Dominikfm3

Kiszonka z kukurydzy- psucie się

Polecane posty

radek199321    11

kiszonka jeśli jest dobrze wycinana to się nie będzie grzała, gdy np. wyszarpujemy lub zostanie narusza dalsza warstwa pryzmy do której dochodzi powietrze to zawsze będzie się grzała, ludzie którzy wybierają kiszonkę krokodylem też się na to skarżą a jak wycinakiem to nie mają takiego problemu


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

jakby wycinak załatwiał sprawę psucia to było by dobrze ale tak łatwo nie ma. U nas są zielone kule w miejscu gdzie jest łączenie dni. I od południowej strony się grzeje od tego miejsca łączenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

ja mialem i zakiszacze chemiczne i biologiczne i inne wynalazki.

 

Jesli kukurydza jest zlozona szczelnie, dobrze ugnieciona, przykryta i wybierana odpowiednio to nie ma mowy o tym aby sie grzala.

Nie stosuje zakiszaczy od 4 lat i dla mnie to wyrzucanie kasy w błoto. Nie mam problemow nigdy z plesnia i odpadem (chyba ze juz jakas dziura w folii)

 

sieje co roku 30ha


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

u mnie pryzmę jak się robi nawet drugiego dnia to tez nie ma problemów, ugnieć dobrze i nie będziesz nic wyrzuca, ja wszystkie pryzmy ubijam sześćdziesiątką lub mf 255 i jest dobrze


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dla mnie akurat ugniatanie pryzmy ciągnikiem bez napędu jest bezsensowne. Tylna opona ugniecie ładnie, ale co z tego jak przednia będzie ryć rowy. Do tego bardzo trudne ugniatanie w poprzek pryzmy co przy małych pryzmach jest niezbędne.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

no widzisz a u mnie szóstka chodzi cały czas po pryzmie a cięte jest jednorzędowką. Zbite jest tak że ciężko widły wbić a i tak psuje się na łączeniu dni. W tamtym roku nic się nie zmarnowało a teraz coraz więcej. Jedyna przyczyna jaką mi przychodzi do głowy to to że mimo tego że była robiona pod koniec sierpnia to była w 80% uschnięta z powodu suszy i ziarno nie wykształciło się tak jak powinno bo było za sucho. Po nowym roku otworze następna pryzme robioną po 15 września z trochę bardziej mokrej kukurydzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

milanreal1@ taki mądry jak masz kilka ciągników z napędem a ja mam tylko jeden


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

A mnie straszyli na forum na że się nie da ciapkiem pryzmy ubić. Otwarta ze 2 tyg temu i jak narazie nic nie odwaliłem. a spasione jakieś 0,7 na długość i 5,5m na szerokość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

no to jak wynajmujesz do cięcia to masz swoje wolne a jak ja mam niedużo QQ to tnę jednorzędówką to do niej zapinam właśnie ten ciągnik z napędem bo jest na razie największy więc zawsze zostaje mi sześćdziesiątka bądź mf255


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Wynajmuję firmę, ale w przyszłym roku kosić będzie mi inna firma, ta co była robiła wszystko na wyścigi, ugniatanie słabe. Poprawiałem C-360 ale to nie ciągnik do ugniatania, tak jak powiedziałem nie ma możliwości aby jeździć w poprzek pryzmy.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

właśnie o to chodzi jak będziesz robił powoli to i mniejszym ciągnikiem ugnieciesz ale jak będą się ścigać kto więcej kursów przywiezie i wszystko na raz to nawet na dwa duże ciągniki nie ugnieciesz


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Powiem tak żeby C-360 miała szerokie opony z przodu a najlepiej napęd to do ugniatanie byłaby nie najgorsza. Juz pisałem o tym ze przednie opony ryją a nie ugniatają. Ugniatałem kiedyś pryzmę ursus 1614 ale tez 1014 z turem i wtedy ugniatanie to inna bajka.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

jeśli z przodu są koła 10/15.3 lub coś podobnego to dobrze ugniatają i właśnie dlatego na końcu zawsze dobijam ciągnikiem z napędem


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

 

co myślicie o tym? Chodzi o uniwersalną maszynę żeby można było kiszonkę kukurydzy i z dalszej odległości wozić bez strat, bo robić pryzmę i wybierać potem raz w tygodniu to chyba dużo strat by było. W sumie wysłodki też chyba by można tak owijać. To taka alternatywa do maszyny Orkel MP2000 która kosztuje prawie 1mln zł. Znalazłem tą prasę za dużo mniej http://www.agriaffaires.pl/uzywany-sprzet/prasoowijarka/2938011/taarup-taarup-kuhn-bio.html Można też spokojnie sianokiszonkę owijać czy słomę prasować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

może było by dobrze ale drogo będzie wychodziła folia


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Wiem, folia droga ale nie popędza nas wybieranie, bo z pryzmy trzeba brać na bierząco. Tona kiszonki z kukurydzy chyba powinna wejść w jeden balot. Szkoda że większych balotów niż 120cm nie robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek199321    11

na filmiku tego orkela jest pokazana waga jednego balotu zielonej QQ wynosząca 960kg


Jeśli pomogłem kliknij w strzałkę na zielonym tle w moim poście. Wszystkim dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

http://www.agrofoto.pl/produkty/produkcja-roslinna/zbior-zielonek-sianokosy/prasy-zwijajace/nowa-prasa-mp2000-compactor-orkel-prasuje-wszystko.html tu podają 800-1100, ale przy wilgotności 60-70%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

Co sądzicie aby pryzmę kukurydzy dodatkowo okryć siatką przed ptakami. Problem w tym że ta specjalistyczna jest bardzo droga, myślałem żeby dać taką budowlaną ochronną czy będzie dobra czy wytrzyma, i czy nie za rzadko ma te oczka. Koszt specjalistycznej 10x15m to 830zł a budowlana z pięć razy taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUSTED    63

ja mam reklamę coca coli z euro 2012 z mostu Świętokrzyskiego sprawuje się znakomicie i jak byś mógł coś takiego zadobyć to naprawdę polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elku87    26

z doświadczenia powiem że najlepsze są zużyte opony do przykrywania pryzmy, żaden ptak Ci nie wleci bo się boją... żadnej dziurki nie mam odkąd stosuję opony.


Pomogłem kliknij zieloną strzałkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

ja to mam też z reklam ale takie są małe dziurki że nawet rzepak chyba by przez nie nie przeleciał a te dziurki to żeby wiatr miał ujście


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez restrukturyzacja2016
      Witam, zastanawiam się nad kupnem nowego sprzętu, mianowicie owijarki do bel. Nie do końca jednak wiem na czym polega sama "idea" owijania. Dlatego piszcie w komentarzach, jakie trzeba mieć wejścia w traktorze itp., jak się obsługuje, są jakieś piloty, czy to samo się wyłącza po zwinięciu itp? Czy ursus c-360 będzie dobra do owijania własnie takim sprzętem siano-kiszonki. Czy może lepszym rozwiązaniem będą po prostu worki do balotów na kiszonke, "wsadzic", czy nie zakisi się wtedy dobrze?
       
      Pozdrawiam,
      czekam na odpowiedzi.
    • Przez iwan7777
      Sąsiad posiał rzepak jary na poplon czy można go skosić na kiszonkę?
    • Przez Kredens1337
      Witam,
      Bardzo pilnie potrzebuje wycinaka do kiszonki, a jestem z podkarpacia i w tej czesci Polski nie ma takiego sprzetu!

      Dlatego prosze, jesli ktos mial stycznosc z wycinakami z Boguszewa, niech cos o nich napisze. Oplaca sie brac bez ogladania? Raz juz tak kupilismy i 5 kafli w plecy. Chodzi mi o strautmanny po 10.5 tys.
    • Przez ares1995
      Witam. Jakie macie opinie o prasie silosującej kelly ryan centerline de luxe? Czy jakieś inne maszyny tego typu znacie?
    • Przez Damian112
      Witam czy ktoś z was cioł bób na kiszonkę chciałbym wiedzieć jak to zakisić czy w baloty czy w pryzmę i jak to ze skarnianiem z góry dzieki
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj