dj.vadium

Claas Avero

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krzysiek11    4

Jeśli to nie tajemnica to ile on Cie kosztował? Dużo czytałem o tym kombajnie ale ceny nigdzie nie znalazłem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalk    22

panowie ile powinien wynosic luz na zaworach w silniku perkins 1006.6t jest to silnik z claasa 68s


Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macursus    122

 Kolego chyba ześ pomylił temat. :D


Claas Tucano-500 tyś,John deere -400tyś, DF - 350 tyś -- Koszenie Bizonem przy otwartych oknach-BEZCENNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol0604    0

Trochę odświeże temat, dostałem zaproszenie na pokazy nowego bombajnu claas Avero :) od "pobliskiego" dealera odbęda się one w czwartek więc jak tylko będe na nich obecny napiszę może więcej coś na ten temat, będzie możliwość wyprubowania sprzętu więc opinia będzie jak najbardziej subiektywna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endzit    26

Jestem zainteresowany zakupem takiej maszyny, więc temat trochę ugryzłem..

Maszyna jest mała objętościowo, choć nie technicznie. W rzepaku idzie jak przecinak i w tej uprawie Mediona 310 zostawia daleko, a w pszenicy i owszem realna wydajność to 9- 10 ton. Maszyna jest piękna stylistycznie, wygodna i miła w pracy(przyjemna kabina, "pływająca podłoga", podłokietnik, widoczność i moc cichego w odbiorze silnika . Zaawansowanie technologiczne jest ogromne więc jeśli ktos Avero porównuje do Dominatora to popełnia kardynalny błąd. Problemem jest tylko cena. Za jakość trzeba płacić + za wzrosty cen pszenicy co podnosi niestety ceny maszyn :-(

 

Mam dwie oferty wstępne z gwaracją ceny do końca roku i szok

Dominator to obecnie troszkę ponad 400 tysi !

Avero niestety ale 463 tyś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Chyba ich pogieło :)

5 lat temu kolega dotował Mediona z stołem do rzepaku za 400 tys a tu tyle za Dominatorka -zgroza !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Powoli, napiszcie czy netto czy brutto, czy ceny po targu czy katalogowe. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Oczywiście cena netto o tym co pisałem .Przyzwyczajenie vatowca :).

Dziś się dowiedziałem że w mojej okolicy ludzie po targach mogli wyrwać brazylijskiego

JD 1470 lub małego Fendta za około 310 rys -pojedynek dilerów na oferty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogeryk    0

w końcu za ekskluzywną sprzedaż trzeba płacić... :) pamiętam jak znajomy 2 lata temu przyprowadził Tucano 320 bez szarpacza za 375 tys brutto!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pańskie oko konia tuczy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tylko po co zarzynać dojną krowę. :)

 

Koniec OT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endzit    26

Witam!

 

Małe sprostowanie.

Ceny które ja podałem są cenami brutto dla maszyn zamawianych w okresie pożniwnym w tym roku + dodatkowo w okresie zimy( odbiór) zapowiadany jest lekki upust cenowy. Ale to i tak jest dużo gdyż nie są to maszyny dla dużych gospodarstw, a w PL o zakupie w 90% decydują parametry- wydajnośc i cena.

 

Pytanie tylko co się wydarzy gdy ceny płodów rolnych podniosą się jeszcze bardziej i nastąpi zawirowanie kursowe złoty/euro ( oby zapowiedzi ekonomistów się nie sprawdziły ) pomimo tego że sprzedacy deklarują że ceny w Claas'ie są w PLN...

 

Cóż jako przyszły oferent czekam co los przyniesie

 

Pozdrowienia dla wszystkich miłośników marki CLAAS :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ceną są w PLN, ale cennik ulega zmianie co jakiś czas. tongue.gif To pic na wodę, fotomontaż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Husky    1

ponawiam pytanie ile kosztuje tucano 320, pytam dlatego że nie chcę zapraszać do domu przedstawiciela claas a innej raczej możliwości na uyskanie ceny nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

po prostu zadzwoń do najbliższego dilera - poznasz już jakąś orientacyjną cene.

później się spotkacie i może coś wynegocjujecie - nie mniej będziesz miał jakiś wstępny obraz sytuacji.

zadzwoniłem coś się dowiedziałem, później Pan przyjechał przedstawił już ofertę na papierku, pogadaliśmy następną ofertę poprawioną w kwestii szerszych opon i stołu do rzepaku podesłał na maila i wszystko wiemy na czym stoimy - to miało miejsce w przypadku Avero - wiec nie powiem ci jaka jest orientacyjna cena na Tucano


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MASZLAND    0

Kolego Husky niestety nie wiem jaka jest orientacyjna cena TUCANO ale skoro masz zamiar kupić kombajn to chyba warto dokładnie porównać maszyny a to bez wizyty przedstawiciela będzie ciężko. Co Ci powie cena, tylko że droższy i tańszy a gdzie wyposażenie. Yacenty zaprosił porównał i wie na czym stoi. Później się może okazać że coś w maszynie jest lub nie ma a to zdecydowanie wpływa na cenę końcową.

Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek90    1

Witam

Chciałbym się coś więcej dowiedzieć o Avero jak awaryjność i ogólne info znajomy chce kupić a mało o nim wie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

avero u mnie po sesonie 98 h mlocarni nie wiem co to awaria brud i kurz bolace oczy i nogi jak sobie wspomne bizona bez kabiny -masakra teraz lux i oby tak zostalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endzit    26

Uważam jednak,że się zmieniła. Decyzję o zakupie podjąłem w wyniku właśnie takiego impulsu o obniżce. Miałem ofertę z Claas'a w żniwa i ta sama maszyna kosztowała około 460 tyś a na zamówieniu z pażdziernika z szerszymi oponami i automatyką hederu za 425 tyś brutto. Chyba jest to zmiana.. dogadaliśmy się także na pewne drobiazgi np. transport do gospodarstwa, fajne radio.

Mój znajomy jest użytkownikiem Avero od 2 lat (sąsiadujemy polami) i on kupił jeszce od Korbanka gołą wersję gdyż była na placu, nie tak jak teraz robione pod zamówienie klienta, i płacił wtedy 430 tyś.(kurs euro, po jakim sprzedawano w Tarnowie) Pomijając fakt wzrostu cen przez te dwa lata ( a maszyny ogólnie przez programy unijne poszły w górę ) uważam że nie był to zły moment na zakup. Obserwuję sytuację gospodarczą i myśle, że jak euro będzie kosztowało tak ponad 5 zł wtedy pewnie cena przebije 500 tysi., a PL niestety zmierza tą drogą. Aż by się chciało rzec za pewnym prezydentem ;) nie idźmy tą drogą !

Ogólnie Claas jest drogi, ale przecież każdy decyduje za siebie, można kupić tańszego New Hollanda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Husky    1

nie chce mi sie szukać w neci-e ale czy awero nie kosiły dopiero pierwsze żniwa? a nie jak piszesz ze znajomy ma 2lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilio    4

kolega endzit dobrze mówi piwa trza mu nalać wink.gif . i chyba wiem kto jest tym znajomym biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koomar
      witam czy ktoś z forumowiczow dokładał koło wolnobiezne do sieczkarni? przy fabrycznym jednym kole odlaczenie siekacza jest bardziej kłopotliwe niż jak to było w dominatorach np 88 gdzie pasek wystarczyło przełożyć na wolnobiezke i po temacie
    • Przez wacek
      Witam, doszły mnie słuchy o wprowadzeniu przez claasa "nowego" kombajnu "AVERO 160". W praktyce, ma to być dominator z designem avero. Gdyby ktoś wiedział coś więcej proszę pisać.
    • Przez slawcioken
      Jestem zainteresowany kupnem Avero- poszukuje osób które już go kupiły bądź przymierzają się do jego zakupu.

    • Przez mario504
      ile kosztuje claas awero ? prosze pisac dane techniczne
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj