SIEWCA

młóto browarniane w żywieniu bydła

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
atomik    148

jeżeli chodzi o DDGS czyli suszony wywar gorzelniany zbożowy to jest w Prusinowicach centa 800 zł za tonę odbiór własny ja dodaję od dwóch lat do paszy treściwej polecam powiat łęczycki ale autostrada moment z WLKP

Edytowano przez atomik

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Od kilku dni podaje młóto browarniane dla bydła zjadają chętnie ale po podaniu bydło kaszle krowy i młode bydło tak samo, czy to normalne czy coś z tym robić, poza młótem bydło dostaje siano i pasze treściwe - mieszanka pełnoporcjowa doshe śruta kukurydziana, zbożowa minerały i wysłodki suche skąd ten kaszel? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzencia    6

a nie jest gorące albo coś z nim nie tak?ja podaje młóto odrazu po przywiezieniu i nic im nie jest ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a może to zbieg okoliczności i w ogóle nie ma to związku z podawaniem im młóta? może szukaj przyczyny gdzie indziej?


Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Daje młóto juz od dłuzszego czasu i zadnego kaszlu nie zauwazylem o moich krów.

 

Ciepłe, ale jak ciepłe jest to młóto ?


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

teraz już mniej ciepłe nie takie tam jak przyjechało że aż parowało, niby wszystko ok ale zaraz po zjedzeniu nawet jak kończą to jesć odkaszlują sobie wszystkie sztuki i młodzież też :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej25    0

jak jest teraz cena ....... młóta browarnianego ...........mieszkam w powiecie Ostrów Mazowiecka . z góry dziękuje za informację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiceroj    0

Chcialbym sie dowiedziec jak jest z mlotlem po odkryciu pryzmy jak bierze sie mniejsze jlosci młota czy grzeje sie ipsuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Wogle to jak przechowujecie młóto i jak długo można skarmiać jedną partię towaru, obecnie 7t pójdzie mi w niecały miesiąc zastanawiam się czy nie zepsuła by mi się cała dostawa to jest 28t wystarczyła by mi na 3-4mc-e, jak zabezpieczacie towar i jak nabieracie, obecnie wywaliłem to w stodole posoliłem położyłem folię i pod spód folia i brzegi lekko uniesione podobno wystarczy aby woda nie odciekła z tego specyfiku, ale czy to poleży ze 3mc-e>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

ja jak zakiszałem to starałem się tak położyć żeby właśnie wszystko odciekło. następnie formuje i ubijam pryzmę łopatą , na to folia , opona przy oponie do przyciśnięcia i może leżeć kilka miechów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

aha, heh ja jeszcze polewałem wodą i soliłem, a tak w ogóle po ile wam wychodzi ten towar, mi z przywozem po jakieś 105zł za tonę, no ale konkretnie poleży to z 4mc-e? i ile dajecie tego dla krów mlecznych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzencia    6

no to ładnie poszłeś w koszty z tym zakiszaniem ;) młóto jest najprościej zakisić i praktycznie bez roboty. jak mi wywali na pryzmę, oklepuję, kładę folię i opony. ono samo się odsączy i jest jak złoto. i skarmiam odrazu nie czekam aż skiśnie. 17 t mam na jakieś 3 msc, daję ok 5 kg na dzień, zależy od sztuki.to podobno wystarczająca ilość.

 

a cena- 100,- było 3 msc temu. teraz czekam na transport, nie wiem jaka cena

Edytowano przez marzencia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

heh to ja już nie wiem z innych źródeł wiem że nie można pozwolić żeby woda odciekła że jak odcieknie to zaczyna się psuć, dlatego radzą robić boki z desek i podnosić folię tak żeby nic nie odciekało to ja już nie wiem, a jak zostawiacie tak to na jakim podłożu na folii? podobno to się słabo kisi bo ma dużo białka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

oj ferdek ty jak zwykle filozofujesz i powtarzasz bzdury. nic się nie polewa i nie soli . jak dobrze przykryjesz i przyciśniesz to straty są prawie zerowe. u mnie wywalił normalnie na łąkę, folia pod spód żeby było lepiej brać i na drugi dzień jak wszystko dobrze odciekło przykrycie i koniec. tak samo jak @marzeńcia skarmiane było od razu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzencia    6

podobno lubimy utrudniać sobie życie..

 

rób tak jak Ci piszemy a wszystko będzie gitara. apropo soli, to słyszałam że jodowana szkodzi bydłu.

 

boki z desek!? to już przeżytek. pamiętam jak moja matka też tak robiła, ja w sumie też, ale wystarczyła jedna porada i próba. a teraz święty spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może ma ktoś kontakt gdzie można w miare tanio kupić młuto w woj. podlaskim bo mi posrednik zaproponował 150zł/tona + dowóz 600zł (a do browaru ma 50km w jedna strone) chyba głupich szuka z takimi cenami. Byłbym bardzo wdzieczny za kontakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Zawsze kupuje mokre, dobrze sie kisi. 95zl/t


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio257    8

Może ci się po prostu grypa zaprowadziła i pokasłują, lub jest zaduch w oborze, za mało świeżego powietrza. A co do konserwacji to zrób tak jak koledzy radzą, zrób z tego pryzmę, wyrównaj, ubij szuflą, przykryj szczelnie folią i może to nawet 5miesięcy leżeć bez problemu. Jeżeli chodzi o dawkowanie, to normalnie dawkę powinieneś ustalać według norm żywienia, od wagi, wydajności i okresu fizjologicznego krowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    28

a jak się przechowuje młóto w okresie letnim. od kwietnia do października. i jak wygląda sprawa zapisywanie się na młóto w Sierpcu, długie są kolejki? czy jest jakaś minimalna ilość jaka trzeba odebrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Chcę zamówić transport młóta tzn 28t i nie wiem jakie wymiary folii i ile czy na jedną wywalę i nakryję czy folie i jakiej grubości i ile kosztują no i jak duża była by kupa tego ile metrów bo najchętniej pod oborą bym to wywalił na podwórku, a raz z tym miałem styczność i jakoś długo rozwalone było żeby można było się tym podzielić a tak na jedną kupę to się szeroko rozjedzie?

Edytowano przez Ferdek07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

obloz belami dookoła, zrób taki silos z nich. daj pod spód jakas stara folie wysypie elegancko, przkryj folia i git :)

Nie wiem jak wielka bedzie pryzma, szeroka z 6m a dluga z 15m


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez davy
      Witam po wielu przeczytanych postach na agrofoto czytam ze masło jest maślane a krowy to sie tak żywi a cielaki to tak. Wiele osób chyba nie zdaje sobie sprawy jak bardzo krzywdzi swoje bydło. Nie jestem z wykształcenia żadnym żywieniowcem(a i jak życie pokazuje czasami inżynierowie żywienia wiedza mniej niż ja ) a z rolnictwem mam jedynie odczynienia w domu czyli pomoc dla ojca w prowadzeniu gospodarstwa.
       
      Kreci mnie żywienie bydła i uzyskanie jak najlepszych wyników. Dlatego chce sie podzielić swoja wiedza jaka uzyskałem podczas żywienia zwierząt.
       
      1. Krowy mleczne: stosujemy u siebie kiszonke z traw oraz kukurydzy(moim zdaniem kiszonka z kuku nadaje sie do ...) dlatego tez przeanalizowalem wiele badań i wychodzi na to ze Nutri Honey MIESZANIEC SORGO Z TRAWĄ SUDAŃSKĄ maja taka sama zawartość energii jak kuku a większa zawartość białka(w fazie wegetywnej) młóto browarniane 10kg(wzrost mleka ok 2l dziennie)pasze z dossche Krowa 15 ok 4kg(4x0,5kg dzinnie), lecz od jutra zmiana na wysoko energetyczną Lactomax(zbyt duża ilość białka wychodząca z mocznika u krów) tez dossche(moim zdaniem najtańsze pasze) wysłodki buraczane melasowane suche z glinojecka ok 2Kg witaminy z Josery lacto plus keragen czy jakos tak .
       
      Nigdy wiecej krowom nie podam OTRĘBÓW, ZIEMNIAKÓW, a dlaczego? moim zdaniem strata pieniędzy ;/
       
      Mam nadzieje ze na przyszly rok zawita system TMR
       
      2. Cielaczki: siara w ciągu 2 godzin od wycielenia i od początku Włókno surowe VITACEL(rozwój żwacza ogólny) do pojła do końca odpajania, pierwsze 2tyg mleko matki okres zmiany mleka u mnie trwa tydzień od 3 tyg daje rożnie Josere, Shills, Polmass oraz dostęp do świeżej wody oraz siana i od 2 tyg dostają śrutę z ziarnem kukurydzy oraz płatkami owsianymi(rozwój żwacza "miesniwki") do 3misiaca potem nie trawią ziarna, po 2 miesiącach przestaje odpajać mlekiem ponieważ to jest po pierwsze nie ekonomiczne a po drugie żwacz im sie nie rozwija tak jak trzeba jak jada tylko na mleku. Potem do 11 miesiąca dostają śrutę kiszonek z kuku młóto i kiszonek z trawy oraz siano od czasy do czasu. Odchów cieląt jest najważniejszy i bardzo drogi ok 2,5tys zł i czasami doprowadzaja rolnika do szału hehe ale myślę ze sie opłaca
       
      Wszystkie krowy zapładniane sa sztucznie te co zostawiamy dla siebie cieliczki sa kryte HF a krowy słabsze są kryte mięsnymi w celu szybszej sprzedaży. Nie opisałęm jesazcze jak przebywa okres zasuszenia ale to może sie rozwinie temat to wspomnimy o tym.
       
      Moim zdaniem"Produkcja mleka to czysta działalność gospodarcza a krowy są to pracownice o które trzeba dbać żeby były produktywne" uważam to za czyste odzwierciedlanie pracy człowieka tylko tu pracują zwierzęta.
    • Przez Marcinbrz1985
      Cześć. Mam pewnie głupie pytanie. Mamy jedną "dżersejkę". To nasza pierwsza krowa, więc doświadczenie mamy niewielkie, jedyne to, co kiedyś pomagaliśmy rodzicom. Jest to jałówka, obecnie zacielona 6 miesiąc. Pytanie jest takie, ile jej dawać jeść, bo tu z małżonką mamy mały spór Póki co karmimy ją 3 razy dziennie. Rano i wieczór dostaje po około 5 kg siana, w południe ponad pół wiaderka mieszanki (śruta z owsa, krojone buraki pastewne, marchew, do tego kreda, agrosoda i witaminy). Nie za mało to dla takiej sztuki? Mi się wydaje nieco za chuda, chociaż weterynarz twierdzi, że jest ok. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
    • Przez Aniaanka23
      Cześć wszystkim
      mam pytanie bo już nie wiem co robić z moimi krowami 
      krowy jedzą tmr, a od pewnego czasu prawie wszystkie w oborze urwaly mleko, jedna po wycieleniu to samo, doje ją 1 dziennie. 
      Nie wiem już co robić.. jest maskara 
    • Przez dex
      po czym opasy najszybciej przybierają na wadze?
    • Przez qazi
      Witam wszystkich. Jakie będą najlepsze rośliny na poplon przeznaczony na paszę dla bydła, głównie na kiszonki.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj