UrsusCzesio

Czy opłaca się??

Polecane posty

UrsusCzesio    310

Witam, znalazlem kiedyś w ogłoszeniu przyczepe THK 5 ton, zaciekawiła mnie, pojechaliśmy i ją obejrzeliśmy tylko chce 13 tys :D moze by troche utargował. Ale faktycznie to co było napisane to prawda wszystko nowe burty, podloga, oświetlenie hamulce elegancko chodzą, . Przyczepa była piaskowana. Do ilu można by było ja utargowac żeby się opłacalo.?? wiadomo mógl bym kupic ile taniej tylko żeby to nie bylo ak jak mojego kuzyna sprzedal 4 tonówke z pospawaną ramą za 4 tysiące robiła 4 slady. Ta widać jest prosta nie spawana http://www.allegro.pl/item618830602_przycz..._odbudowie.html Stoi dość blisko mnie :D Maja jeszcze HW 60-11 i 80-11


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

za dużo Ci nie opuszczą bo jeśli jest tak jak napisali to wiadomo będą cenić. Ja teraz remontuje D-47 i też pewnie 8-10tys na remont pójdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Za wiele nie ale zawsze moze coś by zjechali :D Patrząc na ceny nowych a tej to jest to interesujące choć w dowodzie ma inny rocznk ale jest jak 2009 A wiadomo pożadna przyczepa nowa kosztuje a bubel jest tańszy ale nie wytrzyma nawet co ta THK :D


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

13 koła?

Za tyle to ja kupię sobie 3 sztuki d633 w takim stanie że bez remontu przez 5 lat będę ich używał (w tej którą mam: malowanie góry, wstawienie zaczepu, wymiana siłownika hamulca - wszystko w 500PLN a mamy ją chyba 3 czy 4 rok).

Jeśli masz 13 tys to 13x50%x1,22 i masz 30 tys na nową przyczepę z PROWu a nowe to jednak nowe.

Jeśli masz spawarkę, trochę umiejętności i znajomego który jeździł po auta do Niemiec to niech poszuka Ci takiej przyczepy za max. 3-5 tys PLN. W materiały włożysz może 3-5 tyś PLN i zrobisz sobie sam remont i zaoszczędzisz trochę kasy.

Poza tym większość tego sprzętu z ogłoszeń remontowana jest puszką farby kładzioną bezpośrednio po karcherze a nie piaskowaniu. Przejrzane hamulce czyli zdjęte koła i sprawdzenie czy są okładziny a jak są to wpięcie do ciągnika i sprawdzenie czy działają i nic więcej a mogą byc już wyeksploatowane.

Więc zastanów się czy warto - wg mnie NIE.

No chyba że nie masz czasu na zabawy, tzn przyczepa na gwałt potrzebna a masz troche luźnej kasy.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banan575    104

Nie oplaca sie. Taka przyczepe to zo 8tys mozna znalezc, i 5 ci zostaje w kieszeni, nawet jak za transport bys zaplacil ze 3tys to 2 masz w kieszeni.


Najwyzsza Izba Kontroli

Centralne Biuro Sledcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że za drogo za nią chce. Ale przy poświęceniu dużej ilości czasu możesz zrobić podobną przyczepę tj. odbudować. Moim zdaniem wyszukaj gdzieś dobrą ramę. Kiedyś widziałem wypiaskowaną z kołami i papierami. Wtedy to ci najtaniej by wyszła.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

Za takie pieniądze kupisz d-55 trójstronny wywrot,solidna rama,a z nadstawkami 8,5 ton pszenicy wchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wawer    0

ursusczesio myśle że jest to troche drogo za thk5 chyba że jest super stan a możesz dać linki tych przyczep co są blisko ciebie hw 6011 i 8011 i jak oceniasz ich stan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

D633 to to samo co D55 :D

Z nadstawkami 25cm włazi 7,1tony pszenicy.

Idzie je kupić nawet poniżej 5tys PLN.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Moim zdaniem nie opyla sie- poszukaj czegos tańszego do remontu - sam bedziesz wiedział co w niej robiłes :D

13 tysia to kupa kasy nawet jak kupisz cos konkretnego za 6 tysia zrobisz remont to mysle ze w 10 tysia sie wymiescisz :D

I jeszcze Ci zostanie :)

Napisz jeszcze jakie inne typy Cie interesuja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Za wiele nie ale zawsze moze coś by zjechali :D Patrząc na ceny nowych a tej to jest to interesujące choć w dowodzie ma inny rocznk ale jest jak 2009 A wiadomo pożadna przyczepa nowa kosztuje a bubel jest tańszy ale nie wytrzyma nawet co ta THK :D

czesio nie bluźnij porównując to szczudło do nowych przyczep (chociaż by rzemieślniczych które nazywasz bublami), nowa przyczepa z podwójnymi burtami jest niższa jak to z pojedyńczymi :) , koła 20 to najgorsza konstrukcja jaką można było wymyśleć na łąki do wożenia bel (no chyba że bliźniaki) a tak wogóle to jakaś stara kupka rdzy musiała być i ktos ją odpicował, nie wiem jak inni ale ja nigdy nie kupie odpicowanej maszyny żeby nie wiem jak ładnie wyglądała, a czas napewno zrobił swoje i rama i cała reszta jest już trącona przez czas i tej wytrzymałości co nowe nie ma napewno, jak szukasz przyczepy to tylko taką w orginale a sam co tzreba też możesz pędzelkiem podmalować i to i owo podładować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igorass    33

Każdy, kto chociaż raz próbował naprawdę dobrze i bez partaniny wyremontować przyczepę powie Ci że wcale drogo nie chce ( w tym także ja)

za 5 tysięcy to można kupić ale porządne opony z felgami, ja bym jednak troszkę ponegocjował cenę dobry i 1000 zł upustu a przyczepa całkiem niezła, poza tym na co mu przyczepa 10 t. do T-25 i C-360?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Chcesz powiedzieć że te przyczepki są dobrze wyremontowane? Każdy handlarz co trzyma towar na placu ma zrobione owszem ale pod wygląd a nie trwałość i jakoś ogólnego remontu.

Owszem - remont nie jest tani. Robiliśmy D46 i wpakowaliśmy w nią 2 razy tyle co była warta przed remontem (jakbym liczył kupno części w sklepie bo sporo miałem z zapasów) ale wiem czym jeżdżę. Remont nie jest tani ale sporo można zrobić samemu (koszta robocizny odchodzą), część części idzie dorwać po wyprzedażach czy z allegro (mówię o częściach z PRLu) lub po sąsiadach za grosze odkupić.

Za te 13 tys to lepiej dołożyć grosza i pobawić się w nówkę z PROWu.

Ewentualnie kupić dwie nasze polskie szóstki i je wyremontować i chłopak zmieści się w podobnej cenie. Ewentualnie kupić od rolnika co nie ma inwentarza D47 i jakąś sztywną szóstkę.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vitasem    155

@Nikita Bennet powiedz mi gdzie kupisz przyczepę szóstkę wywrotkę za 5tys. chyba samą ramę, d-55 chodzą w przedziale 10-15tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
griga    1080

13 tyś zł to nie jest na pewno mało. Tyle że dobry remont przyczepy też kosztuje burty min 3tyś zł (nie te z allegro z blachy 1mm)

do tego podłoga itd. Taką przyczepę możesz kupić już od 2000zł i nie sądzę abyś w remont władował 11tyś. Tylko musi Ci się chcieć samemu popracować wtedy wyjdzie to taniej. Jeśli zlecał byś remont przyczepy jakiejś firmie to może się okazać że wyszło by tyle samo.

Tu masz linki do podobnych przyczep w zupełnie innej cenie.

LINK

LINK2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuki19    2

A nie lepiej jakąś zachodnią przyczepke poszukać, a mam pytanko z innej strony, czy np. opłacało by się jak euro było bardzo tanie to taki pronar na tractorpool był dużo tańszy niż w cenniku u nas, więc pytam teoretycznie cz te przyczepy co idą na export dało by się kupić u nas w kraju jako wersja exportowa, lub nawet sprowadzić, ale czy nie ma jakiegoś ograniczenia że nei wolno sprowadzać przyczep pronarów wersji exportoweych, bo słyszałem o przypadku przetrząsaczozgrabiarek 2 karuzelowych u nas kosztowały około 7 tys a na zachód szły po 14 tyś i trzeba było podpisywać oświadczenie że nie sprzedamy czy nie wywieziemy za garnicę czy polscy producenci a pytam o przyczepy pronara też tak nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315
@Nikita Bennet powiedz mi gdzie kupisz przyczepę szóstkę wywrotkę za 5tys. chyba samą ramę, d-55 chodzą w przedziale 10-15tys.
Zdziwiłbyś się. Nasza szóstka sztywna była kupiona za trochę ponad 3 tys PLN. Tylko że trzeba poszukać. Ostatnio widziałem za 4 tysiaki identyczną na alledrogo a w moim województwie d50 stała za niecałe 4 tysie. Ale to sztywne. Wywrotkę idzie spokojnie też w dobrej cenie wyrwać tylko trzeba poszukać i popytać.

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafcik711    0

Witam ja 3 lata temu kupiłem okazyjnie przyczepę 4 tonówkę za 3.500 zł opony do wymiany + malowanie "rama siłowniki hamulce ok pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3868

w zeszłe zniwa ogladałem koło Dzierżoniowa gość robił takie przyczepy i HLki, za taka THK z burtami 1m wołał 5.5 - 7tys zależnie czy z papierami czy bez

13 koła? hmm to ja bym wolał kupić HLke - do remontu za 4-5tys, wsadzić w nią max 5tyś i wiem co mam, a jeszcze 3 tys zostaną na 2. hlke bez papierów :)

 

rafcik: ja 2 lata temu bez okazji kupiłem IFE HL6102 ładowność 6ton, ktora była w bardzo dobrym stanie, jedynie co jej zrobiłem to dołożyłem nadstawke 15m, tak aby burta miała 90cm i dałem za nią 3.5 tys :)

gosc kazał mi nawet jeszcze czekac kilka dni z tranzakcją bo nie miał twardego dowodu jak pojechałem po tą przyczepe :)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Tzn tak co do stanu technicznego tej przyczepy to żadnych zastrzeżeń nie mam. Kolega taty jest tam mechanikiem i je skladał i się go pytałem czy to faktycznie są nowe wszystkie burty i wogóle on jo są bo on je robił i piaskowal oczywiście. Jest jak nowa, no fakt dorgo, trzeba kzynowi powiedzieć że jak w niemczech będzie to niech coś takiego przyprowadzi tanio. Albo we wakacje pojade z mym nauczycielem od reli do niemiec bo on z tymi handlarzami jeździ to popatrze coś i sie dowiem za ile oni kupują. No ale maja zbyt na te przyczepy, niedawno znowu 2 tiry ich przywieźli a na placu mieli odnowionych 12 sztuk i tylko 3 zostały. Sam widziałem jak na lawete 2 ładowali komuś wywozili. Ale HL 80-11 i 60-11

 

U mnie jedna przyczepa to za mało a jak wszyscy koszą nie ma na co sypać ;) Kumpel z niemiec przyprowadził 14 tonowke z mozliwością podłączenia dmuchawy do niej za grosze dosłownie tylko ze burty z desek :P Niedługo ide ja robić, malowac i wogole. Musze namówić żeby jej burty zrobił jakieś bo te dechy to jak narypie rzepaku to chyba rozepchnie bo one już pierwszej nowości nie sa


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj