SIEWCA

młóto browarniane w żywieniu bydła

Polecane posty

rob334    68

No i dla tego tu sie pytam czy ktos robił w workach. Właśnie sie boje o tą wytrzymałość worków. Widziałem tu jeden wpis ze ktos robił w tych workach i ze podobno mu 1,5t wchodziło, jak dobrze pamietam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Wolałbym już zakupić kilka bigbagów i wścielić do srodka worek i wtedy nasypac i zamknąć szczelnie. Wtedy masz możliwość przewiezienia takiego worka bliżej do skarmiania, np do stodoły i nic nie pęka ani się nie rozszczelni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68

Tez dobry pomysł, dzieki. Nawet bym tak zrobił, znajomy ma chyba takie big bagi z uszami

Edytowano przez rob334

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

ja robilem w worki po sianie trzeba 2 ///włozyc jeden w drugi ...zrobilem 3 worki na próbe reszte w pryzme.worki staly w garazu na silne mrozy to dobra sprawa bo sie nie marzły,bylo dobre młoto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekskw    43

Koledzy z pomorskiego,jesli ktorys z Was moglby podac namiary,gdzie sie zaopatrujecie w młóto,to bede bardzo wdzieczny.


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pelo111    23

Witam

Poszukuje namiarów na młóto z okolicy Powiatu Mińskiego.

Z góry dziękuje za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal1981a    0

Witam. Ja jednego roku sypałem młóto w worki od sianokiszonki niezbyt udany sposób. młóto musi odcieknąć a jak wrzuci sie do wora to wszystko zostaje,a pod koniec zaczeło się psuć i trzeba uważać aby worka nie przedziurawić. najlepszy sposób to wykopać dołek i sypać do dołka, uklepać łopatą na wierzch folia, ja stosuje budowlaną, i obciążyć folię piaskiem . ja teraz stosuje ten sposób i mam zero strat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egzo    27

Ile teraz płacicie za 1 tonę młóta?

Edytowano przez Egzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler1982    2

Witam. Ja jednego roku sypałem młóto w worki od sianokiszonki niezbyt udany sposób. młóto musi odcieknąć a jak wrzuci sie do wora to wszystko zostaje,a pod koniec zaczeło się psuć i trzeba uważać aby worka nie przedziurawić. najlepszy sposób to wykopać dołek i sypać do dołka, uklepać łopatą na wierzch folia, ja stosuje budowlaną, i obciążyć folię piaskiem . ja teraz stosuje ten sposób i mam zero strat

Przez jaki okres przetrzymywałeś młóto w workach gdy zaczelo sie juz psuc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal1981a    0

wszystko było ok jak temperatura nie przekraczała 200C gdy pojawiły się wyższe temperatury to było więcej ubytków a końcówka jakeś 150kg była do wyrzucenia. mniej strat miałem jak trzymałem młóto w workach po nawozach. w workach od sianokiszonki młóto trzymałem około 3 tygodni, problem z nimi był taki że ciężko odprowadzić od nich powirtrze, które powoduje psucie się młóta i podczas wybierania młóta można przedziurawić worek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ManieKwlkp    0

Tylko Ja to liczyłem przywieźć własną przyczepą te młóto, sypem do zboza co mam z tyłu pakować do tych worków od sianokiszonki i w trakcie dosypywać wysłodki toffi by poprawidz sm.. No ale jak to przywioze to dopiero sie przekonam czy to da rade tak zrobic, czy bedzie leciało tym otworem. Jak nie to w pryzme. Jeśli już ktoś zakiszał w tych workach, to prosił bym o jakieś wskazówki :);)

 

Doradca zywieniowy stwierdzil że własnie w taki sposob wokół granulek ktore chcesz dosypać tworzy sie pleśń bo juz tak ktos robil , ja bym sie zastanowil zeby nie zepsuc sobie paszy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal1981a    0

ja jednego roku do młota wsypaliśmu ziemniaki takie co po bronach zebraliśmy. wszystko do jednego dołka i po miesiącu otworzyliśmy super pasza ziemniaki wyglądały tak jakby zostały uparowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

dzisiaj przyjechało młóto 23t jutro trzeba okryć prawdopodobnie folia malarska a na nią druga trochę po przejściach folia kiszonkowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68

Ja przywiozłem sobie z sierpca młóto, daje dwa tyg juz, jak narazie super sprawa :) mleka przybyło i to sporo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

dzisiaj przyjechało młóto 23t jutro trzeba okryć prawdopodobnie folia malarska a na nią druga trochę po przejściach folia kiszonkowa

JAka cena tego młóta?

Edytowano przez konrad82

kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Młóto nie wywalone luzem, tylko od razu do foliowego rękawa, szczelnie zamknięte po całym rozładunku. Cena 185 zł za tonę wliczony 22% VAT, dla mnie lepiej, bo jestem VAT-owcem, poprzednio kupowałem z VAT-em 8%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Czyli przyjeżdza facet ,przywozi młóto i pakuje w rękaw??? Jaka minimalna ilość tego musi być????To chyba dobra cena?????


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość peres100
      Przez Gość peres100
      jak żywicie swoje cieleta. jakich pasz uzywacie i w jakich ilosciach od 2 tygodnia zycia cielaka?
    • Przez danielooo25
      Witam wszystkich! W zeszłym roku zacząłem chodowle krów mlecznych, tylko że w zeszłym roku było lato suche bez deszczu i zebrałem mało bel sianokiszonki i zostało mi się tylko parę bel i prosiłbym o podpowiedź ponieważ mam jeszcze 2,3 letnią podsuszoną sianokiszonkę tylko że ona była zbierana z łąk torfowych i to w dosyć późnym terminie i trochę się kurzy z niej . I proszę was o podpowiedź czy dawać tą sianokiszonkę plus jakieś dodatki czy zakupić parę bel z zeszłego roku?
    • Przez barosz99
      Witam. Chciałbym zastąpić srute ze zbóż paszą pelnoporcjową 18 procent białka i pytanie jest takie czy przy pelnoporcjowce trzeba dodawać tak jak przy własnej srucie wszystkie dodatki czy sama pelnoporcjowka wystarczy i czy będzie z tego mleko ? I jaką firme polecacie która ma pasze w dobrej cenie ? Liczę na podpowiedź panowie
    • Przez Mateusz16
      Witam. Chciałbym żebyście mi coś podpowiedzieli w sprawie pasz dla bydła mlecznego, chodzi mi o pasze treściwe a wyglądają one u mnie tak:
       
      Na tonę gotowej paszy przypada:
      -150kg koncentratu BO 36%
      -5kg drożdży
      -5kg kredy pastewnej
      -60kg otrąb pszennych
      -780kg śruty zbożowej (jęczmień, pszenżyto)
       
      Daje to moim krowom w ilości 6kg/szt/dzień, przy wydajności 22l mleka i parametrach tłuszcz 4,4, białko 3,2. Czy myślicie, aby dodać coś do tej paszy czy coś usunąć? Kiedyś stosowałem śrutę rzepakową i sojową i teraz myślę żeby do tego wrócić, i dodawać ok. 50kg na 1tonę.
       
      Za wszelkie uwagi i podpowiedzi z góry dziękuję
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj