SIEWCA

młóto browarniane w żywieniu bydła

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Beto26    0

Ja kupuje młóto u nich bez pośredników tel. - > 535 466 460, szybka dostawa na terenach województw : śląskiego, opolskiego, świętokrzyskiego i małopolskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzynio    0

Własnie przeczytalem caly temat i nic o lubelskim nie znalazlem zabardzo, w lublinie przecież perelke i nietylko produkuja spory browar ma ktoś moze jakieś namiary na to młutno z lublina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fabian    1

również chciałbym spróbować młóto, ale za bardzo nie mogę znaleźć jakichś kontaktów do dostawców młóta browarnianego, może ktoś ma namiary woj. podlaskie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68

a co myslicie o kiszeniu młóta w workach od sianokiszonki, robił ktos cos takiego? jak z wytrzymałością worka? jak sie kisi, dobrze?

Edytowano przez rob334

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ManieKwlkp    0

Witam bylbym także zainteresowany młótem jestem z wielkopolski dzwoniłem do jednego z pośredników i cena którą podał trochę mnie zaskoczyła 155zł/t brutto co sądzicie ? macie może namiary na kogoś tańszego ? ;)

 

podobno wzrost wydajności na sztuke dziennie 2 l przy 10 kg podanego młóta ?

Edytowano przez ManieKwlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Witam bylbym także zainteresowany młótem jestem z wielkopolski dzwoniłem do jednego z pośredników i cena którą podał trochę mnie zaskoczyła 155zł/t brutto co sądzicie ? macie może namiary na kogoś tańszego ? ;)

 

podobno wzrost wydajności na sztuke dziennie 2 l przy 10 kg podanego młóta ?

jak do tej pory kiepsko karmiłeś, to możesz się spodziewać wzrostu wydajności, ale jeśli dawka dla twoich krów była prawidłowo zbilansowana, to tylko, albo aż ;) obniżysz koszty.

Perła też sprzedaje młóto, ale jest taki popyt, że trzeba w kolejce czekać ponad 2 miesiące i to trzeba mieć dojście, aby się wkręcić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ManieKwlkp    0

ciężka sprawa będzie widzę, karmię kiszonką z kukurydzy wysłodkami buraczanymi sianokiszonka + 4 kg paszy treściwej (20%) na sztuke ale jeśli nie spróbuje to się nie przekonam ;)

dawka liczona z normami w reku ale ciezko się zastosować bo za mało mam sianokiszonki ;/ daltego szukam alternatywy

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ManieKwlkp    0

nie ma możliwości kupna bez transportu u nich , jak zapytałem ile za samo młóto to nie chcieli powiedzieć stwierdzili że to ich sprawa ile zarabiają więcej nie pytałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzyss    0

powiem Ci, ze w Elblągu tona kosztuje 63 złote.

Edytowano przez Krzyss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Witam bylbym także zainteresowany młótem jestem z wielkopolski dzwoniłem do jednego z pośredników i cena którą podał trochę mnie zaskoczyła 155zł/t brutto co sądzicie ? macie może namiary na kogoś tańszego ? ;)

 

podobno wzrost wydajności na sztuke dziennie 2 l przy 10 kg podanego młóta ?

 

 

10kg młóta na sztukę to wychodzi 1,5zł dziennie na sztukę więcej, do tego dolicz koszty transportu, przygotowania pryzmy i skarmiania to już ten zysk się gdzieś zgubi.

Jak dla mnie drogo taki szport by wyszedł a i roboty sobie narobisz, już nie mówiąc o stratach jak się coś zepsuje.

Edytowano przez lemysz1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ManieKwlkp    0

1,5 zł już z transportem ale fakt koszty przykrycia trzeba doliczyć sama folia gdzieś 200 no i nie ma wątpliwości coś się tez zepsuje ideału nie będzie

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

10kg młóta na sztukę to wychodzi 1,5zł dziennie na sztukę więcej, do tego dolicz koszty transportu, przygotowania pryzmy i skarmiania to już ten zysk się gdzieś zgubi.

Jak dla mnie drogo taki szport by wyszedł a i roboty sobie narobisz, już nie mówiąc o stratach jak się coś zepsuje.

ale koledzy mylicie pojęcia :P Od zadawania młóta mleka nie przybędzie, chyba, że do tej pory kiepsko karmiliście krowy :P Młótem zastępujemy inne droższe komponenty białkowe, takie jak śruty zbożowe, sojowe, czy rzepakowe. I w tym należy dopatrywać oszczędności. A prawidłowa dawka młóta, to 6-8 kg więcej jest niewskazane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

No tak tylko kolega napisał że chciał do dawki dołożyć te 10kg. Ja tylko tak ekonomicznie rozważam nad zasadnością stosowania młóta w tej cenie, a to czy będzie z tego więcej mleka to już inna sprawa.

Edytowano przez lemysz1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler1982    2

a co myslicie o kiszeniu młóta w workach od sianokiszonki, robił ktos cos takiego? jak z wytrzymałością worka? jak sie kisi, dobrze?

odswierzam pytanie .....czy ktos juz próbował przechowywac w ten sposób ta pasze???? czekam na odp....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

A czy widzisz w tym jakiś sens bo ja nie i pewnie reszta też ! Najtaniej w pryzmę ja zawsze tak robie i stara folia nawet dwie i opona koło opony i musi być dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68

Tylko Ja to liczyłem przywieźć własną przyczepą te młóto, sypem do zboza co mam z tyłu pakować do tych worków od sianokiszonki i w trakcie dosypywać wysłodki toffi by poprawidz sm.. No ale jak to przywioze to dopiero sie przekonam czy to da rade tak zrobic, czy bedzie leciało tym otworem. Jak nie to w pryzme. Jeśli już ktoś zakiszał w tych workach, to prosił bym o jakieś wskazówki :);)

Edytowano przez rob334

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler1982    2

A czy widzisz w tym jakiś sens bo ja nie i pewnie reszta też ! Najtaniej w pryzmę ja zawsze tak robie i stara folia nawet dwie i opona koło opony i musi być dobrze

otwierajac pryzme dopuszczasz powietrze do calosci a w workach moga byc straty mniejsze...pozatym worki majatku nie kosztuja a mozna je uzyc ponownie......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Niech wam będzie jak ktoś się lubi narobić proszę bardzo ja wole wolny czas spędzić z żoną i synkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68

Tu nie ma duzo wiecej roboty z workami, tak mi sie wydaje. Pryzme trzeba oklepac, przykryc folią, ziemią, później to odkrywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość peres100
      Przez Gość peres100
      jak żywicie swoje cieleta. jakich pasz uzywacie i w jakich ilosciach od 2 tygodnia zycia cielaka?
    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj