Dominikfm3

Kiszonka z kukurydzy- psucie się

Polecane posty

BUSTED    63

ja to mam też z reklam ale takie są małe dziurki że nawet rzepak chyba by przez nie nie przeleciał a te dziurki to żeby wiatr miał ujście

 

tak samo jak moja stosowałem opony przez wiele lat i nic nie pomagało

 

u mnie zwyczajnie jest obsypana piachem i przykryta drugą warstwą folii

 

a nie chodzą ci pod tym myszy mój znajomy tak zrobił i całą folię pod spodem mu zrąbały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201

dzisiaj odgarniałem kiszonke z kukurydzy i zauważyłem dziury po myszach i szczurze i pozniej znalazłem jednego szczura i 2 myszy z boku kiszonki w dodatku ta kukurydza była juz zepsuta jak myślicie nic nie zaszkodzi cielakom aby tą kukurydze posłac? Nie jest ona zatruta odchodami? bo się boje aby sie nie zatruły jak im to posciele i to przebiora .. dodam ze znalazłem na innym miejscu na foli 3 małe czarne "glizdy" albo to był ich odchody oczywiscie one były martwe wiecie co to moglo byc ? narazie zebrałem "podejrzana" zepsuta kukurydze na gromadke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Massey1993    15
Napisano (edytowany)

Odchodami nie powinni się zatruć w małej ilości ale kukurydzą(ze względu na większą) już mogą, to tak samo jakbyś musiał jeść spleśniały chleb lub jakąś maślankę w najlepszym przypadku efektów chyba nie muszę opisywać a i może być gorzej. Wyrzuć tą zepsutą i daj im dobrej.

Ta maszyna to może i dobra ale za taką kasę to można niestarą sieczkarnie do kukurydzy kupić. A to akurat jest Taarup a nie Orkel.

W tamtym roku mojego znajomego ojciec ugniatał c360 boki w pryzmie(wjeżdżając przodem) a że ta była już wysoka przy którymś podjeździe postawiło ciągnik w pion, dziadek spadł, na szczęście zachował trzeźwy umysł i zaczął uciekać na czworaka po chwili ciągnik poleciał. Tak, że trzeba uważać i myśleć przy ugniataniu nie wiadomo jaki by to sprzęt nie był.

Edytowano przez Massey1993

kupię przyczepę wywrotkę 4,5t, sprzedam ursus c330m 1991r, rozsiewacz KOS na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plastik    0

witam czy u was też sie masowo psuje kiszonka z kukurydzy najbardziej sie psuje po brzegach i dziwne ze na środku ok 15cm od wierzchu co może być przyczyną tego ugniatane było dokładnie gdyż qq cięta była jednorzędówką i było dużo czasu na dokładne ubicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Nie wiecie czasem jakie wlaściwości ma kukurydza skoszona na kiszonke bez kolbów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

nie przesadzajmy, że żadne :P dla mamek mięsnych by się nadawała. A tu cytat z literatury : Kukurydza bez kolb miała niższą zawartość skrobi w porównaniu do całych roślin. Stwierdzono także wyższą zawartość włókna surowego oraz frakcji włókna NDF i ADF. Poziomy tych składników pokarmowych obniżają strawność substancji organicznej, co negatywnie odbija się na jej wartości pokarmowej, dlatego nie jest ona wskazana jako pasza dla wysoko wydajnych przeżuwaczy Brak kolby może wpływać również na obniżenie przydatności do zakiszania oraz jakości kiszonki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

miałem tak 6 lat temu, moje psy urządziły sobie polowanie na myszy... na środku pryzmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

w poradniku rolniczym był artykuł o gościu z piatnicy od podziurawionej kisoznki mu krowy się potruły jadem kiełbasianym i onad 30 padlo


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Ale mie nie chodzi o podziórawionek kiszonki tylko kukurydzy bez kolb :D Nie wiecie jakie ma właściwości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

pfff jak słoma


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

A ja od kilku lat męczę się z problemem takim że w środku pryzmy występują pączki pleśni, wielkości pięści, mniejsze i większe koloru niebieskiego-seledynowego, najczęściej są one twarde i zbite przez co nie ma problemu z oddzieleniem ich od reszty, ale odpada mechaniczne pobieranie. Co roku staram się coraz bardziej- a to cięższy ciągnik, a to lepsza folia, a to jeszcze bardziej dokładne przykrycie i równomierne pobieranie i co roku z tym się borykam.

Jaka jest tego przyczyna?

Dodam że zawsze staram się czekać do momentu aż ziarniaki przejdą z fazy mlecznej na woskową +- kilka dni przez co są fragmenty pola gdzie kukurydza po prostu robi się sucha, czy to może być przyczyną?

Jak pogodzić dojrzałość ziaren i ilość suchej masy w kukurydzy?

Lepiej skosić zielone ale z mlekiem w ziarnie czy dojrzałe ale nieco przyschnięte?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

zbadaj mikrofalowka sucha mase wtedy dobierzesz optymalny termin

kolego a jak robisz pryzme i wjezdzaja na nia przyczepy to olej z nich nie cieknie gdzies przypadkiem?? i pozniej od tego moga byc plamy o ktorych mowisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Co do wycieków oleju to nie występują ;)

Czyli jednak jest za sucha, tak podejrzewałem. Ok, dzięki za info ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

@kris14

Ta pleśń w środku pryzmy. Jak ubijasz ciągnikiem a potem znów to poderwiesz np.jak wjeżdżacie ciągnikiem lub podrywasz łyżką znów napowietrzasz wtedy powstaję pleśń. Szybko nakrywać kopiec najlepiej w tym samym dniu.

Lepiej bardziej suchą QQ zbierać będzie mniej tego. Ja posypuję solą paszową bo nie chce mi się stosować lizawek. Daj także podwójną folię. Ja stosuję transparentną a na to kiszonkarską (Białym do góry).

Po bokach workami z ziemią (do połowy worka) a na wierzchu troszkę ziemi.

Na ostatnie pytanie Twoje lepiej skosić tak aby każde ziarenko było uszkodzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Bo chcę zasiać kukurydzę po jęczmieniu zimowym ido września nie zdąży urośc kolba z ziarenkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

lepiej daj sobie spokój z tą kukurydzą,lepiej już zasiać jakąś mieszankę zbożową na kiszonkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

kukurydza siana w lipcu z tymi anomaliami pogodowymi jakie są aktualnie może mieć podczas koszenia 0,5 metra wysokości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

No robie poplony ale ten kłon nie jest tak do końca rozkłoszony no i właśnie nie wiem co by było lepsze :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

Co do wycieków oleju to nie występują ;)

Czyli jednak jest za sucha, tak podejrzewałem. Ok, dzięki za info ;)

A jaka masz sucha mase tej kiszonki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez restrukturyzacja2016
      Witam, zastanawiam się nad kupnem nowego sprzętu, mianowicie owijarki do bel. Nie do końca jednak wiem na czym polega sama "idea" owijania. Dlatego piszcie w komentarzach, jakie trzeba mieć wejścia w traktorze itp., jak się obsługuje, są jakieś piloty, czy to samo się wyłącza po zwinięciu itp? Czy ursus c-360 będzie dobra do owijania własnie takim sprzętem siano-kiszonki. Czy może lepszym rozwiązaniem będą po prostu worki do balotów na kiszonke, "wsadzic", czy nie zakisi się wtedy dobrze?
       
      Pozdrawiam,
      czekam na odpowiedzi.
    • Przez iwan7777
      Sąsiad posiał rzepak jary na poplon czy można go skosić na kiszonkę?
    • Przez Kredens1337
      Witam,
      Bardzo pilnie potrzebuje wycinaka do kiszonki, a jestem z podkarpacia i w tej czesci Polski nie ma takiego sprzetu!

      Dlatego prosze, jesli ktos mial stycznosc z wycinakami z Boguszewa, niech cos o nich napisze. Oplaca sie brac bez ogladania? Raz juz tak kupilismy i 5 kafli w plecy. Chodzi mi o strautmanny po 10.5 tys.
    • Przez ares1995
      Witam. Jakie macie opinie o prasie silosującej kelly ryan centerline de luxe? Czy jakieś inne maszyny tego typu znacie?
    • Przez Damian112
      Witam czy ktoś z was cioł bób na kiszonkę chciałbym wiedzieć jak to zakisić czy w baloty czy w pryzmę i jak to ze skarnianiem z góry dzieki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj