Zaloguj się, aby obserwować  
marcin z małopolski

Zetor 7745 Jakie oleje

Polecane posty

Mam pare pytań do właścicieli Zetorów a mianowicie:

Jaki olej to przedniego napędu i ile??

Jaki olej do amortyzatora tego przy napedzie??

Jaki olej do wspomagania??

Jaki olej do skrzyni i podnośnika??

Jaki do zwolnic??

 

I na jaki kolor malujecie Zetory znaczy sie blok Zetora?? I jaki był kolor orginalny??


Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Mam 7211 więc trochę z instrukcji

Hipol skrzynia-34 max 17 min wyczyść filtr a drugi wymień odrazu oś przednia- 4 zwolnice jej 2x0,5 , to i zwolnice z tyłu 2x1,9 Obudowa przekładni kierowniczej wlew i kontrol pod pedałem sprzęgła 1,6

 

hydrauliczny do wspomagania 5 litrów

olej amortyzatorowy do tego zbiorniczka 0,6 litra

 

Kolor to coś fest zielony (ciemny) podobno 2 l zielonej na 1 litr czarnej, zdejm pokrywkę ze sprzęgla lub nawet od dźwigienek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ilości znam tylko jaki rodzaj olejów stosujecie???

Ale właśnie czy da sie gdzieś ta farbe bez mieszania kupić.


Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skrok18    1

Witam , ja w swoim zetorze jak kupilem to miałem orginalny właśnie zielony kolor . Nie dawno widziałem na allegro farby orginalne do zetora tylko ze kosc słoniowa , czarny i czerwony ale jesli zadzwonisz to moze mieć na stanie i zieloną......

 

A tak poza tematem ... Czyzbys kupił drugiego zetora .... Pozdrawiam :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djpala    0

Witam na temat oleji mogę sie wypowiedzieć tak dla mnie HIPOL to nie olej można tym prasę na zimę wysmarować żeby nie zardzewiała hipol może kiedyś był dobry. Mam JOHN DEERA 3140 i dzięki cudownemu oleju HIPOL zatarłem skrzynie i z tego co wiem to nie tylko ja sie tak urządziłem . Tak ze trudno powiedzeń ze on smaruje.

 

Ja stosuje do skrzyni ---- olej FUCSH TITAN HYDRAMOT 1030 koszt (200-250 zł za 20L)

Do silnika leje jeszcze SUPEROL ale po remoncie przejde na FUCSH TRUCK 1540

 

Mam 4 ciagniki

2 JOHN DEERY, ZETORA 7011 I URSUSA 4011 I do wszystkich leje to samo bo później jest problem np.z tym prasy nie moge podczepić do innego ciągnika bo olej w skrzyni jest inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

to mówisz ze hipol jest kiepski do zetora? ups u mnie własnie taki w skrzyni siedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galinek3140    103

siemka mam john deere 3140 i leje do niego do skrzyni agrolen hydrauliczno -przekladoniwy i jest luksusowo

a poza tym wie ktoś ile orze kosztować kapitalny remont silnika w john deere 3140

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AREK5211    0

Mam pare pytań do właścicieli Zetorów a mianowicie:

Jaki olej to przedniego napędu i ile??

Jaki olej do amortyzatora tego przy napedzie??

Jaki olej do wspomagania??

Jaki olej do skrzyni i podnośnika??

Jaki do zwolnic??

 

I na jaki kolor malujecie Zetory znaczy sie blok Zetora?? I jaki był kolor orginalny??

Ja mam zetora 5211 więc bez napędu ale na parę pytań odpowiem. Do wspomagania polecam Venol - nie gęstnieje zimą , do skrzyni Agrol sprawdzony od paru lat, do zwolnic ja leję parus z lotosa moim zdaniem jest dobry.Jeśli chodzi o lakiery to ja malowałem autorenolakiem wychodzi jak oryginał kolory musiałbym sprawdzić to wtedy napiszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

co do farby proponuje najlepiej zdrapać sobie kawałek i iść do lakierniczego sklepu potrafi porównać próbke i komputerowo ci wymiesza, nawet tak ze obliczaj matowienie farby jakbyś chciał coś uzupełnić a nie malować całego ja tak robiłem i zapłaciłem za 2 litry coś koło 50zł a po malowaniu jak orginał z fabryki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Obi32
      Witam, można ten luz na przedniej osi jakoś wyregulować?

    • Przez ddd4233
      Witam czy może ktoś z was instalował zewnętrzny rozdzielacz zamiast tego oryginalnego ? (Zepsuty rozdzielacz nie potrzebuje ehr)  już mam wypatrzony rozdzielacz 3 sekcie (dwie pływające jedną zwykła ) z podłączeniem nie będę miał problemu. Tylko chodzi o to że na jednym poście w forum widziałem jak ktoś zakładał rurkę taka dłuższa(c360)  ta od tłoka potem widziałem jak ktoś zakładał rurkę tą od powrotu też od c360 . I teraz moje pytanie jest takie  czy zamiast tego rozdzielacza co jest w środku w zetorze założył bym adapter taki od c360 to by miało prawo chodzić? Dodam zdjęcie poglądowe o jakie elementy mi chodź . Prosił bym o pomoc

       

    • Przez Obi32
      Zetor 7745, rok 1990,.sprowadzony z Finlandii, 3800 mtg. 
      Po regeneracji pompy jak to bywa trzeba, ustawić kąt wtrysku. No i tutaj zaczynają się schody tak mnie zastanawia bo mam te 3 kreski ale przed demontażem kreciłem jeszcze kołem zamachowym i paliwo drgalo w pierwszej sekcji zupełnie w innym miejscu A dokładniej 1/3 obrotu koła zamachowego dalej.Dodam że ciągnik chodził dobrze przed regeneracją pompy jak i ustawieniu kątu na znakach i normalnie odpala, tylko dlaczego paliwa na kapilarce drgało w innym miejscu. Może ktoś miał podoby problem i wie jaka jest przyczyna. Z góry dzięki za odpowiedź!
    • Przez raven18
      Hej, ma ktoś zamontowane wewnętrzne lusterko na ramce tylnej szyby, do łatwiejszego zaczepiania maszyn (na zaczep hitch, który jest nie widoczny za zaczepem do przyczep jednoosiowych i trzeba na czuja podjeżdżać). Oglądałem zdjęcia ciągników i nie znalazłem jak to w sumie wygląda, czy to dobry pomysł skoro chyba nikt nie montuje? 😎 
    • Przez dawidkrawczyk
      Witam, jestem w posiadaniu Zetora 5211 i chciałbym założyć przedni napęd od Zetora 5245. I właśnie przychodzę z pytaniem co trzeba przerobić w skrzyni biegów żeby wszystko ze sobą współpracowało?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj