Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
davinci    0

mam zamiar kupić zgrabiarkę fella szerokość 3.20 metra rok 1994 ale nie wiem czy przekładnia wytrzyma obciążenie sianokiszonki bo te maszyny chyba raczej były tworzone do siana. Proszę o wsze opinie i doświadczenia.post-1895-1198342932_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

przy sianokiszonce może mieć lekkie problemy ale powinna wytrzymać przekładnia


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Czemu miała nie wytrzymać??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a kto Ci takich głupot naopowiadał??? ;) prędzej ramie w niej urwiesz jak miałaby przakładnia nie wytrzymać...zwróć uwagę na luzy na ramienu grabiącym (na kazdym).jak są dośc duże to łatwo pękają, a nowe tulejki to ok 400 zł na szt ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

No z rama mogą być kolega już zepsuł ;/ jak robił sianokiszonke mówił mi że to nie do sianokiszonki za lekka konstrukcja ;/


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

może trafił na jakiś wysłużony model.

 

Jak sie dba, tak sie ma ;)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
davinci    0

u nas sąsiad miał bagre 4.20 i przekładnia non stop siadała ale pyzatym ramiona i zęby dawały rade i nie wiej jak z częściami do felli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carlosrtm    0

Po prostu ktos Ci głupot naopowiadał w felli uszkodzić przekładnie to trzeba o słupy zahaczać . Po prostu nie rozumie ktoś ze maszynę trzeba umieć konserwować i ustawić na odpowiedniej wysokości albo jeździ szosowym biegiem po rowach. Słaba strona tych grabiarek to krzywka ale żeby ja uszkodzić to trzeba nie lada umiejętność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Kolego , ja jak kupiłem taką samą tylko kuhn-a , to przez przypadek przy cofaniu walnąłem w drzewo , to mi trzy ramiona urwało , i na końcu ciągnik z pełnych obrotów zgasł, i spalił sprzęgło na wałku , więc nie ma mowy , o nie daniu rady w sianokiszonce , sam zgrabiam troszke sianokiszonki .

 

EDIT : A tak apropo , to patrz na prowadnice , w którym chodzą rolki , które zmieniają kąt natarcia zębów , można to łatwo sprawdzić , jak poruszasz każdym ramionom w wszystkie strony .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus951    6

Niedawno zakupilismy z wujkem zgrabiarkę fella o 1 kole(3m) i mamy małe problemy. zaczęło się od foli założonej z boku, ponieważ była założona ze strony, gdzie zgrabiarka zabiera trawę. Gadałem ze znajomym, mówił że jest źle założona, ale z drugiej strony się nie da, poniewaz nie ma uchwytów. a trawę wyżuca, stojąc za zgrabiarką na prawą stronę(folia jest po lewej) I tu się rodzi pytanie- z której strony powinna być wyżucana?? Oglądałem na allegro i wszystkie mają inaczej niż ta. A zgrabiarka w niemczech przeszła remont, została założona nowa bierznia. Czy jest to możliwe, by została założona inaczej?? Proszę o pomoc!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

mój kumpel tez ma felle i tez mu zgrabia na prawa strone stojaca za zgrabiarką ale tez ma tam umiejscowione ramie do tej foli :)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@matus951 a możesz fotkę wrzucić???ile kół podporowych ma ta zgrabiarka???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

a nie jest ona przypadkiem ustawiona na przedni TUZ, bo z tego co piszesz wszystko na to wskazuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus951    6

Ale siano nie leci na folię, a chyba powinno?? :) a da się ją przestawić na tył??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11

Zgrabiać na wstecznym i WOMie zależnym :) Albo kupić TUZ, ale z drugiej strony nieładnie ze strony sprzedającego że was o niczym nie poinformował...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus951    6

Oj się chyba oberwie sprzedawcy, znając wujka :) Ale jest to pewne, że powinna być na przedni TUZ?? Gdy była by na przód to siano by leciało na folie??? Bo na tył wylatuje z 2 strony. Bo mi się wydaje że to coś innego jest, moja sugestia to źle poskładana po remącie(wymiana bierzni)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

moja fella ma funkcję grabienia do tyłu (przedni TUZ) przestawia się ja na krzywce i ma drugi wałek od WOM który zmienia obroty pracy oraz trzecie koło podporowe.

 

@matus może w tej wujkowej podczas składania przykręcili mocowanie fartucha z drugiej strony maszyny bo tak tez pewnie można... :)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus951    6

W niej się nia da inaczej zawiesić fartuszka. :) Własnie nie wiem, dlaczego koła idą za środkiem zgrabiarki. Patrzyłem na necie to idzie przed środkiem. Może to taki model.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a w jaki sposób zawieszasz na niej ten fartuch???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus951    6

Jest tak: folia jest na stelażu wkładana w ramę, jest miejsce z 2 stron, ale tylko z 1 strony są specjalne śruby i dziury na nie, żeby to przymontować. Z tej, gdzie siano jest zbierane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

czyli jak pisałem pewnie pomylili je kwadratową rurę ze śrubami i bez śrub przy składaniu maszyny.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tej zgrabiarce moim zdaniem jest bardzo tania i zastanawiam się czy nie ruszyć po nią ale mam ponad 400km w jedną stronę za daleko nie uważacie wyliczyłem że na paliwo musiałbym przeznaczyć około 400zł.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matus951    6

Dzięki wszystkim za pomoc, okazało się że została w niemczech źle poskładana. Dzięki!! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kacper257
      Jeśli nie używam wałka w jakiej pozycji powinna być dźwignia   włączania i wyłączania wałka. 
    • Przez Adamlepko
      Witam, wie ktoś może jak wyjąć górny wałek w skrzyni biegów massey ferguson 3125? Trzeba go rozpoławiać od tylnego mostu? Z góry dzięki za info
    • Przez Kryston
      WItam. Jak w temacie. Miał ktoś do czynienia z tą firmą? Jakieś opinie? 
      Planuje zakupić u nich Jd 7530.
    • Przez AdeXZet
      Panowie mam problem z wałem wom w prasie new holland br 6090, a mianowicie stałem się posiadaczem takiej prasy lecz oryginalny wałek jest pozbawiony osłon i chciałbym go wyposażyć we właściwe osłony, lecz nie wiem jakiej jest produkcji, znalazłem w internetowym katalogu części numery potrzebnych mi części ale google po wpisaniu tych numerów nie może nic znaleźć. może ktoś z posiadaczy mógłby podesłać mi jakieś informacje o takim wałku lub ktoś wie gdzie mógłbym taką osłonę znaleźć. 
    • Przez rafyo
      Witam. Posiadam  taką chłodnicę w moim mx135. (zdjęcie zapożyczone z neta)

      Jest uszkodzona od dołu na takim kolanku jak widać na zdjęciu i sączy się lekko olej. Wiadomo do zrobienia. Nowa 2400pln. Tylko że trzeba za każdym odkręceniem ściągać odczynnik z klimy - te mniejsze rurki. 2 sprawa że przez połączenie chłodnic od oleju i klimy przy dużym upale klima słabiej chłodzi. Gorący olej nagrzewa odczynnik od klimy. Podobno to przypadłoś mxów. Tak zastanawiam się czy nie założyć osobnej chłodnicy do oleju , od innego ciągnika  lub jakąś uniwersalną.  Tylko jaką dużą kupić, żeby olej dostatecznie się schłodził i nie było problemu ze skrzynią? Gwinty na wężach też pewnie calowe? Co myślicie o tym.  Wiem orginał to orginał  ale może klima lepiej by działała.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj