosującej kelly ryan centerline de luxe? Czy jakieś inne maszyny tego typu znacie?
    • Przez Damian112
      Witam czy ktoś z was cioł bób na kiszonkę chciałbym wiedzieć jak to zakisić czy w baloty czy w pryzmę i jak to ze skarnianiem z góry dzieki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj