SIEWCA

młóto browarniane w żywieniu bydła

Polecane posty

Piotrek1975    1396

Koledzy jak myślicie czy samo młóto i QQ bez paszy treściwej da radę utuczyć takie byki po 500-600 kg? Chciał bym zaoszczędzić zboża i tak myślę nad taką kombinacją, co wy na to? da to efekty czy nie za bardzo? Proszę o podpowiedzi <_<

Dzięki z góry -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz3    7

Moim zdaniem nie wiem jak inni ale będzie to za duży kwas dla bydła nawet o wadze 500-600kg ja trzymam swoje do 900kg i raczej muszą dostać suchej paszy nawet czasami siana czy słomy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Ile dajecie tego młuta? ja wychodze z założenia że 2 razy wiadro i na pastwisko codziennie łyżka od tura i puki co zjadają, mleka więcej, niby wszytsko cacy tylko czy nie zaszkodzi tak do woli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Dzięki Mateusz za odpowiedz wezmę pod uwagę twoją wypowiedz i myślę że jednak będę musiał wygospodarować mniejsze ilości śruty. Siano i słomę mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Factor    0

Jakie są Wasze doświadczenia w żywieniu młótem, ilości na krowę, sposób na konserwację świeżej dostawy itd.

 

Najlepiej kupić cały samochód albo kilka, zakisić 4 tyg pod folią (potem na to ziemia) i skarmiać. Krowy w laktacji - 5-8kg, opasy nawet 10 kg/dzień.

 

najlepiej było kupić młóto przed EURO. Browary zakładały, że wyjdziemy z grupy, spożycie piwa znacznie wzrośnie. narobiły zapasów piwa i dzwoniły po rolnikach prosząc, aby kupować młóto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marrus    0

Posiada ktoś na miary na kogoś kto ma młóto browarniane na sprzedaż w Małopolsce , albo na firmę która by dowiozła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

jakis miesiac temu pytalem to bylo 1700 i juz wiecej nie pytalem znajomy mowil ze z bialrgostoku z doilid lepsze jest od tego lomzynskiego ale cen obecnych nie znam nie kupowalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChudyxD    16

ja jestem z okolic Ostrołęki to bliżej mi z lomzy brać, a za te młóto to płaci się za tonę czy za przywiezienie tylko ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janosik2006    0

Kolego MARRUS

prawie w Małopolsce jest firma która mi przywiozła z Okocimia dość ładne ..

Tel: 605227189


Same Roller 60DT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2607    0

ma ktoś jakiś kontakt na terenie mazowsza( sierpc ciechanów), podlasia (łomża)???

Jeżeli ktoś może pomóc proszę o kontakt

gg: 1863959

e-mail: poto88@wp.pl

Edytowano przez tomek2607

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

ja biore młoto z sulimaru i ma ono 13%białka tak pisze na karcie informacyjnej. natomiast suche ma podobno 34%białka.jak to jest.kto mi to wytlumaczy.jest wzbogacane czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekskw    43

ja biore młoto z sulimaru i ma ono 13%białka tak pisze na karcie informacyjnej. natomiast suche ma podobno 34%białka.jak to jest.kto mi to wytlumaczy.jest wzbogacane czy jak?

 

 

Bierze sie to stad,ze w suchym nie ma wody,wiec jest tresciwsze

  • Like 1

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek24    2

to młóto daje się opasom do stosunku wagi ich ciała? i ile się tego powinno dawac na byka około 450kg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Ja daję po łopacie do odgarnywania śniegu :) Myślę że tam jest około 6 kg. byki w takiej i większej wadze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GREGOR968    0

Piotrek1975

Skąd bierzesz młótto

Też jestem z powiatu Zwoleńskiego i czekam już 5 tyg. na młótto muszę zmienic chyba dostawcę

Jak możesz daj namiar na twojego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzyss    0

GREGOR968 to u Was nie ma listy w browarze z przydzialem czy kupujesz przez takiegos pośrednika??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość peres100
      Przez Gość peres100
      jak żywicie swoje cieleta. jakich pasz uzywacie i w jakich ilosciach od 2 tygodnia zycia cielaka?
    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj