Skocz do zawartości

Polecane posty

davinci    0

mam zamiar kupić zgrabiarkę fella szerokość 3.20 metra rok 1994 ale nie wiem czy przekładnia wytrzyma obciążenie sianokiszonki bo te maszyny chyba raczej były tworzone do siana. Proszę o wsze opinie i doświadczenia.post-1895-1198342932_thumb.jpg

Adik_ziel    3

przy sianokiszonce może mieć lekkie problemy ale powinna wytrzymać przekładnia

«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

andrzej2110    531

Czemu miała nie wytrzymać??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Wiadomość z agroFakt.pl

pioter    44

a kto Ci takich głupot naopowiadał??? ;) prędzej ramie w niej urwiesz jak miałaby przakładnia nie wytrzymać...zwróć uwagę na luzy na ramienu grabiącym (na kazdym).jak są dośc duże to łatwo pękają, a nowe tulejki to ok 400 zł na szt ;)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Adik_ziel    3

No z rama mogą być kolega już zepsuł ;/ jak robił sianokiszonke mówił mi że to nie do sianokiszonki za lekka konstrukcja ;/

«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

andrzej2110    531

może trafił na jakiś wysłużony model.

Jak sie dba, tak sie ma ;)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

davinci    0

u nas sąsiad miał bagre 4.20 i przekładnia non stop siadała ale pyzatym ramiona i zęby dawały rade i nie wiej jak z częściami do felli.

carlosrtm    0

Po prostu ktos Ci głupot naopowiadał w felli uszkodzić przekładnie to trzeba o słupy zahaczać . Po prostu nie rozumie ktoś ze maszynę trzeba umieć konserwować i ustawić na odpowiedniej wysokości albo jeździ szosowym biegiem po rowach. Słaba strona tych grabiarek to krzywka ale żeby ja uszkodzić to trzeba nie lada umiejętność

endrju00711    11

Kolego , ja jak kupiłem taką samą tylko kuhn-a , to przez przypadek przy cofaniu walnąłem w drzewo , to mi trzy ramiona urwało , i na końcu ciągnik z pełnych obrotów zgasł, i spalił sprzęgło na wałku , więc nie ma mowy , o nie daniu rady w sianokiszonce , sam zgrabiam troszke sianokiszonki .

EDIT : A tak apropo , to patrz na prowadnice , w którym chodzą rolki , które zmieniają kąt natarcia zębów , można to łatwo sprawdzić , jak poruszasz każdym ramionom w wszystkie strony .

matus951    5

Niedawno zakupilismy z wujkem zgrabiarkę fella o 1 kole(3m) i mamy małe problemy. zaczęło się od foli założonej z boku, ponieważ była założona ze strony, gdzie zgrabiarka zabiera trawę. Gadałem ze znajomym, mówił że jest źle założona, ale z drugiej strony się nie da, poniewaz nie ma uchwytów. a trawę wyżuca, stojąc za zgrabiarką na prawą stronę(folia jest po lewej) I tu się rodzi pytanie- z której strony powinna być wyżucana?? Oglądałem na allegro i wszystkie mają inaczej niż ta. A zgrabiarka w niemczech przeszła remont, została założona nowa bierznia. Czy jest to możliwe, by została założona inaczej?? Proszę o pomoc!!

bartus16    8

mój kumpel tez ma felle i tez mu zgrabia na prawa strone stojaca za zgrabiarką ale tez ma tam umiejscowione ramie do tej foli :)

Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

pioter    44

@matus951 a możesz fotkę wrzucić???ile kół podporowych ma ta zgrabiarka???

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

binek    264

a nie jest ona przypadkiem ustawiona na przedni TUZ, bo z tego co piszesz wszystko na to wskazuje

matus951    5

Ale siano nie leci na folię, a chyba powinno?? :) a da się ją przestawić na tył??

wsk125ccm    11

Zgrabiać na wstecznym i WOMie zależnym :) Albo kupić TUZ, ale z drugiej strony nieładnie ze strony sprzedającego że was o niczym nie poinformował...

matus951    5

Oj się chyba oberwie sprzedawcy, znając wujka :) Ale jest to pewne, że powinna być na przedni TUZ?? Gdy była by na przód to siano by leciało na folie??? Bo na tył wylatuje z 2 strony. Bo mi się wydaje że to coś innego jest, moja sugestia to źle poskładana po remącie(wymiana bierzni)

pioter    44

moja fella ma funkcję grabienia do tyłu (przedni TUZ) przestawia się ja na krzywce i ma drugi wałek od WOM który zmienia obroty pracy oraz trzecie koło podporowe.

@matus może w tej wujkowej podczas składania przykręcili mocowanie fartucha z drugiej strony maszyny bo tak tez pewnie można... :)

matus951    5

W niej się nia da inaczej zawiesić fartuszka. :) Własnie nie wiem, dlaczego koła idą za środkiem zgrabiarki. Patrzyłem na necie to idzie przed środkiem. Może to taki model.

pioter    44

a w jaki sposób zawieszasz na niej ten fartuch???

matus951    5

Jest tak: folia jest na stelażu wkładana w ramę, jest miejsce z 2 stron, ale tylko z 1 strony są specjalne śruby i dziury na nie, żeby to przymontować. Z tej, gdzie siano jest zbierane.

pioter    44

czyli jak pisałem pewnie pomylili je kwadratową rurę ze śrubami i bez śrub przy składaniu maszyny.

Co sądzicie o tej zgrabiarce moim zdaniem jest bardzo tania i zastanawiam się czy nie ruszyć po nią ale mam ponad 400km w jedną stronę za daleko nie uważacie wyliczyłem że na paliwo musiałbym przeznaczyć około 400zł.

Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

matus951    5

Dzięki wszystkim za pomoc, okazało się że została w niemczech źle poskładana. Dzięki!! ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez klocek
      słyszeliscie cos o tym nowym modelu kombajny deutz-fahr podobno czystorotorowy
      jaki on ma heder bo nigdzie nie pisze, wiem ze ma zbiornik 9ton
    • Przez kaszewskim
      Poszukuję elektryka do MF 3080. mam problemy z załączaniem się WOM, przedniego napędu oraz blokady mostów. Potrzebny mi jakiś namiar aby dowiedzieć się co może być nie tak .Może Wy macie jakieś pomysły jak to naprawić. Kupiłem Fergusona 2 dni temu i jeszcze do końca nie potrafię go dobrze obsługiwać. Z góry dziękuję za jakiś kontakt albo ewentualną pomoc.
    • Przez wojtek93
      Witajcie! Mam pytanko. Otóż żeby w Masseyu włączyć WOM muszę przestawić dźwignię do przodu i dopiero mogę włączyć Wom guzikiem. Więc czy mogę włączyć sobie tą dźwigni i mieć ą tak cały czas do przodu a WOM włączać tylko guzikiem czy za każdym razem muszę robić najpierw wajchą a później guzikiem?
    • Przez sylwek292
      ZAstanawiam sie co daje literka E przy nazwie MF 3050E.I terz czym sie róznie 3050 a 3050E prsze o odpowiedzi
    • Przez emtecc
      Witam
      Dziś zauważyłem że z otworu (patrząc od spodu)przez który widać koło zamachowe zacząl kapać olej przekładniowy. Napewno jest to olej przekładnoowy a nie z silnika!!!
      Drugi stopień sprzęgła jest.
      Ciągnik przez kilka minut był szarpany z przodem pochylonym do dołu. Czy przez to mógł sie wydostać olej po wałku sprzęgłowym??

Wydostały sie naprawdę śladowe ilości oleju.
      Pracowałem nim kilka godzin przy sianie i wiecej wycieku nie było. Teraz patrzyłem ale zadnego wycieku pod nim nie ma.

Edit.
      Muszę jeszcze zapytać ojca czy nie smarował łożyska wyłączajace sprzęgło. Od czasu do czasu lubi wlaś strzykawkę oleju przekładniowego.