ztk

Problem ze światłami w ciągniku TD80D

Polecane posty

ztk    0

Witam!

 

Mój wujek ma ciągnik TD80D i ma z nim taki problem, że gdy stacyjka jest ustawiona w pozycji P to są światła postojowe. Gdy stacyjka jest w pozycji B, brak jest świateł postojowych i mijania.

 

Macie może dostęp do schematu instalacji elektrycznej tego ciągnika, lub jakieś informacje skąd można go zdobyć?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ztk    0
Napisano (edytowany)

Tak. Wszystkie są dobre

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a sprawdzales zarowki ;) moze nie ma tyle mocy zeby sie swiecily swiatla mijania :D


Będę brał Cię! -Gdzie? -W oborze na traktorze ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Na stronie New Hollanda masz katalog części zamiennych za free, zobacz tam może jest rozrysowany schemat instalacji elektrycznej. W TD80D często pada-przeciera się wiązka przewodów w pobliżu "puszki" bezpieczników tej na silniku poza kabiną z prawej strony silnika. Przecierają się o kant, więc dobrze jest tam założyć jakąś "koszulkę".


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerNH    1

Ja też miałem taki problem. Wymieniłem bezpiecznik od przekaźników (ostatni w pierwszej kolumnie) i wszystko działa poprawnie. Sprawdż dokładnie bezpieczniki.

U mnie był bezpiecznik spalony, ale nie było widać.


- Zetor 16145 turbo - nie ma że nie przejdzie
- New Holland TD60D - przepracuje każdy dzień w roku
- Ursus C-360 - stary ale jary
- Massey Ferguson 255 - Wynieś, przynieś, pozamiataj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sinek    0

miałem kiedyś dawno ten problem do wymiany była cała manetka (taka czarna wajcha z lewe strony kierownicy włącza światła klakson migacze ):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151
a sprawdzales zarowki :) moze nie ma tyle mocy zeby sie swiecily swiatla mijania :)

Twoj post niewiele wnosi; za takie bzudy to powinny % leciec jak nic. Tak to jest jak dzieciak sie dorwie do klawiatury. Jak nie potrafisz nic ciekawego wniesc to pisz na bashu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olsze    0

Ja mam TD80D i mam podobny problem tzn. nie moge używać świateł drogowych "długich" jak je włączam albo chce tylko mrugnąć to mi pali bezpiecznik, sprawdzałem kable przy tej manetce od świateł ale wszystko wygląda okey przy samych reflektorach pod maską tez jest okey dodam że cała reszta elektroniki działa może to rzeczywiście ta wajcha od swiateł jak ktos juz mądrze powiedział w tym temacie.


Deutz Agrotron K610 czeka na odbiór u dilera :)
NH TD80D
C330 + tur
C360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inginio    0

Ta "wajcha" zalącza przekaźnik a on dopiero wysyla prąd na reflektory więc sprawdź przekaźnik a jeśli będzie dobry to prześwietl przewody plusowe-muszą mieć gdzieś zwarcie do masy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja u siebie znowu mam taki problem, ze wszystkie bezpieczniki sa OK, a jak wlaczam swiatla to nie mam pozycyjnych, tzn nie swieca sie rzadne swiatla z tylu, jak rowniez na desce nie mam zapalonej lampki, ze mam wlaczone swiatla.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wina może leżeć po stronie spalonego włącznika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem nie mam świateł postojowych w ciągniku td 5030 co dziwniejsze niema tylko po lewej stronie, miał ktoś podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wysos
      czy ktoś wie czy jest możliwość zrobić wolny (swobodny) powrót oleju? chciał bym aby podczas pracy maszynami wymagającymi ciągłego przepływu hydrauliki aby olej nie wracał przez rozdzielacz a właśnie poprzez wolny spływ, czy zrobienie (dorobienie) takiego przyłącza w miejscu wlewu oleju to dobry pomysł? a może gdzieś w tym modelu jest miejsce przygotowane na takie przyłącze?
    • Przez damianix
      Witam!
      Po jeździe 40km/h i zatrzymaniu się wyrzuca olej z odpowietrznika. Zgłaszałem na gwarancji to wymienili odpowietrznik i dalej tak samo. Jak pracuję tylko w polu to nie wyrzuca oleju. Co może być przyczyną ?
      odpowietrznik td5.85.mp4
    • Przez lesbycool
      Witam w moim nh td5.85 wyskakują błędy 3141,3292 wyskakują na przemian podczas pracy co dziesięć minut co to może być


    • Przez Grzesiekc
      Witam jak w temacie czy ma ktoś informacje ile gazu wchodzi do układu klimatyzacji w NH TD95D ?
      Dodatkowo co może być uszkodzone jeżeli kompresor włącza się na krótko a po włączeniu pokrętłem nie działa ?
    • Przez Ziel
      Witam od 3 lat mam problem z hamulcami, ciągnik był kupiony nowy z gwarancją 1rok, wszystko było ok przez rok, po roku hamulce zaczęły się zapowietrzać. Najpierw jakimś cudem ciągnik potrafił wywalić płyn ze zbiorniczka po czym zapowietrzały sie hamulce, płyn dolałem i odpowietrzyłem (leje olej mineralny z serwisu) po odpowietrzeniu po jakims czasie to samo, wywali w losowym momencie plyn i juz d*pa. Sprawdzałem i wymieniałem membranę w układzie pneumatycznym, przejrzałem cala pneumatykę, nie wiem co robić, serwis też nie wie a nie mam zamiaru im odstawiać ciągnika na wymienianie wszystkiego po kolei bo to sam mogę zrobić. Jeśli ktoś miał taki lub podobny problem to proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj