dj.vadium

Claas Avero

Polecane posty

mix    4

Na stronie claasa jutro będzie pokazana jakaś nowość czyli neuheiten 2010 :P Może wreszcie ten nowy dominator :D. Ta prasa stało komorowa co jest w twoim linku nie podoba mi się.

 

Jakby co tu jest

z filmem do tego co dodał MDSikor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Challenger    4

Na stronie Claasa mozna juz obejrzec te nowosci o ktorych jest tak glosno :D A ten kombajn o ktorym jest mowa to bedzie Claas Avero...Jesli sa ciekawe osoby do ogladniecia tego sprzetu podaje link na ktorym Claas pokazal juz swoj nowy model kombajnu...Dodali go juz do produktow ktore Claas ma wswej ofercie...

Oto link: http://www.claas.de/countries/generator/cl...lang=de_DE.html

A tu link do obejrzenia innych nowych produktow m.in. Nowego 12-metrowego hederu http://app.claas.com/news2010/technicaldev...nt/de/index.php

Kliknijcie na Produkte w lewym dolnym rogu i tam macie wszystko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

No to teraz można zmienić tytuł tematu.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

A mi gazeta jeszcze nie przyszła.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W Art Express jest artykuł o Avero i o rotorowych Tucanach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mreq    0

Potrzebuję porady osób które miały styczność z systemami APS w Lexionach i jak to się przekłada na wydajność w rzeczywistości a nie jak podaje producent;) Mam dylemat odnośnie kupna Claasa Avero 240 z APS-em lub Mediona 310. Który będzie miał większą wydajność? A może ktoś wie gdzie pracował testowy Avero w Polsce podczas żniw? Przejrzałem dane techniczne jednego i drugiego i teoretycznie większą wydajność ma Medion. A jak jest w rzeczywistości? I czy w takim razie powierzchnia sit w Averze nie jest za mała skoro APS zwiększa przepustowość o 20%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Medion 310 będzie wydajniejszy od Avero bo ma większą powierzchnię wytrząsaczy i sit. Jeśli zamierzasz kupic Claasa to kup Mediona. Jak możesz to napisz jak one wyglśdają cenowo.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mreq    0

Na ofercie złożonej we wniosku cena zawyżona AVERO to 87tys euro a Mediona 92tys euro ale w przypadku mediona to jest cena mooocno zawyżona bo już drugi rok stoi u dealera niesprzedany i cena jest dosyć atrakcyjna:). a co do Claasa AVERO to ma do mnie ktoś zadzwonić z firmy bo jak pytałem o cenę na Agro Show to jeszcze sami nie wiedzieli ile wziąć za niego kasy:D Nurtuje mnie ten APS, bo przedstawiciel w Bednarach powiedział że AVERO jest odpowiednikiem Mediona pod względem wydajności, w co nie chce mi sie za bardzo wierzyć...

 

Czy masz może dominatora 150? Czy ma większą wydajność niż Bizon Super?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

To są tylko moje wnioski .Uważam że nie masz co się zastanawiać i brać mediona .Mój sąsiad ma go

i to jest naprawdę niesamowita maszyna .A Avero mimo tych kilku modyfikacji to niestety nadal

podstawą tej konstrukcji jest Mercator .Przy tej szerokości i wielkości przenośnika pochyłego i młocarni

na pewno nie przerobi więcej niż Medion .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Mam Dominatora 150 i ma większą wydajność niż Bizon Super. Jeżeli piszesz że różnica cenowa to okoo 5 tys euro to jabym się nie zastanawiał i brałbym Mediona, a jeśli chodzi o wydajność to według mnie Avero będzie niewiele wydajniejszy od Dominatora 150 (mają te same sita i wytrząsacze). Powiedz na ilu ha sprzęt ma pracować?


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matuch    1

I tu jest właśnie problem z mocnymi markami. Tak jak Fendt olał polski rynek wycofując 300 Ci, tak Claas zrobił to samo z Dominatorem 150. Jedynym minusem D150 był wygląd, 4 wytrząsacze początkowo też raziły, ale pokazał, że potrafi przerobić. Teraz jest lipa, bo Mediona już nie ma, a Avero z racji mocnych modyfikacji (szkoda że nie z separacją) ma nieadekwatną do przerobu cenę. Tucano 320 nadal jest sporo droższy (około 100-107 tysi netto przed żniwami), ale Dominatora można było wyciagnąć za 70-75 tysi). Przez ten okres rozwodowy Claas nie może w pełni wystartować i ciężko teraz nawet im cokolwiek powiedzieć. To będzie wesoły rokwink.gif


Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mreq    0

Tylko jest parę szczegółów o których nie wspomniałem. Avero bedzie miał niewątpliwie lepsze wyposażenie, min elektryczne sterowanie sit, koła 800tki kabina udoskonalona, no i silnik za zbiornikiem a nie za kabiną, przez co możliwe jest obserwowanie niedomłotów powracających na bęben tak jak w Tucano. Jednym słowem: do obsługi bierzących rzeczy z Avero nie trzeba wychodzić, z Mediona niestety tak. Ja wiem że to detale, jednak diabeł tkwi w szczegółach: Podejrzewam że nowe Avero będzie w granicach 70-75 tys euro, przynajmniej o takiej kwocie rozmawiałem z dealerem korbanka. Jednak tak jak już wspomnieliście nie moge sobie wyobrazić większej wydajności z 4 klawiszy niż z 5. Wiem tylko że między najmniejszym medionem a najmniejszym tucano jest różnica do 20% wydajności na korzyść Tucano.

 

Myślę że rocznie będzie pracował na około 200 ha

 

To są tylko moje wnioski .Uważam że nie masz co się zastanawiać i brać mediona .Mój sąsiad ma go

i to jest naprawdę niesamowita maszyna .A Avero mimo tych kilku modyfikacji to niestety nadal

podstawą tej konstrukcji jest Mercator .Przy tej szerokości i wielkości przenośnika pochyłego i młocarni

na pewno nie przerobi więcej niż Medion .

 

Nawet jeśli jest coś z Mercatora w Avero oprócz 4 klawiszy to myślę że ważniejsza jest wydajność, bo solidność teoretycznie powinna być:) tylko o wydajność mi chodzi bo szczerze powiem przeraża mnie ta wąska gardziel:PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

Wiem tylko że między najmniejszym medionem a najmniejszym tucano jest różnica do 20% wydajności na korzyść Tucano.

 

Myślę że rocznie będzie pracował na około 200 ha

a skad to wyciagnales?? parametry maja identyczne, wiec nie wiem skad wzrost wydajnosci.

niedomloty w medionie tez mozesz obserwowac bez wychodzenia z kabiny, ja otwieram klapke na poczatku sezonu i zamykam na zakonczenie.

avero jest stworzony dla innej grupy ludzi, po pierwsze przewidziany jest dla grupy ktora ma kase i chce kupic kombajn wysokiej jakosci, ktory oferuje omlot w wyzszej jakosci niz dominator. jest on przewidziany dla zdecydowanie malych gospodarstw, 200 ha to nie jego przedzial. to kombajn dla ludzi ktorzy maja (powiedzmy) do 100 ha, ale chca jezdzic tak samo komfortowo jak w lexionie, tylko im niepotrzebny taki duzy kombajn, bo nie beda sie nim ganiac po podworku.

 

koncerny wycofuja starsze modele, po to by ludzie sie rozwijali (przynajmniej tak sie wszystkim wydaje, ze to wlasciwe), rozwijali swoje biznesy, bo dzieki nim uzyskaja wiekszy prestiz, wzmocnia pozycje marki, bo tak naprawde o co innego moga walczyc?

pieniedzy maja tyle, ze i tak nie dadza rady ich skonsumować, wiec wyznaczaja sobie inne cele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Według mnie powinien powstać jeszcze jeden model Avero który byłby co do budowy wewnętrznej taki sam jak Dominator 150 i dopiero wtedy powinni zaprzestac produkcji Dominatora.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matuch    1

Kabina, hedery, nowy kształt, to jest to co D150 było od dawna potrzebne, jeśli różnica cenowa będzie taka jak między Medionem, a Tucano to OK, ale APS i koła 800tki wink.gif pewnie pociągną ją ku górze.

Słyszałem historie o miłośnikach (głównie hodowcach), którzy na 20 ha kupowali mediona, bo D150 im sie nie podobał. Pewnie na naszym rynku do nich skierowany będzie ten model.

No ale to są jedynie domysły i zobaczymy jaka naprawdę będzie ich cena.


Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

@Matuch takim miłośnikiem jestem ja :):) bo mam do posieczenia 30 ha swojego i 30 ha na zarobku i bardzo mnie neci Avero 240, rozmawiałem z niemcami na agro-show to mówili że nie mają jeszcze ustalonej ceny,jedynie zapewniali że na pewno bedzie taniej niż u korbanków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Skoro wystawiają sprzęd to powinni już znać jego cenę.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matuch    1

@Matuch takim miłośnikiem jestem ja rolleyes.gifrolleyes.gif bo mam do posieczenia 30 ha swojego i 30 ha na zarobku i bardzo mnie neci Avero 240, rozmawiałem z niemcami na agro-show to mówili że nie mają jeszcze ustalonej ceny,jedynie zapewniali że na pewno bedzie taniej niż u korbanków

 

 

Otóż to, chciaż raz strzeliłem i ktoś potwierdził wink.gif.

Sam jestem ciekaw tych cen. Gdybyś z racji nie rozwiniętej jeszcze sieci sprzedaży, kupił maszynę bezpośrednio od Claas Polska, na pewno byłoby taniej. Ale nikt tak nie sprzedaje, stworzą sieć w oparciu o istniejących już sprzedawców i oni też będą chciali zarobić.

Przed oczami mam cały czas pareset kombajnów zamówionych przez Korbanków (większy upust dany na początku roku przez Claasa, z powodu wysokiego kursu) i max po kilkadziesiąt sztuk, które zamówią nowi dealerzy. Nie można liczyć, że każdy dostanie takie upusty, jakie miało DHK. Acz z drugiej strony, Claas pewnie zrobi sporo, żeby nie stracić roku w Polsce i może pójdzie po bandzie i sprzeda poniżej rentownej ceny.

"Time will tell, sooner or later" (C&C Red Alert - jeśli ktoś grał to może skojarzy smile.gif )


Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leniwy27    48

jak ktoś chce szczegółów odnosnie avero to niech sie odezwie bo w tym sezonie u mnie pracował ten kombajn pierwszy sezon i jeszcze pod nazwą govion 240. i kosze nim 100ha a jeśli chodzi o niby zmiany to kabina i heder jest identyczny jak w tucano i duzo by pisac o zmianach jakie są a z której strony on ma coś podobnego do Mercatora jak twierdzi ,,vril" to ja nie mam pojęcia ale wydaje mi sie ze widział tylko jeden z tych dwóch kombajnów a drugi może na zdjęciu i jeszcze słabej jakości i dlatego tak napisał :)A jak nadal nie rozumie czemu sie kupuje takie kombajny to niech uwazniej przeczyta wypowiedz Brzozak2 bo do tej wypowiedzi nic juz wiecej nie mozna dodac. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koomar
      witam czy ktoś z forumowiczow dokładał koło wolnobiezne do sieczkarni? przy fabrycznym jednym kole odlaczenie siekacza jest bardziej kłopotliwe niż jak to było w dominatorach np 88 gdzie pasek wystarczyło przełożyć na wolnobiezke i po temacie
    • Przez wacek
      Witam, doszły mnie słuchy o wprowadzeniu przez claasa "nowego" kombajnu "AVERO 160". W praktyce, ma to być dominator z designem avero. Gdyby ktoś wiedział coś więcej proszę pisać.
    • Przez slawcioken
      Jestem zainteresowany kupnem Avero- poszukuje osób które już go kupiły bądź przymierzają się do jego zakupu.

    • Przez mario504
      ile kosztuje claas awero ? prosze pisac dane techniczne
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj